Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Apel pentru rugaciune! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4988)

snowdrop 23.11.2008 17:25:10

Apel pentru rugaciune!
 
[SIZE=3]Va rog din suflet, daca ati putea o secunda din timpul pe care dumneavoastra il consacrati rugaciunii sa-l acordati unui gand ridicat la cer pentru o fetita de 5 luni, care e grav bolnavioara. Momentan e internata la Iasi, la spitalul Sf Spiridon. A avut o tusa mai puternica si parintii nu au dus-o la doctor si au tratat-o " babeste", si acum o bucata de plaman s-a rupt si i-a afectat si inima. SARACUTA! Credeti-ma ca e durere enorma pentru parinti, au operat-o deja, dar mai e nevoie si de alta interventie.[/SIZE]
[SIZE=3]E un inger , nu a gresit cu nimic. si ce e mai grav, ca parintii nu vor sa apeleze la preot, la biserici, sunt sceptici in ceea ce priveste ajutorul pe care il poate acorda Dumnezeu.......INTELEGE-TI CE VREAU SA ZIC!!!!!!!! nu vreau sa judec! [/SIZE]
[SIZE=3]Haideti crestinilor sa ne rugam noi pentru sufletul bun al fetitei, sa o ajute Dumnezeu sa se faca bine,sa ne rugam pentru parintii ei , poate se vor lumina la minte si vor apela la Dumnezeu.[/SIZE]
[SIZE=3]Numele fetitei este [COLOR=red]ANDRA[/COLOR], iar al mamei CRISTINA, si tatal DAN.[/SIZE]
[SIZE=3]Bunul Dumnezeu sa va asculte si sa ne asculte rugaciunile la toti. un post usor in continuare si multumesc din suflet pt ajutorul acordat.[/SIZE]
[SIZE=3]Cred ca Dumnezeu vede si asculta pe fiecare, iar daca gandul mai multor persoane este indreptat spre acelasi punct SIGUR Doamne -Doamne va fi f milostiv.[/SIZE]
[SIZE=3]MULTUMESC FRUMOS![/SIZE]

cristiboss56 23.11.2008 18:17:27

O sa ma rog in aceasta seara pentru acest ingeras ce are nevoie de insanatosire grabnica, si pentru parintii ei , pentru a se intari in fata suferintei ei. Prea Sfanta Fecioara Nascatoare de Dumnezeu, Fecioara Maria sa o apere de tot raul pe prunca Andra , sa-i aline suferintele , tamaduindu-i toate ranile trupesti. Amin ! +

cristiboss56 23.11.2008 18:31:01

Parinte Sfinte, Doctorul sufletelor si al trupurilor, care ai trimis pe Unul nascut Fiul Tau Domnul Nostru Iisus Hristos in lume sa vindece toata boala si sa tamaduiasca toate durerile, tamaduieste Doamne si pe roaba Ta Andra , de neputinta trupeasca ce a cuprins-o. Asa Doamne trimite din cer puterea Ta cea tamaduitoare si Te atinge de trupul ei si-i stinge aprinderea, potoleste-i suferinta si goneste din trupul ei, toata boala cea tainuita. Fii tamaduitor , ridic-o pe prunca Andrada din patul durerii si din asternutul chinuirii, daruieste-o pe ea intreaga si cu totul desavarsita Bisericii Tale. Amin ! +

snowdrop 23.11.2008 18:34:18

apel pentru rugaciune!
 
MULTUMESC FRUMOS! Frumoasa rugaciunea, m-a induiosat!
DUMNEZEU sa ne ajute pe toti!

geo.nektarios 23.11.2008 21:45:49

Sfantul Ierarh Nectarie Taumaturgul (din Eghina) sa o miluiasca dupa Marea sa iubire fata de oameni, cat mai ales pt copii!!! Sa ne rugam cu IUBIRE nu cu sila... Sa fie BINECUVANTATA!!!

Thheo 24.11.2008 13:22:51

Citat:

Īn prealabil postat de cristiboss56 (Post 101838)
Parinte Sfinte, Doctorul sufletelor si al trupurilor, care ai trimis pe Unul nascut Fiul Tau Domnul Nostru Iisus Hristos in lume sa vindece toata boala si sa tamaduiasca toate durerile, tamaduieste Doamne si pe roaba Ta Andra , de neputinta trupeasca ce a cuprins-o. Asa Doamne trimite din cer puterea Ta cea tamaduitoare si Te atinge de trupul ei si-i stinge aprinderea, potoleste-i suferinta si goneste din trupul ei, toata boala cea tainuita. Fii tamaduitor , ridic-o pe prunca Andrada din patul durerii si din asternutul chinuirii, daruieste-o pe ea intreaga si cu totul desavarsita Bisericii Tale. Amin ! +

Frumoasa rugaciune......am sa ma rog ptr aceasta familie....sa-i ajute Dumnezeu si Maica Domnului .....

mara2008 24.11.2008 16:56:43

Imi cer iertare abia acum am citit mesaju
 
De asta seara si eu ma alatur cu rugaciunea mea pentru voi,si la fiecare liturghie sau maslu va voi trece.
Doamne ajuta !


Ora este GMT +3. Ora este acum 09:13:03.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.