Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   o rugaciune pentru sanatate (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8681)

maria32 03.03.2010 15:44:02

o rugaciune pentru sanatate
 
Dragii mei,

iata ca a venit si randul meu sa apelez la voi pentru o rugaciune. Am urmarit multe cazuri disperate pe acest forum in care lucrurile au iesit bine intr-un final si eu mare incredere ca si rugaciunile voastre au ajutat mult pe langa interventiile medicale.
Va rog pentru bunica mea, numele ei este Tudorica, daca o puteti pomeni in rugaciunile voastre de seara azi si maine.
Urmeaza sa efectueze o investigatie destul de dificila avand in vedere starea ei generala proasta de sanatate si celelalte afectiuni de care sufera.
Pe scurt, are 79 de ani, este diabetica si maine merg cu dansa la spital sa incercam pentru a doua oara sa i se faca o colonoscopie. Prima data investigatia nu a reusit deoarece a avut dureri f mari.
Nu are voie sa manance nimic pana maine si avand in vedere ca este insulino-dependenta acest lucru va fi dificil. Plus ca o glicemie marita in combinatie cu anestezia care i se va face poate genera complicatii.
Pe scurt, mi s-a spus ca exista riscul sa "nu se mai ridice de pe masa" :(
Va rog mult, pomeniti-o in rugaciunile voastre.... Tudorica
Doamne ajuta

coralina 03.03.2010 16:00:14

Dumnezeu s-o aiba in paza Sa pe bunica ta, Maria!!
Doamne ajuta!

glykys 03.03.2010 16:44:51

Dumnezeu sa aiba grija de ea si Maicuta Domnului sa o miluiasca! Si eu am bunici...
Eu stiu ca nu se face anestezie totala in asemenea cazuri... sa i se faca partiala!

stasylena 03.03.2010 23:03:48

Domnul nostru Iisus Hristos si Maica Sa sa o aiba in paza pe bunica ta, Tudorica! Amin!

LapetiteMoc 03.03.2010 23:11:48

Doamne miluieste!
 
Domnul s-o ocroteasca pe bunica ta, Tudorica !

ylyana 03.03.2010 23:48:42

Alinare
 
Bunul Dumnezeu sa-i dea liniste si alinare ,
Maica Domnului sa o intareasca si sa o ocrotesca si sa-i alunge durerea ,
Cuvioasa Parascheva sa-i mangaie sufletul si sa-i ajute in vindecare si usurarea boli








Domnul nostru Iisus Hristos sa ne mantuie pe toti !

paraschiva83 04.03.2010 12:51:08

Domnul s-o ocroteasca si s-o ajute sa treaca cu bien peste toate greutatile.
Doamne ajuta .

icamilin 04.03.2010 14:20:29

Doamne ajuta !
 
" O, Preasfanta Doamna, catre acoperamantul tau, Nascatoare de Dumnezeu, alerg, cerand apararea ta. Nu ne lepada pe noi Preacurata, ci cu bunatatea ta primeste-ne pe noi, ce-i ce te chemam: ca Om l-ai nascut pe Doctor, vindeca-ne sufletul cel bolnav! "
Ai mila si indurare si de sora noastra TUDORICA !, caci nu avem dupa Dumnezeu, alt ajutor si alta aparatoare afara de tine, Maica lui Dumnezeu, imparateasa cerului si a pamantului.

adyy17 04.03.2010 17:33:50

Sa-i Domnul Iisus Hristos sanatate si ce are nevoie pentru punerea in picioare a bunicii tale
Doame Milueste-ne pe noi!

alinutza109 04.03.2010 19:03:30

Maica Domnului sa o aibe in paza ei.AMIN.Ma voi ruga pt ea si o voi pomeni la rugaciune.


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:16:04.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.