Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   Hotararea B.O.R in ceea ce priveste pasapoartele biometrice (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5766)

cristian67 11.09.2010 14:45:30

piei satana
 
din soaptele diavolilor:cititi Biblia cum va taie capul ca si noi o stim pe dinafara si ,,sfinti'' in fantezie va vom face!,nu va mai trebuie minte,va teleghidan noi la toate nebuniile,veniti la noi,ca va dam asa o libertate incat va puteti si sinucide!Nu este diavol,nu este suflet,nu este Dzeu,totul este biochimie(zice satana cu gheara pe cap:Asa,manca-l-ar tata!Asa a zis ereticul Arie:Hristos este faptura.Renan si Niettzsche:oamenii L-au creat pe Dzeu.Iar eu L-am omorat.Aici pe pamant e ,,raiul'' si iadul.Dracul deschide usile ,,raiului''.....si portile balamucului.De fricosi ce sunteti va rugati si lui Dzeu,dar stiti ca in inima smeritului sade dracu' greceste,asa ca nu va stricati nici cu noi!Vindem yoga,teozofie,spiritism,magie,cultul lui satan.Totul e minciuna si minciuna este adevarul(pt. cei ce merg in iad)Stafia filozofilor:adevarul!(in vino veritas-in vin este adevarul)Onirismul(visele),artele absurdului,cu frumusetea luati-o dupa noi....uratelor(femeile frumoase slujbase desfranarii contra banilor).Eului,care-i,,dumnezeul'' omului,numai lui sa i te-nchini.Stiinta are ultimul cuvant(si nu numai pt. atei)----Talantii Imparatiei(din inv.Parintelui Arsenie Boca).

antoniap 05.10.2010 22:54:21

Miting Anti-cip. DATI MAI DEPARTE !

andreicozia 05.10.2010 23:11:14

Citat:

În prealabil postat de cristian67 (Post 287592)
din soaptele diavolilor:cititi Biblia cum va taie capul ca si noi o stim pe dinafara si ,,sfinti'' in fantezie va vom face!,nu va mai trebuie minte,va teleghidan noi la toate nebuniile,veniti la noi,ca va dam asa o libertate incat va puteti si sinucide!Nu este diavol,nu este suflet,nu este Dzeu,totul este biochimie(zice satana cu gheara pe cap:Asa,manca-l-ar tata!Asa a zis ereticul Arie:Hristos este faptura.Renan si Niettzsche:oamenii L-au creat pe Dzeu.Iar eu L-am omorat.Aici pe pamant e ,,raiul'' si iadul.Dracul deschide usile ,,raiului''.....si portile balamucului.De fricosi ce sunteti va rugati si lui Dzeu,dar stiti ca in inima smeritului sade dracu' greceste,asa ca nu va stricati nici cu noi!Vindem yoga,teozofie,spiritism,magie,cultul lui satan.Totul e minciuna si minciuna este adevarul(pt. cei ce merg in iad)Stafia filozofilor:adevarul!(in vino veritas-in vin este adevarul)Onirismul(visele),artele absurdului,cu frumusetea luati-o dupa noi....uratelor(femeile frumoase slujbase desfranarii contra banilor).Eului,care-i,,dumnezeul'' omului,numai lui sa i te-nchini.Stiinta are ultimul cuvant(si nu numai pt. atei)----Talantii Imparatiei(din inv.Parintelui Arsenie Boca).

Gata, te-ai linistit cu "invataturile" astea de "mare" valoare ale "sfintilor" PREA-odihniti?
Cineva are mintea odihnita de ne serveste cu darnicie aceasta morisca de sfaturi.
Nu crezi ca ar fi mai bine ca acei cineva sa puna mina la treaba, si sa indrepte gardul care da sa cada pe ei, sau sa construiasca digul ca sa nu va mai ia apa la primavara?

Cred ca ar fi mai necesar decit sa tot aberezi...dupa care sa te plingi ca dracu a trimis ploile si nenorocirile peste tine

ionut12 05.10.2010 23:35:10

buletinele biometrice
 
Vai de noi ce am ajuns
pacat ca conducatorii nostri crestini sunt de acord cu asa ceva
va spun sincer ca am vazut un filmulet cu un pr despre acest subiect
acest parinte zice clar ca nimeni sa nu accepte asa ceva
eu recomand la fel

cristiboss56 05.10.2010 23:50:04

Domnul Adrian ! ! !
 
Citat:

În prealabil postat de antoniap (Post 294565)

Ne-a umplut forumul cu anunțul ăsta ! Și aici , și la Generalități , peste tot ! Jos cipiștii și anticipiștii, și manipulaționiștii și anunționiștii pisălogi și ultra stresanți ! Na !

antoniap 06.10.2010 21:51:40

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 294606)
Ne-a umplut forumul cu anunțul ăsta ! Și aici , și la Generalități , peste tot ! Jos cipiștii și anticipiștii, și manipulaționiștii și anunționiștii pisălogi și ultra stresanți ! Na !

Eu sunt deja jos. Nu pot sa cad decat in pacate. Iar aici, iaca, fac ascultare de Dumnezeu, in masura in care pot, desigur. Daca tu ramai sus, dar cu cip, nu te invidiez, Cristi. O seara buna.

cristian67 11.10.2010 11:00:29

Andrei,Domnul sa te ierte ca nu stii ce spui,in cele peste 4000 de mesaje nu ai spus nimic,ai semanat vrajba,ai nascut contradictii si continui in acest fel,nu uita,gardul e cazut peste tine frate,foloseste-te de Sf.Manastire Cozia daca e in preajma ta,ce pot sa fac eu pt. tine e sa ma rog Bunului Dzeu sa te lumineze.Slava tie frate!

cristiboss56 11.10.2010 12:09:52

Și totuși . . .
 
Citat:

În prealabil postat de cristian67 (Post 295979)
Andrei,Domnul sa te ierte ca nu stii ce spui,in cele peste 4000 de mesaje nu ai spus nimic,ai semanat vrajba,ai nascut contradictii si continui in acest fel,nu uita,gardul e cazut peste tine frate,foloseste-te de Sf.Manastire Cozia daca e in preajma ta,ce pot sa fac eu pt. tine e sa ma rog Bunului Dzeu sa te lumineze.Slava tie frate!

Sper în revenirea lui Andrei ! S-a schimbat mult în ultima vreme , dar cred într o revenire a lui ! Doamne ajută !+


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:19:23.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.