Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Homosexualitatea (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5043)
-   -   Lista europarlamentarilor romani anti-crestini (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17795)

Illuminatu 16.03.2015 22:03:20

Lista europarlamentarilor romani anti-crestini
 
Victor Boștinaru (PSD, S&D), Cristian Bușoi (PNL, PPE), Andi Cristea (PSD, S&D), Mircea Diaconu (independent, ALDE), Damian Drăghici (UNPR, S&D), Vasilica Dăncilă (PSD, S&D), Doru Frunzulică (UNPR, S&D), Maria Grapini (PC, S&D), Cătălin Ivan (PSD, S&D), Monica Macovei (independent, PPE), Siegfried Mureșan (PMP, PPE), Ramona Mănescu (PNL, PPE), Dan Nica (PSD, S&D), Norica Nicolai (PNL, ALDE), Cristian Preda (independent, PPE), Ioan-Mircea Pașcu (PSD, S&D), Laurențiu Rebega (PC, S&D), Theodor Stolojan (PNL, PPE), Daciana Sârbu (PSD, S&D), Claudia Țapardel (PSD, S&D), Ciprian Tănăsescu (PSD, S&D), Adina Vălean (PNL, PPE).

NU LE-AJUTE DUMNEZEU! AU VOTAT "PENTRU" CASATORIILE INTRE HOMOSEXUALI!

abaaaabbbb63 16.03.2015 22:38:03

Asa si?

Mi se pare mai crestineste sa lasi oamenii sa-si mainfeste liberul arbitru decat sa-i ingradesti.

"NU LE-AJUTE DUMNEZEU!"

Mi se pare mie sau le vrei raul unor oameni numai pentru ca nu sunt de acord cu tine?

DragosP 16.03.2015 22:43:21

Răul și-l doresc și și-l fac singuri prin acțiunile lor iresponsabile.

abaaaabbbb63 16.03.2015 22:50:02

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 584908)
Răul și-l doresc și și-l fac singuri prin acțiunile lor iresponsabile.

Asta nu justifica a dori raul cuiva.

Mihnea Dragomir 16.03.2015 23:30:40

Pe mine m-ar interesa lista cealalta. Lista europarlamentarilor romani crestini.

Illuminatu 17.03.2015 00:12:20

Citat:

În prealabil postat de abaaaabbbb63 (Post 584905)
Asa si?

Mi se pare mai crestineste sa lasi oamenii sa-si mainfeste liberul arbitru decat sa-i ingradesti.

"NU LE-AJUTE DUMNEZEU!"

Mi se pare mie sau le vrei raul unor oameni numai pentru ca nu sunt de acord cu tine?

Prin votul lor mare parte din pacatele celor care "se vor simti liberi" sa-si manifeste public scarboseniile (de care pana si dracii se scarbesc) vor cadea asupra lor insisi.

Ia spune, istetule, de ce i-a mai pedepsit Dumnezeu pe cei din Sodoma daca sodomitii aveau dreptul infailibil sa-si manifeste "liberul-arbitru"?

Illuminatu 17.03.2015 00:14:08

Citat:

În prealabil postat de Mihnea Dragomir (Post 584918)
Pe mine m-ar interesa lista cealalta. Lista europarlamentarilor romani crestini.

Lista crestinilor este foarte scurta: Daniel Buda, Marian-Jean Marinescu, Csaba Sogor și Iuliu Winkler.

oaie_cugetatoare 17.03.2015 02:32:56

Citat:

În prealabil postat de abaaaabbbb63 (Post 584910)
Asta nu justifica a dori raul cuiva.

Dar nimeni nu doreste raul.Pur si simplu raul si-l fac singuri.Ei si-l atrag
si tot ei se vor plange daca o sa le mearga rau.

Abecedar, sa te fereasca Dumnezeu de dreptatea Sa. Sa-l fereasca Dumnezeu
pe acel cineva care doreste sa faca razboi cu EL si cu ai sai Sfintii. Ca tare
nu-i vad bine deloc.Dar deloc.:71:

abaaaabbbb63 17.03.2015 07:39:04

Citat:

În prealabil postat de Illuminatu (Post 584924)
Ia spune, istetule, de ce i-a mai pedepsit Dumnezeu pe cei din Sodoma daca sodomitii aveau dreptul infailibil sa-si manifeste "liberul-arbitru"?

Nu stiu daca chiar s-a intamplat acea povestioara, dar sa zicem in cazul acela ca oamenii voiau sa violeze niste ingeri. In cazul acesta nu e vorba de un viol.

stefan florin 17.03.2015 09:06:04

Citat:

În prealabil postat de abaaaabbbb63 (Post 584938)
Nu stiu daca chiar s-a intamplat acea povestioara, dar sa zicem in cazul acela ca oamenii voiau sa violeze niste ingeri. In cazul acesta nu e vorba de un viol.

decozia de distruge acele cetati de catre Dumnezeu, a fost luata inainte de episodul cu ingerii


Ora este GMT +3. Ora este acum 07:00:15.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.