Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   creatie sau evolutionism? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10685)

codana 14.09.2010 18:38:44

creatie sau evolutionism?
 
oul sau gaina?o intrebare persistenta.
dpdv biblic,absolut tot ce se vede este facut din ce nu se vede
dpdv stiintific,a avut loc un big bang,iar tot ce se vede a evoluat dupa o perioada de timp
doua idei diametral opuse,poate cineva sa le impace?exista un adevar absolut,care este si cum poate fi demonstrat?

colaps 14.09.2010 18:52:01

Cred că s-a vorbit de o sută de ori despre subiectul ăsta. Sigur sunt câteva topicuri deschise mai în trecut.

codana 14.09.2010 18:58:13

salut,colaps
 
Citat:

În prealabil postat de colaps (Post 288421)
Cred că s-a vorbit de o sută de ori despre subiectul ăsta. Sigur sunt câteva topicuri deschise mai în trecut.

este ok,eu nu am verificat asa ca liberul arbitru funstioneaza la capacitate maxima.
daca deranjeaza,inchid topicul,absolut nici o problema.

colaps 14.09.2010 19:01:24

Citat:

În prealabil postat de codana (Post 288423)
este ok,eu nu am verificat asa ca liberul arbitru funstioneaza la capacitate maxima.
daca deranjeaza,inchid topicul,absolut nici o problema.

Pe mine nu mă deranjezi cu nimic dar mi-e că iar începem discuțiile kilometrice și nervii încordați și replicile tăioase și sarcasmul și ironia și probabil și o ceartă două pe ici colo că doar na... mai sunt și mulți atei la pândă.

codana 14.09.2010 19:12:15

salut,colaps
 
Citat:

În prealabil postat de colaps (Post 288425)
Pe mine nu mă deranjezi cu nimic dar mi-e că iar începem discuțiile kilometrice și nervii încordați și replicile tăioase și sarcasmul și ironia și probabil și o ceartă două pe ici colo că doar na... mai sunt și mulți atei la pândă.

colaps,pe acest thread cred ca discutiile vor fi argumentate,fara atac la persoana,ideile trebuie discutate si disecate.in situatia in care spiritele se incing peste nivelul de respect fata de oricare persoana, inchid threadul,iar daca eu nu sunt atent,rooog adminul sa o faca in locul meu si-i multumesc anticipat.
cred ca poti sa-ti sustii ideile fara a jigni(modul general).

Delirul 14.09.2010 19:17:11

Citat:

În prealabil postat de codana (Post 288418)
oul sau gaina?o intrebare persistenta.
dpdv biblic,absolut tot ce se vede este facut din ce nu se vede
dpdv stiintific,a avut loc un big bang,iar tot ce se vede a evoluat dupa o perioada de timp
doua idei diametral opuse,poate cineva sa le impace?exista un adevar absolut,care este si cum poate fi demonstrat?

Pai asa se mai simt bagati in seama si ateii care-si mai fac veacul pe forum, ca in rest cand este vorba de principii sau traire crestin ortodoxa mai incearca cate unul dintre ei sa-si mai dea cu parerea dar slabut de tot Macar prin astfel de subiecte le dam de inteles ca nu am uitat de ei. 8-)

Dumitru73 15.09.2010 09:32:28

Citat:

În prealabil postat de codana (Post 288418)
oul sau gaina?o intrebare persistenta.
dpdv biblic,absolut tot ce se vede este facut din ce nu se vede
dpdv stiintific,a avut loc un big bang,iar tot ce se vede a evoluat dupa o perioada de timp
doua idei diametral opuse,poate cineva sa le impace?exista un adevar absolut,care este si cum poate fi demonstrat?

Oul a aparut cu mult, mult timp inaintea gainii ...

Dumitru73 15.09.2010 09:42:08

Citat:

În prealabil postat de Delirul (Post 288430)
Pai asa se mai simt bagati in seama si ateii care-si mai fac veacul pe forum, ca in rest cand este vorba de principii sau traire crestin ortodoxa mai incearca cate unul dintre ei sa-si mai dea cu parerea dar slabut de tot Macar prin astfel de subiecte le dam de inteles ca nu am uitat de ei. 8-)

Credinciosii ii provoaca la discutii pe atei, ateii, iata, nu se dezlipesc de forumurile ortodoxe ...
Tot e bine ca nu uitam unii de altii ;)

Scotianul 15.09.2010 16:07:47

"Planul" evolutionist de anihilare a creationistilor
 
http://icanhascheezburger.files.word...-evil-plan.jpg

gabriela8 15.09.2010 17:14:49

Citat:

În prealabil postat de codana (Post 288418)
oul sau gaina?o intrebare persistenta.
dpdv biblic,absolut tot ce se vede este facut din ce nu se vede
dpdv stiintific,a avut loc un big bang,iar tot ce se vede a evoluat dupa o perioada de timp
doua idei diametral opuse,poate cineva sa le impace?exista un adevar absolut,care este si cum poate fi demonstrat?

Creatie si evolutionism...


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:36:56.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.