Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Am dureri ingrojitoare pe partea stanga (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10352)

emiliulia 09.08.2010 16:24:01

Am dureri ingrojitoare pe partea stanga

Dragi mei poate pe aici este cineva care stie ce as putea sa am eu ,am trei saptamani decand am dureri mari in piept ma lasa iar ma iau respir pana nu mai pot sa trag aer in piept exact ca un junchi ma tine si nu imi da drumul ,am fost la farmacie si am intrebat pe farmacista si mia dat ketonal forte mia spus ca am un junghi intercostal de la curent sau stat cu picioarele in apa rece ,am vrut sa merg sami fac un control amanuntit la sanul stang la inima mi se pare ca ma sageata inima dar toata partea stanga ma doare ma ia cu junghiuri pana la dureri mari nesuportabile ca sa merg la spital trebuie sa platesc pentru tot si nu avem de unde sa iau bani sa vad ce am va rog din suflet daca cunoasteti sau ati patit la fel ca mine sami spuneti ce as putea sa fac sau unde si ce control miar trebui ,junghiul vine din fata in spate pana la coloana ,astept sami raspundeti poate stiti ce as putea sa fac nmnu am posibilitate sa merg in spitale si stau cu frica sa nu am ceva mai grav de care as putea suferi tatal meu Dumnezeu sal ierte a fost bolnav cu inima se poate mosteni aceasta boala?.vreau sa ma linistesc mai ales ca mai este putin si incep copii scoala si nu am posibilitate sa umblu prin spitale pentru mine desi stiu ca ar fi trebuit ca noi sa avem grija de noi sa ne crestem copii mari si sanatosi ,va rog din suflet sa ma ajutatini cu un sfat si daca ar trebui sa merg la spiutalce mear trebui si la cat asa ajunge sa platesc pentru asta .va multumesc din suflet ,sanatate Doamne ajuta .

coralina 09.08.2010 16:59:54

Mergi mai intai la medicul de familie, daca e cazul sa te trimita la spital, te va trimite el/ea.
Nu stiu exact care sunt costurile unui consult la medicul de familie, Mihnea Dragomir iti poate raspunde la aceasta intrebare.
Multa sanatate!

andreicozia 09.08.2010 17:02:20

Cine te-a mintit Iulico ca trebuie sa platesti pentru toate analizele. Du-te la spital de stat nu la particulari. Asistenta medicala de stat GRATUITA este inca la mare inaltime in Romania. Multi vin si din occident pentru analize si tratamente. Nu mai asculta toate timpeniile pe care le auzi.
Ia-ti copii si mergeti cu totii la spital da-le ceva de joaca cit asteapta cu tine la coada ca nu-or sa pateasca nimic, si fa-ti doamna controalele ca nu-i a buna. Dupa ce povestesti poate fi un preinfarct, ai grija!
Mina, umarul iti amorteste?

..iar daca iti fac aia probleme, nu o lasa in aer, du-te la primarie si pune-le copiii pe birouri, da cu pumnul in masa, fa-ti dreptate!
Hai fuguta, nu mai astepta,
Doamne Ajuta!

emiliulia 09.08.2010 17:48:28

multumesc frumos

nu imi amorteste partea stanga mana sau capul sau in general am doar o durere care o simt in piept si in spate tot pe partea inimii de respirat respir pana la capat cand trag aer in piept dar simt acea durere totusi parca as avea ceva care miar strange si miar da drumul la carne inauntru cam asa o durere am am luat un ketonal durea tot o am mia provocat somn pastila de mers cu mare drag asa merge dar nu am asigurare medicala si nici doctor de familie copii au doctor de familie dar eu daca merg la ei platesc nu sunt asigurata si nici nu ma iau in lista sa ma inscrie fara sa nu am serviciul ,adeverinta de salariat oriunde merg platesc mam dus si miau spus tarifele doar atat nu mau consultat sau ceva miau zis la inima imi poate face o cardiologie care ma costa de la 50 de lei la 100 la san mamografie care este de la 60 la 120 de lei depinde de care iar la plamani o raza ajunge si 40 de lei sau 60 depinde exact acest raspuns lam primit daca doresc miau zis sami fac programare si sa merg cand se stabileste cel putin cu trei zile inainte sa facem programarea daca merg la particulat exact aceleasi preturi le au care leam si scris si se platesc chiar daca este spital chiar daca nu eu nu am gratuit pentru ca nu sunt asigurata asa maiau spus eu va multumesc pentru raspunsuri si chiar daca mie frica mai tare mai ales ca ar putea fi si un preinfart eu ma rog la bunul Dumnezeu sa nu fie si sa ma ajute sa fie bine sa numi ramana copii pe drumuri .Doamne ajuta,

Adrinskaia 09.08.2010 18:47:42

Draga Emi, bine ar fi sa consulti un medic, dar pana atunci, ai putea sa verifici la un plafar ori farmacie, eu stiam ca si Reglatorul de tensiune de la Dacia Plant poate fi luat mai des in stari acute, apoi ti as recomanda sa citesti din Viata secreta a plantelor, unde un medic care avea o ferma unde folosea de cativa ani ingrasaminte si pesticide chimice a facut un infarct si nu mai putea munci, deci citea reviste. A intalnit si o revista in care se scria despre sanatatea pe care ti o poate reda hrana de agricultura biologica, si a comandat cele doua carti despre agricultura bio, si dupa cativa ani, presupun, a ajuns un om sanatos, dupa ce evident, a renuntat la ingrasamintele si pesticidele de sinteza. Mai sunt si alte informatii in acest sens, dar interesele de a promova medicamentele de sinteza si ingasamintele si pesticidele sunt foarte mari, desi inca nu am ajuns sa citesc prea multe din cartea pe care o am in biblioteca ,,Mafia farmaceutica si agro alimentara ''.

Probabil ca ti ar fi de folos si sa faci rugaciune la miezul noptii, Paraclisul Maicii Domnului si pe cat se poate Acatistul Acoperamantului Maicii Domnului cu una sau trei lumanari, cu candela aprinsa timp de peste patruzeci de zile, si rugaciuni pentru cei adormiti si altele...participare la Sfintele Liturghii, la masluri cat de multe... Doamne ajuta !

ViermeSiNuOm 09.08.2010 18:48:41

Nu pot spune de ce anume suferiți, dar am avut și eu simtome asemănătoare.. am crezut că mai am puțin și merg să dau socoteală în fața lui Dumnezeu.. până la urmă mi-a trecut... a apărut iarăși la o anumită perioadă de timp și asta numai pe timpul verii ..dar de data asta s-a mutat la spate durere, aceeași durere și tot în stânga... mi-am dat seama că este de la curent.. era un junghi "mergător", se muta când în față când în spate.... acum nu știu ce o fi la dvs însă mergeți la medicul de familie și cereți trimitere, dacă lucrați vi se opresc cheltuielile din impozitul pe care îl plătiți lunar pentru sănătate...

Multă sănătate !
Doamne ajută !

BUTNARU 09.08.2010 19:12:39

Mi s-a intamplat si mie acum ceva timp ceva asemanator. Respiram din ce in ce mai putin din cauza junghiului intrecostal, tot pe partea stanga. Ma tavaleam pe jos. A durat cam jumatate de ora pana a venit medicul de familie, mi-a dat un antinevralgic si mi-a trecut imediat. Poate ar trebui sa incercati, nu are ce sa va faca rau.
Doamne ajuta,

ap2010 10.08.2010 00:11:17

daca ai si febra constanta de 37,5 poate fi pneumonie,cred,dar nimeni nu poate pune diagnostic printr-un forum.Daca durerile devin acute suna la serviciul de ambulanta si macar vei avea un diagnostic,gratuit.Nu te va retine nimeni in spital,daca zici ca nu ai timp,caci va trebui sa platesti spitalizarea,dar macar o reteta tot iti prescrie.Incearca pe Google sa gasesti site-ul care te ajuta sa iti evaluezi starea de sanatate.

antoniap 10.08.2010 11:41:23

Daca ar fi vorba despre un simplu junghi intercostal, acesta ar trebui sa cedeze cu un plasture antireumatic care costa vreo trei lei si care se gaseste la farmacie.

In caz ca totul provine de la plamani, ai putea sa pui pe spate o cataplasma din frunze de hrean udate cu spirt medicinal sau o cataplasma cu argila. Argila ,,Favisan" costa in jur de 3 lei. Pentru o cataplasma mai mare, pui o jumatate de pachet la inmuiat intr-un recipient sticla, portelan (sa nu vina in contact cu metale) si cand pasta e gata o intinzi pe o punga de plastic si o asezi pe locurile dureroase. Parerea mea este sa pui mai putina argila (un sfert de pachet), ca sa vezi cum suporti tratamentul si sa n-ai probleme din cauza inimii.

Ceaiurile de lumanarica si de coada soricelului de asemenea sunt bune. In caz ca descoperi ca ai probleme mai mari, sa nu uiti de rostopasca. Este anticancerigena. In cantitati mari este toxica. O jumatate de lingurita de planta de rostopasca maruntita in fiecare zi se adauga in alt ceai. Sanatate.

emiliulia 10.08.2010 14:57:14

Doamne ajuta

Va multumesc din suflet tuturor pentruca miati raspuns din suflet la rugamintea mea de aceasta durere pe care o am ,am fost astazi la domnul doctor Santea Ioan cardiolog internist si mia facut un EKG ELECTROCARDIOGRAMA si mia luat tensiunea am 12 cu 7 nu am nimic mia zis totul este bine in schimb am ca o unflatura in partea stanga si deocamdata mia dat un medicament flamexin si ketonal gel sa ma dau cu el in partea unde este unflat daca nu trece in maxim 5 zile este posibil sa fie ceva desi el crede la mana ca ar fi vorba de un junghi diagnosticul nevrilbitcam asa scrie pe hartiuta cu rezultatul peste cinci zile mai merg la el o data sa vedem rezultatul se plateste este 50 de l;ei oriunde abia am avum de ekg si pastilele dar gelul nu lam luat ca nu mai aveam bani si de el sa dea Dumnezeu sami treaca cu astea desi nu cred azi ma luat mai tare durerea Dyumnezeu sa ajute pe toti sa ma ajute si pe mine sa fiu bine .Multumesc tutruror pentru sfaturi am sal iau considerare doamna antoniap, cat despre rugaciuni am platit si pentru 40mde liturghii pentru sanatate la toti care ii cunosc cat si separat pentru mine Doamne ajuta si sanatate mai revin cu vesti sa dea Dumnezeu sa fie bune vestile si imbucuratoare sa nu fie nimic grav caci si asa ne taraim traiul cu copii de azi pe maine .Doamne ajuta

IonelS 10.08.2010 15:40:48

Trebuie sa te duci cu fetita la un duhovnic cu har..Te sfatuiesc sa te duci la Sf Gheorghe, la Parintele Bogdan. Este cel mai in varsta de acolo. O sa te ajute. Sa ai grija sa scri un acatist inainte , cu toate problemele voastre.

ap2010 11.08.2010 00:49:06

ketonalul este antireumatic si atat.Cauta un medic adevarat,nu unul care iti face electrocardiograma si iti da tratament pentru reumatism(pentru stabilirea acestui diagnostic se face o analiza numita ASLO iar valoarea normala este de max.200).Problema tine si de absurd si de hilar.Incearca sa gasesti site-ul de care ti-am scris.

istina 11.08.2010 09:28:49

Dumnezeu sa va ajute

Draga emiliulia imi pare rau pentru ce ti se inampla sunt noua pe forum si am citit cele doua topicuri deschise de tine se pare ca ai o soarta chinuita cu familia cu sanatatea si in general ,imi pare rau dar sa nuti pierzi speranta sa mergi mai departe cat despre boala de care crezi ca o ai sau cine stie ce ai tu acolo nu te speria incredinteazate in mana lui Dumnezeu caci nu te va lasa in primejdie imi pare rau ca ai fost asa de necajit pentru copilasi si chinuit dar ei sunt binecuvantarea voastra de zi cu zi vreau sa iti spun doar sa aveti grija de voi si Dumnezeu sa va dea puterea de care aveti nevoie ,eu in luna septembrie merg la tulcea la manastire si am sa merg si la voi sa va cunosc in deaproape stiu in care zona stati am mai fost in tulcea de multe ori va doresc sanatate si sa ne vedem cu bine si nu uitati rugativa la Dumnezeu pentru toate ,Doamne ajuta-l sa ii fie bine sa-si creasca copii mari ,amin.

ai2 11.08.2010 11:12:24

Citat:

În prealabil postat de ap2010 (Post 276585)
ketonalul este antireumatic si atat.Cauta un medic adevarat,nu unul care iti face electrocardiograma si iti da tratament pentru reumatism(pentru stabilirea acestui diagnostic se face o analiza numita ASLO iar valoarea normala este de max.200).Problema tine si de absurd si de hilar.Incearca sa gasesti site-ul de care ti-am scris.

Tu chiar n-ai inteles ca de fapt cerseste bani? DIN NOU!!!

istina 11.08.2010 11:36:04

Doamne ajuta

Da chiar daca sunt sinceri si curati oricum nu sunt crezuti nu mi se pare ca au cerut ceva siau spus oful cred in fata tuturor care le stie viata ,eu nu stiu daca aveam puterea sa ma destainui cuiva cu toata viata mea ,oricum eu chiar am drum sa merg incolo spre ei sii voi vizita cu drag sa ii cunost indeaproape nu ca mar interesa dar daca tot am drum as fi curioasa sa vad cate vb si ura a fost aruncata spre ei oricum multa sanatate si sa va dea Dumnezeu putere sa meregeti mai departe si scuze pentru cei care se simt prost datorita faptului ca miam dat o parere in ceea ce am inteles eu din tot topicul asta si celalalt referitor la emiliulia ,vad ca siau dat si datele lor si acte si tot creduli nu au fost eu nu faceam asa cred sa arat lumii intrtegi toata viata mea se vede ca au avut si au nevoie de ajutorul celui aproape cei care au nu cred in veci pe cel ce nu au .,aveti grija de voi fara voi copii vostri vor fi a nimanui ,nimeni nui ca parintii adevarati luptati pentru sanatatea voastra si nu mai bagati nimic la suflet ca numai asta var trebui sa va inrautatiti situatia mai mult in aceste momente ,cu bine ,istina .

ap2010 11.08.2010 13:06:04

Citat:

În prealabil postat de ai2 (Post 276645)
Tu chiar n-ai inteles ca de fapt cerseste bani? DIN NOU!!!

Ba,dar voiam sa vad cat lungeste.

gabriel 30 11.08.2010 13:29:26

Sa va fereasca Dumnezeu sa ajungeti sa cersiti si voi ca ea...fatarnicilor.

istina 11.08.2010 14:54:21

mare dreptate aveti

Citat:

În prealabil postat de gabriel 30 (Post 276689)
Sa va fereasca Dumnezeu sa ajungeti sa cersiti si voi ca ea...fatarnicilor.

Dela un timp incoace omul se uita la ograda altui si vb fara incetare in loc sasi priveasca pragul casei lui numai ei stiu cat le este de greu in casa cu chirie si cu trei copii de crescut intelesesem ca incep si scoala doi din ei unul gradinita parca si cel mare clasa 1 dupa cum se vede in poza se cunoaste ca sunt copii suferinzi care nu au zi de zi o jucarie sau macar o paine pe masa noi suntem doi salariati si abia ne descurcam cu un copil ,tot se cumpara si la scoala si la gradinita de servici abia gasesti in zilele noatre ceva ,astea sunt zilele in care traim unde totul se plateste ,este normal sa fie si multa ura si fatarnicie dar Dumnezeu le da tuturor dupa suflet daca am sa pot am sa le trimit cateva pentru scoala celor mici cat de curand ,intradevar sunt si oameni escroci dar acesi oameni nu pot fi atat de creduli sa plece capul la fiecare ghiont ,nu este de mirare ca sa imbolnavit de la atata stres din partea unor oameni care in loc sa se intereseze de soarta loc mai mult iau inglodat sii ingloada .Draga emiliulia sa dea Dumnezeu sa fie si oameni buni pe aici cu inima si sa va ajute macar cu un sfat nu puneti totul la inima ca aveti trei copii minunati ,tinem legatura pe privat eventual ne vom da si emailul ca sa mai vb si sa va fiu de folos macar cu incurajari multe si multa rugaciune numai bine si Doamne ajuta.

gabriel 30 11.08.2010 15:23:29

Asa este,si oricum NU-I TREABA NOASTRA daca au nevoie de ajutor pe bune,sau cer bani,sau mai stiu eu ce.Un crestin ADEVARAT este dator sa fie receptiv si sa ajute pe cel care are nevoie de ajutor......si bogatul daca ii cere niste bani sa ii dea pentru ca nu lui ii da ,ci lui Dumnezeu,FARA SA CEARA INAPOI, si pe unul care nu ii cere nimic(poate nu are curajul sau e prea rusinos sa faca asta) E DATOR SA IL AJUTE,altfel nu se poate numi crestin ci doar fatarnic si ipocrit.

Cine esti tu OM,pleava-n vant ca sa faci tu judecati daca cineva cerseste sau nu cerseste,are sau nu are nevoie de bani cu adevarat..?

Esti tu cumva mai bun,mai credincios..? Nu cred.

Cu ce drept exprimi tu judecati...?

Esti cumva Hristos..? Iara nu cred.

emiliulia 11.08.2010 15:44:45

Doamne ajuta

Imi pare rau ca din nou sa starnit asupra noastra vorbe grele nu suntem chiar atat de cersetori suntem vai de capul nostru dar suntem oameni intrucat am fost ajutati de oameni cu suflet mare si au fost mereu alaturi de noi mereu cu rugaciuni si vorbe frumoase ,nu avem cei drept posibilitati sa mergem la un doctor sa umblam prin spitale durea nu a disparut deloc si sub coaste ma apasa acum mia dat acele pastile cinci zile cate una dar inca nu sa pronuntat cum ca as avea ceva daca dupa cinci zile nodula din cosul pieptului care sa format nu dispare atunci trebuie sa consult alt medic unde ma va trimite ,intradevar nu avem bani sau posibilitate dar nu vam cerut si daca cer voi cere tot celor care au ufost alaturi de noi si care mau ajutat binenteles ca le voi trimite si dovezi si cele necesare dar sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic grav eu vreau sa fiu sanatos care siar dori sa fie bolnav oare ,va multumesc doamna istina si doamn-a gabriel30 va astept cu drag doamna istina va voi trimite pe mesaj privat daca aveti nevoie de ceva date sa veniti spre noi atunci cand puteti chiar mias dori din suflet ,nu vreau nimic decat liniste va rog din suflet sa nu se mai scrie in acest ptopis sa fie inchis ,va doresc sanatate ceea ce si eu imi doresc din suflet sa fiu bine cu Dumnezeu .Va multumesc tuturor pentru tot ,domnul Ionels de ce sa merg la un duhovnic cu har ar putea sa fie ceva necurat daca puteti sami raspundeti pe privat va rog din suflet sa ma lamuriti .

mihele_m 11.08.2010 16:14:36

Citat:

În prealabil postat de emiliulia (Post 276190)
Dragi mei poate pe aici este cineva care stie ce as putea sa am eu ,am trei saptamani decand am dureri mari in piept ma lasa iar ma iau respir pana nu mai pot sa trag aer in piept exact ca un junchi ma tine si nu imi da drumul ,am fost la farmacie si am intrebat pe farmacista si mia dat ketonal forte mia spus ca am un junghi intercostal de la curent sau stat cu picioarele in apa rece ,am vrut sa merg sami fac un control amanuntit la sanul stang la inima mi se pare ca ma sageata inima dar toata partea stanga ma doare ma ia cu junghiuri pana la dureri mari nesuportabile ca sa merg la spital trebuie sa platesc pentru tot si nu avem de unde sa iau bani sa vad ce am va rog din suflet daca cunoasteti sau ati patit la fel ca mine sami spuneti ce as putea sa fac sau unde si ce control miar trebui ,junghiul vine din fata in spate pana la coloana ,astept sami raspundeti poate stiti ce as putea sa fac nmnu am posibilitate sa merg in spitale si stau cu frica sa nu am ceva mai grav de care as putea suferi tatal meu Dumnezeu sal ierte a fost bolnav cu inima se poate mosteni aceasta boala?.vreau sa ma linistesc mai ales ca mai este putin si incep copii scoala si nu am posibilitate sa umblu prin spitale pentru mine desi stiu ca ar fi trebuit ca noi sa avem grija de noi sa ne crestem copii mari si sanatosi ,va rog din suflet sa ma ajutatini cu un sfat si daca ar trebui sa merg la spiutalce mear trebui si la cat asa ajunge sa platesc pentru asta .va multumesc din suflet ,sanatate Doamne ajuta .

Doamne Ajuta - sfatul meu ar fi sa mergi la un medic internist sa-ti faci un consult,fiindca spunindune ca tatal tau a fost bolnav cu inima sa nu fie ceva ereditar . Trebuie sa mergi la medicul de familie ,fiindca daca ai asigurare medicala nu cred ca trebuie sa platesti ,sanatatea este cel mai de pret dar de la dumnezeu si trebuie sa avem grija de ea . Si copii tai au nevoie de o mama sanatoasa ,ai grija de sanatatea ta .Doamne Ajuta !

emiliulia 11.08.2010 16:25:34

Citat:

În prealabil postat de mihele_m (Post 276735)
Doamne Ajuta - sfatul meu ar fi sa mergi la un medic internist sa-ti faci un consult,fiindca spunindune ca tatal tau a fost bolnav cu inima sa nu fie ceva ereditar . Trebuie sa mergi la medicul de familie ,fiindca daca ai asigurare medicala nu cred ca trebuie sa platesti ,sanatatea este cel mai de pret dar de la dumnezeu si trebuie sa avem grija de ea . Si copii tai au nevoie de o mama sanatoasa ,ai grija de sanatatea ta .Doamne Ajuta !

Asa este cum spuneti dar din pacate nu am asigurare medicala si platesc ,eu nu am lucrat cu carte de muna inainte sa nasc cat despre sotul el are carte de muna dar noi nu suntem cununati civil din cauza lipsei de bani ,nu are cum sa scoata hartie pentru mine sa o dau doctorului de familie ,copii au doctor de familie si el dar pe mine nu ma poate trece ca nu am asigurare medicala si platesc chiar daca merg la ea pentru consult sau un sfat sa ma trimita unde crede ca as putea rezolva ceva platesc 20 de lei ,acum nu mai pot sa merg caci am dat 100 de lei la ea 20 de lei ,la domnul doctor santea ioan medic internist este si el 50 de lei consultatia si ekg si 29 de lei pastilele care se numesc flamexin si nu mai pot sa merg sami fac ecograf desi el mia zis ca trebuie un ecograf sa vad sa nu fie altceva si sa fie durerea localizata in piept cu tot cu acea unflatura un ecograf este si el 40 de lei sau 50 de lei depinde de doctor eu sper sa fie bine ca nu stiu de unde si cum am sa iau sa umblu prin spoitale ,domnul doctor mia zis sa nu ma astept sami faca cineva ceva gratuit se plateste totul ,va multumesc pentru tot si sanatate .

emiliulia 13.08.2010 10:06:36

Doamne ajuta

Dragi credinciosi ,inca nu mia trecut direrile mai am inca doua zile sa iau pastile desi nu leas mai lua ca imi este mai rau de la ele ,mi se face rau stare de lesin si somnolenta ,luni trebuie sa merg din nou la doctor sa vada unde ma trimite sa fac alte consultatii daca nu dispare durerea ma doare rau si nici putere nu am sa ma fac bine nu stiu ce am sa fac sa platesc la doctori consultatii si controale Dumnezeu sa ma ajute sa fie bine si sa nu am nimic grav ,va doresc sanatate si va rog din suflet sa ma puneti in rugaciunile dumneavoastra pentru sanatate iuliana va multumesc si Dumnezeu sa va binecuvanteze .Doamne ajuta .

andreicozia 13.08.2010 18:15:49

Citat:

În prealabil postat de emiliulia (Post 277314)
luni trebuie sa merg din nou la doctor sa vada unde ma trimite sa fac alte consultatii.

Bravo, asa sa faci, neaparat sa te duci!
Sanatate!

istina 15.08.2010 22:12:28

Dute nu amana

Chiar daca durerile nu mai sunt nu sta dute stim ca este greu mai ales ca se plateste orice consult dar ai trei copilasi si poate Dumnezeu te ajuta sa strangi ceva banuti pentru a te duce si a face investigatiile necesare pentru tine si sanatatea ta sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic rau si sa fie ceva banal care se tratateaza doar cu pastile sau ceva mai ieftin la buzunar imi pare rau ca nu va pot intinde o mana de ajutor sper pe viitor sa te ajut cu cat de putin pot va doresc sanatate si sa ai grija sa mergi la doactor asa cum este si normal sa faci nu mai amana prea mult sa nu fie ceva mai grav ,Doamne ajuta si sa ne auzim cu bine poate ne dai si vesti cum si ce ai facut ..... Doamne ajuta .

parascheva 18.08.2010 20:31:07

in legatura cu faptul ca nu sunteti asigurata...daca mai aveti dureri mari mergeti la Urgenta la spital pentru ca urgentele sunt gratuite. sau chemati salvarea. tot nu va costa nimic.
La urgenta este tratat si omul strazii si tot nu are asigurare

istina 18.08.2010 22:18:25

dragi crestini

Am vorbit cu iulia iam trimis un email alaltaieri seara abia azi dimineata mia raspuns si mia zis ca a fost la doctor dar nu ia trecut si nici tratament altul nu ia dat insa nu se simte deloc mai bine ia zis sa mearga la un doctor specialist pentru a se consulta i tot ceea ce trebuie ca nu este pe caz cardiolog adica la inima ca sa ma intelegeti este posibil la san sau de la o veche lovitura o strangere de sange ,vreau sa vb in numele lor ei nu pot intra sa vb cei care iati ajutat ajutatio si acum sa se faca bine costul consultatiilor este mare iar venind vorba de venit nu are cum sa se trateze ,cat despre urgente si salvare cum ca nu ar plati daca ar merge aveti dreptate sora parascheva dar la ea nu este vorba de salvare sau urgente incat sa nu plateasca si acum in zilele noastre cei care lucreaza in cadrul medical stie ca se plateste pana si pansamentul daramite celelalte care sunt foarte importante eu sper sa nu va fi suparat sa ma scuzati pentru greselile gramaticale dar ma grabesc si va rog sa nui lasati asa in necaz va doresc sanatate si numai bine altceva nu mai stiu nimic daca mai vorbesc cu dumneaiei va comunic rugativa si pentru ea pentru sanatate va multumesc si va doresc o seara cat mai buna pe mai departe ,cu bine .Doamne ajuta

Bast-et 19.08.2010 16:14:06

Eu nu cred ca e de la inima, am si eu astfel de junghiuri cateodata, dar imi trec imediat. Am spus doctorului despre aceste dureri si el zice ca sunt din cauza nervilor intercostali, am facut analize la inima si nimic.
Uite am cautat pe internet cazuri ca ale dumneavoastra si am gasit mai multe posibilitati: poate fi din cauza stresului, nelinistii, grijei, inima murmur (asa a tradus dictionarul), neurita intercostala (inflamatie unui nerv intercostal) si in aproape toate cazurile pastilele nu au avut efect.
Cred ca ai trebui sa te linistesti, sa-ti iei o pauza, fara sa te mai gandesti la probleme... mintea are mare efect asupra corpului.

O intrebare, junghiurile sunt ritmice? De exemplu impreuna cu bataiile inimii?

emiliulia 19.08.2010 17:09:30

Dumnezeu sa ne ajute

Buna ziua dragi nostri si va multumesc din suflet doamna Cristina ca ati vb in numele nostru ca nu am putut sa intram asa este dupa cum ati explicat nu am rezolvat nimic in legatura cu aceste dureri care le am ,vreau sa va zic ca am vorbit cu un preot simia zis ca ar putea fi necurat eu nu stiu ce ar putea insemna acest lucru este ca un ghem o minge micuta in cosul peptului si cand trag aer in pepi ma sageata simi opreste respiratia ,numi duc aerul pana la sfarsit ,nu stie doctorul cardiolog de la ce este oricum mia zis ca nu este la inima nimic tensiunea este 13 cu 9 acum la ultimul consult iar ekg mia iesit la fel ca primul facut ,asadar mia zis ca nu este inima este posibil de la stres ,o panica ,suparare ,sau mamar ,sau o strangere de sange in urma unei lovituri dar eu nu mam lovit si nimeni nu ma lovit in zona ma refer copilasii sau sotul in veci nu ma atins sau sa ma lovesc de ceva ,ma trimis mai departe la consulturi la san la ,plamani ,sami fac un ecograf sa vada despre ce este vb intadevar eu nu imi permit sa platesc aceste consultatii nu mi le face gratuit de aceea va rog din toata inima sa ma ajutati sa vad ce am va voi pune pe sait poze cu rezultatele de la consultatii va rog din inima nu ma lasati ca nu are cine sa ma ajute si mie frica ,eu am aceste dureri de multa vreme dar erau trecatoare abia acum a inceput sa se recidiveze si vreau sa zic ca si burta mi sa marit si ma doare insarcinata nu sunt dar am dureri sub coaste ,va rog din tot sufletul ajutatima sa merg sa imi fac cele necesare eu nu am bani pentru coantroale si spitale doar cu ajutorul dumneavoastra care aveti un suflet mare ma pot face bine sau cel putin sa vad ce am va pot da si numele la doctori si nr de telefon sa va interesati daca merg la consultatii ,va implor numai eu stiu ce am pe suflet ,va multumesc din toata inima si va doresc sanatate si Dumnezeu sa va ajute sa ma ajute si pe mine sa ma fac bine ,Doamne ajuta .

emiliulia 23.08.2010 13:34:20

Doamne ajuta

Va rog din toata inima punetima in acatistele dumneavoastra ma simt din ce in ce mai rau va implor sa ma treceti in rugaciunile dumneavoastra ,iuliana ,Dumnezeu si Maica Domnului sa va rasplateasca rugile ce le ridicati pentru cei aproape de dumneavoastra zi de zi . Rugaciune care se citeste la vreme de boala:

Bucurându-ma de dumnezeiasca marire la care te-ai înaltat, o, Sfinte Ioane, îndraznesc sa alerg la ajutorul tau pentru tamaduire. Stiu, Parinte, ca încercarile vin din rânduiala lui Dumnezeu. Stiu ca prin boala trupului, sufletul se curateste, si ca rabdarea este rasplatita de Dumnezeu. Dar de multe ori norii negri ai deznadejdii îmi tulbura mintea si ma departeaza de rugaciune.

De aceea dar, o, Sfinte, gasesc alinare în cugetarea la vindecarile tale minunate. Tu ai tamaduit multimea de copii spre bucuria parintilor lor. Tu ai îndreptat spatele batrânei gârbove, tu ai dat sanatate femeii bolnave, spre bucuria copiilor ei. Tu l-ai vindecat pe batrânul Atanasiei care s-a uns cu untdelemn din candela ta. Tu ai îndepartat cheagurile de sânge din capul Vasulei si l-ai tamaduit pe doctorul necredincios.
Stiind grabnica ta mijlocire, te rog, o, Sfinte Ioane, ia viata mea în mâinile tale si mijloceste precum stii mîntuirea mea. Daca voia Domnului este sa duc cu rabdare crucea bolii, da-mi putere si ajuta-ma sa nu cârtesc din cauza neputintelor. Dar daca Bunul Dumnezeu se va milostivi de mine pentru rugaciunile tale, atunci sa ma tamaduiesti fara sovaiala, noule doctor fara-de-arginti, ca vazând aceasta sa-ti multumesc tie si sa-l laud în vecii vecilor pe Doctorul sufletelor si al trupurilor, prin cântarea: Aliluia!

Duarte 23.08.2010 14:44:12

si ai mai fost la control ? ce a mai spus doctorul

emiliulia 23.08.2010 16:18:07

Doamne ajuta

Multumescd e intrebare ma trimis in spital sa fac toate investigatiile care mi se cer acolo dar sa stiu mia zis ca se platesc ,si nu mami dus deoarece nu am posibilitate sa merg insa nu deznaduiesc ca va veni si aceea zi cu ajutorul lui Dumnezeu care va sti pe cine sa trimita in ajutorul meu caci nu incetez a ma ruga si a ma ruga sami dea putere sa trec peste aceste necazuri care vin asupra mea de dragul ingerasilor mei care numi doresc sai las singuri pe lume ,ca doar o mama au si un tata ,de aceea sper in puterea lui Dumnezeu ca va trimite pe cineva sami fie de ajutor Dumnezeu sa va dea sanatate si tot ce va doriti.Doamne ajuta .

istina 25.08.2010 17:47:58

Draga noastra iulia face investigatiile necesare

Dragi frati si surori credinciosi am primit un email de la draga iulia spunandumi sa multumesc din suflet pe forum persoanei care a ajutato cu acel dar, a ramas sa mearga astazi la doctor pentru investigatiile necesare pentru a depista ce are ,ma rugat sa va spun ca a pus acatist pentru domnul Aurel Dumnezeu sal odihneasca cat si pentru dumneavoastra la sanatate si va multumeste ea cat si emil si va roaga din suflet sa va rugati pentru ea incontinuare caci ea nu prea poate sa intre in aceste momente sa va vorbeaca si sai multumim tuturor pentru rugaciuni Pr Gheoghe pentru maslul care va fi vineri asa stiu de la iulia si doamnei mara care se roaga pentru ea ,daca se poate vineri intre 9 si 11 un Doamne ajuta pentru Iulia va roaga din suflet ,Doamne ajuta si Dumnezeu sa aibe grija de fiecare ,Amin.

ai2 26.08.2010 15:13:33

Citat:

În prealabil postat de istina (Post 281785)
Dragi frati si surori credinciosi am primit un email de la draga iulia spunandumi sa multumesc din suflet pe forum persoanei care a ajutato cu acel dar, a ramas sa mearga astazi la doctor pentru investigatiile necesare pentru a depista ce are ,ma rugat sa va spun ca a pus acatist pentru domnul Aurel Dumnezeu sal odihneasca cat si pentru dumneavoastra la sanatate si va multumeste ea cat si emil si va roaga din suflet sa va rugati pentru ea incontinuare caci ea nu prea poate sa intre in aceste momente sa va vorbeaca si sai multumim tuturor pentru rugaciuni Pr Gheoghe pentru maslul care va fi vineri asa stiu de la iulia si doamnei mara care se roaga pentru ea ,daca se poate vineri intre 9 si 11 un Doamne ajuta pentru Iulia va roaga din suflet ,Doamne ajuta si Dumnezeu sa aibe grija de fiecare ,Amin.

Dar ce seamana stilurile voastre!!!!

istina 26.08.2010 15:24:04

Doamne ajuta

Vin dragii mei spre dumneavoastra aducanduva vestea ca iuliana inca face investigatiile necesare si vreau sa va spun ca va rugat din suflet sa o ajutati cu cat aveti dumneavoastra puterea ,am inteles ca i se face un tratament dar nu stiu ce fel si ce tratament cred ca pentru acel nodul nu prea am mai vorbit cu ea era distrusa ,se gandeste si plange intruna ,a puso sa mai faca analize si alte controale insa va rugat din suflet sa o ajutati pe 15 pastilea zis ca a dat 340 de mii lei vechi si nu are de unde sa plateasca si celelalte investigatii ,atat pot sa va spun am vorbit cu ea la telefon de dimineata va dau numarul eventual daca vreti macar un mesaj de incurajare ii va face bine deoarece este foarte slabita din cauza faptului ca ea nu are posibilitate daca este grav sa se trateze ,numarul lor este 0748631153 ,va rog sa fiti alaturi de ea si sa puneti un acatist maine pentru sanatatea ei ca are trei copii si culmea intamplarii doi din ei ar trebui sai pregateasca cu banii de pe investigatii care ii da ,pentru copilasi la scoala si gradinita ,Dumnezeu si Maica Domnului sa fie alaturi de ea sa o faca bine .,sa nu uit a dat pe analize 180 de lei ,sange ,urina si scaun ,mamografia azi trebuia sa mearga ,ecograful tot astazi care ajung si ele la 60 de lei .va roaga sa o ajutati sa le poata face pe toate cele necesare mai are un test babespapanicolau ,Dumnezeu sa va ajute sa o ajute si pe ea Doamne ajuta .

istina 26.08.2010 15:31:10

Doamne ajuta

Doamna ai2 eu personal voi merge la ea in toamna si ma voi lamuri cu situatia ei eu nu cred ca omul plange din senin ,cel putin eu am vorbit cu dumneaiei la telefon si sincer ma facut sa plang sunatio si constatati da doriti ,nu are rost sa ne certam sau sa facem din nou procese printre noi de adevarat fals mereu cand cineva lea dat dreptate acele persoane au fost atacate poate din cauza ca sunt prea linistiti si vorbesc prea sincer despre viata lor .daca nu era adevarata situatia sunt sigura ca cineva tot le facea un rau sa le trimita politie sau cuine stie ce acasa ,nu am nimic cu nimeni dar eu personal ii cred si nu cred ca trebuie sami cer voie de la cineva pe cine si ce sa cred in cazul in care nu credeti investigati eu personal macar mam interesat daca aceste persoane exista si exista sa stiti toti si stau exact unde spun intro camera ,Dumnezeu este mare si vede si va judeca atunci pe cine merita ,va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva si va doresc o zi foarte bunacu Dumnezeu inainte.

paraschiva83 26.08.2010 21:29:53

si povestea se repeta

Citat:

În prealabil postat de istina (Post 282180)
Doamna ai2 eu personal voi merge la ea in toamna si ma voi lamuri cu situatia ei eu nu cred ca omul plange din senin ,cel putin eu am vorbit cu dumneaiei la telefon si sincer ma facut sa plang sunatio si constatati da doriti ,nu are rost sa ne certam sau sa facem din nou procese printre noi de adevarat fals mereu cand cineva lea dat dreptate acele persoane au fost atacate poate din cauza ca sunt prea linistiti si vorbesc prea sincer despre viata lor .daca nu era adevarata situatia sunt sigura ca cineva tot le facea un rau sa le trimita politie sau cuine stie ce acasa ,nu am nimic cu nimeni dar eu personal ii cred si nu cred ca trebuie sami cer voie de la cineva pe cine si ce sa cred in cazul in care nu credeti investigati eu personal macar ma interesat daca aceste persoane exista si exista sa stiti toti si stau exact unde spun intro camera ,Dumnezeu este mare si vede si va judeca atunci pe cine merita ,va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva si va doresc o zi foarte bunacu Dumnezeu inainte.

De acord cu ai2 accelasi stil ..istina=gabriela nu stiu ce nr din postarile anterioare?

emiliulia 27.08.2010 17:05:39

Doamne ajuta si va multumesc

Va multumesc din suflet pentru ajutorul care mi lati oferit ,nu ma ajutat nimeni insa Dumnezeu va trimis din nou pe dumneavoastra spre noi , vreau sa zic altceva nimic decat ca va multumesc din toata inima si din tot sufletul nostru pentru ca mereu neati ajutat atunci cand am primit veste de la dumneavoastra am plans de bucurie si am stiut ca din nou Dumnezeu nu nea lasat fara de ajutor ,vreau sa va spun si am obligatia sa va spun ca am facut analizele necesare mai trebuie sami fac o mamografie dar inca nu se stie sigur daca imi va face mamografie deoarece nu am voie miau spus in spital ca acele radiatii sunt foarte periculoase in viitor de aceea au spus ca imi va face luni dimineata la 10 un ecograf si nu mia mai facut mamografia daca va fi necesar si nu iese bine la ecograf imi va face mamografia imi este tare greu si nu ma simt bine deloc pana mi se dau reultatele la analize care va fi lunimia dat deocamdata trei feluri de pastile,mydocalm ,tador si niste pastile de somn neurantin ca nu mai puteam sa dorm noaptea stau treaza imi cer iertare tuturor celor care iam deranjat dealungul timpului cu necazurile si problemele mele si le multumesc tuturor cel care au fost alaturi de noi ,numai eu stiu in ce situatie ma aflu si Dumnezeu si cat imi este de greu sa stiu ca as putea sa ma inbolnavesc grav si sa numi mai pot ingriji copii care sunt soarele meu si lumina din ochii mei fara de care nu as putea sa traiesc atat imi doresc sami duc investigatiile la bun sfarsit sa stiu ca nu am nimic grav si se poate trata ,va multumesc pentru tot doamna sau domnule anonim sunteti in rugaciunile mele mereu si va rog sa ma iertati daca am greit cu ceva ,va doresc sanatate si va rog din tot sufletul; sa ma ajutati sami termin de facut cele necesare pentru ca nu am posibilitate ii mai am si pe ioana si pe emilian care vor trebui sai dau la scoala si gradinita si nu am posibilitate sa le iau mai nimic va doresc sanatate si Dumnezeu sa va ajute .

emiliulia 27.08.2010 17:08:19

Citat:

În prealabil postat de istina (Post 282180)
Doamna ai2 eu personal voi merge la ea in toamna si ma voi lamuri cu situatia ei eu nu cred ca omul plange din senin ,cel putin eu am vorbit cu dumneaiei la telefon si sincer ma facut sa plang sunatio si constatati da doriti ,nu are rost sa ne certam sau sa facem din nou procese printre noi de adevarat fals mereu cand cineva lea dat dreptate acele persoane au fost atacate poate din cauza ca sunt prea linistiti si vorbesc prea sincer despre viata lor .daca nu era adevarata situatia sunt sigura ca cineva tot le facea un rau sa le trimita politie sau cuine stie ce acasa ,nu am nimic cu nimeni dar eu personal ii cred si nu cred ca trebuie sami cer voie de la cineva pe cine si ce sa cred in cazul in care nu credeti investigati eu personal macar mam interesat daca aceste persoane exista si exista sa stiti toti si stau exact unde spun intro camera ,Dumnezeu este mare si vede si va judeca atunci pe cine merita ,va rog sa ma iertati daca am gresit cu ceva si va doresc o zi foarte bunacu Dumnezeu inainte.

Iti multumim mult sa ne ierti ca team pus in situatia asta Dumnezeu sa te ajute ca ai o inima mare .

istina 30.08.2010 01:13:51

Doamne ajuta

Buna Iuliana imi pare bine ca ai inceput sa faci investigatiile necesare cat despre mine sunt si eu pacatoasa dar intai nu mai judec pe cel aproape il ajut daca pot ,vreau totusi sa iti spun ca miercurea care vine ajung spre voi si imi doresc sa va cunosc pentru linistea mea sufleteasca dar pana atunci sper sa vii cu vesti imbucuratoare nu te mai sun ca momentan sunt foarte ocupata si nu vreau sa te deranjez si pe tine mai ales ca iti trebuie liniste ,sa va ajute Dumnezeu sa ajungi sa poti lua si pentru copii cele necesare trebuie sa fii o mamica fericita caci ai sa vezi copii pe primul drum spre viata cu rele si bune dar asta este ,ma voi ruga pentru tine sa fii sanatoasa si mai voerbim mDumnezeu sa va ajute Iulia si sper din suflet sa nu decazi acum din cauza greutatilor mai ales cand copii au foarte mare nevoie de tine sai sustii si sai ajuti ,cu bine Doamne ajuta.

Ora este GMT +3. Ora este acum 03:27:44.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.