Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Tragedie (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15841)

Hartford 15.12.2012 03:43:29

Tragedie
 
Adulti si copii de gradinita impuscati in clasa aici in statul Connecticut unde locuiesc eu,20 de copii si 6 adulti printre care si mama criminalului care era profesoara suplinitoare la aceasta scoala. Doamne ai grija de aceste suflete nevinovate.

Miha-anca 15.12.2012 05:27:46

Iata ce inseamna sa aiba toata lumea arma!
Trist e ca au inceput si in Romania sa se impuste!

Yasmina 15.12.2012 06:23:46

Oameni cu probleme mentale+ arme la indemana=teribile tragedii.

Mare pacat de sufletele alea nevinovate si de cei care au ramas indurerati pe viata!Domnul sa-i mangaie cu mila Sa!

andra_v 15.12.2012 06:32:20

Iata unde ne duce indepartarea lui Dumnezeu din viata cetatii. Atatia oameni isi pierd mintile (inclusiv, as spune in primul rand, cei care le permit sa poarte arme).

AlinB 15.12.2012 13:57:26

Citat:

În prealabil postat de Miha-anca (Post 488585)
Iata ce inseamna sa aiba toata lumea arma!
Trist e ca au inceput si in Romania sa se impuste!

Copilul ala nu cred ca avea arme pe numele lui.
Si in Elvetia are toata lumea arme si nu se macelaresc in felul asta.

Mihnea Dragomir 15.12.2012 15:34:14

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 488589)
Oameni cu probleme mentale+ arme la indemana=teribile tragedii.

Era de asteptat ca propaganda democrata sa foloseasca acest tragic prilej pentru a mai avansa pe drumul spalarii creierelor in privinta necesitatii prohibitiei armelor. Se fac ca nu vad ca individul nu detinea arme in mod legal. Nici scandinavul care a zburat creierele unor tineri anul trecut nu avea.

Asta e problema cu interzicerea armelor: cei rai se vor strecura mereu pe langa legi, numai ca cei buni nu vor mai avea cu ce sa se apere.

antiecumenism 15.12.2012 20:26:24

-au zis la stiri ca arma ii apartinea mamei criminalului,care si ea a fost ucisa in scoala,fiind suplinitoare...
-deci daca ea nu avea arma, fiul ei criminalul nu ar fi ucis pe nimeni,daca armele ar fi interzise prin lege era destul de greu sa-si procure una
-eu cred ca cel mai bine ar fi sa detina arme doar politia,armata...eventual padurarii pusca de vanatoare..in rest sa fie interzise,nimeni chiar si cei cu bani si fara cazier sa nu poata sa-si cumpere,asa ar fi cel mai bine,cred ca ar scadea incidentele de genul asta
-si normal politia sa-i urmareasca si sa-i bage la puscarie pe traficantii de arme sau pe oamenii care cumpara de la ei
-cu alte cuvinte ar trebui inchise toate magazinele de arme din intreaga lume

AlinB 15.12.2012 22:41:05

Nu ne-ai spus de unde ai dat copy/paste la ce ai scris mai sus.. :)

Sau e o timida incercare de gandire/logica independenta?

Ei bine, pentru un inceput... sa fim ingaduitori.

antiecumenism 15.12.2012 23:55:58

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 488785)

Ei bine, pentru un inceput... sa fim ingaduitori.

-pai trebuie pt ca se apropie Craciunul :1:

Ekaterina 16.12.2012 01:07:11

Citat:

În prealabil postat de Hartford (Post 488569)
Adulti si copii de gradinita impuscati in clasa aici in statul Connecticut unde locuiesc eu,20 de copii si 6 adulti printre care si mama criminalului care era profesoara suplinitoare la aceasta scoala. Doamne ai grija de aceste suflete nevinovate.

O mare nenorocire! Au murit atatia copilasi nevinovati si poate si parinti de copii (printre cei 6 adulti). Este cutremurator ce s-a intamplat, la ce intunecare poate sa ajunga omul daca nu il are pe Dumnezeu! Sunt convinsa ca traiti mult mai intens cele intamplate, locuind chiar acolo si avand si nepotei. Maica Domnului sa ne acopere si sa ne fereasca de tot raul si de toata reaua intamplare!


Ora este GMT +3. Ora este acum 08:00:28.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.