Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Grup de rugaciune (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15198)

icamilin 20.03.2015 02:12:08

Doamne ajuta!
 
" Harul Domnului nostru Iisus Hristos si dragostea lui Dumnezeu Tatal si impartasirea Sfantului Duh sa fie cu tatal tau, DUMITRACHE " draga Coralina!
Multa, multa sanatate si tot binele din lume de la Icamilin

coralina 20.03.2015 21:04:04

Cristi, Delia si Icamilin, va multumesc din inima pentru rugaciunile voastre!
Cu ajutorul Domnului, al Maicii Sale Sfinte, al Maicii Cuvioase Parascheva, al Sfantului Ierarh Nectarie si al Sfantului Mare Mucenic Dimitrie, Izvoratorul de Mir, tatal meu a trecut cu bine de operatie.
Sanatate, miluire si mantuire tuturor!
Cu dragoste frateasca,
Mirela

cristiboss56 20.03.2015 21:39:58

Doamne ajuta !
 
Citat:

În prealabil postat de coralina (Post 585515)
Cristi, Delia si Icamilin, va multumesc din inima pentru rugaciunile voastre!
Cu ajutorul Domnului, al Maicii Sale Sfinte, al Maicii Cuvioase Parascheva, al Sfantului Ierarh Nectarie si al Sfantului Mare Mucenic Dimitrie, Izvoratorul de Mir, tatal meu a trecut cu bine de operatie.
Sanatate, miluire si mantuire tuturor!
Cu dragoste frateasca,
Mirela

Minunata veste si Slava lui Dumnezeu pentru toate !

icamilin 21.03.2015 01:55:23

Doamne ajuta!
 
Draga Coralina, ma bucur nespus de tare ca operatia tatalui tau a fost un succes! Multa sanatate si recuperare dl.DUMITRACHE!!!
Asa trebuie sa se intample cand exista rugaciunea colectiva in care eu cred cu desarvarsire. Am gasit un mesaj ce mi-a fost trimis de multa vreme pe telefon de la o maicuta tare draga mie si care e potrivit cu situatia de fata:
Pentru tine draga Coralina cu toata dragostea si pentru toti cei care l-au pomenit pe taticul tau cand avea mare nevoie :

" Putini sub soare sunt aceia,
Care-n tacerea lumii mor.
Si fac, prin rugaciuni si lacrimi,
Din viata lumii, viata lor.

Dar noi cei slabi si mici in toate,
Un lucru-avem a invata.
Si dupa cat ne sta-n putere
Sa ne silim a-l si lucra:

In orice loc si-n orice vreme,
De-ngenunchezi cu gand smerit,
Si plangi, dupa a ta putere,
Pentru un suflet necajit.

Vei aduna din lacrimi, zambet
Si dintre maracini, crini dalbi.
Caci dragostea pentru un frate
Iveste-n maluri, nuferi dalbi.

mara2008 20.06.2015 14:57:15

Traian
 
Traian va fii operat la inima maine.
Va rog cine poate sa alature rugaciuni mele pe a lui pentru acest om deosebit cu un suflet extraordinar.
Va multumesc

delia31 20.06.2015 23:15:57

Citat:

În prealabil postat de mara2008 (Post 593029)
Traian va fii operat la inima maine.
Va rog cine poate sa alature rugaciuni mele pe a lui pentru acest om deosebit cu un suflet extraordinar.
Va multumesc


Rugaciune pt. bolnavi, inainte de operatie

Doamne, Dumnezeul nostru, Cel ce esti doctor ceresc, tamaduieste prin mana doctorului pamantesc, pe robul tau acesta,Traian, greu incercat, si nu lasa ca frica si deznadejdea sa biruiasca iubirea si purtarea Ta de grija, ci acopera-l pe el cu harul Tau cel tamaduitor, si-i da vindecare trupului si sufletului spre slava preasfantului Tau nume, in veci. Amin

Rugaciune pt. ca Domnul Dumnezeu sa dea ajutor medicilor, asistentelor si ingrijitorilor bolnavilor

Doamne, Dumnezeule al milei si al indurarilor, trimite harul Tau cel sfintitor peste doctorii si peste ajutoarele lor care il ingrijesc pe robul Tau acesta bolnav, Traian, acoperindu-l pe el si pe dansii cu harul Tau ca un bun si iubitor de oameni.

Calauzeste-i Tu, Doamne, in tot ceea ce vor sa faca spre binele bolnavilor, sa nu sufere robul Tau acesta cum a suferit femeia cea cu scurgere de sange de doisprezece ani, fara a primi ajutor de la doctori, ci fa sa primeasca vindecarea de bolile lui. Sa nu se adauge durere peste durerile lui, din nepriceperea lor sau din lucrarea celui rau, ci sa dobandeasca sanatatea mult dorita. Nu in mainile lui este viata robului Tau acesta greu incercat de boala, Iubitorule de oameni, ci in mainile Tale, caci Tu esti Doctorul ceresc al sufletelor si al trupurilor noastre, Cel ce tamaduiesti prin mana doctorilor pamantesti, si Tie slava Iti inaltam, impreuna si Parintelui Tau cel fara de inceput si Preasfantului si bunului si de viata facatorului Tau Duh. Amin.

cristiboss56 17.11.2015 07:42:42

La rugămintea fratelui nostru Raoul , o rog pe Delia s-o treacă pe pomelnic pe Anca Maria , care se află in mare suferinČ›ă după incendiul de la Clubul Colectiv.
Doamne ajută !

mara2008 21.01.2016 06:26:23

Maria alexandra
 
Rugaminte mare ,sa ne rugam pentru ca aceasta copila caci are doar 20de ani sa scape de dependenta drogurilor si de cel ce o tine in acest cosmar si implicit anturaj ,sa se reintoarca la tatal ei ce face orice pentru salvarea ei
Va multumesc

ahilpterodactil 21.01.2016 06:56:29

Of.......
Domnul sa o miluiasca, Domnul sa ii dea gand si simtire de pocainta,
Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu sa acopere toata nenorocirea acelei familii si sa aduca pace sufleteasca si sa deschida izvoarele de sanatate!

mara2008 29.01.2016 20:56:56

Constantin si Nicoleta
 
Va rog din suflet sa ne rugam si pt Constatin 43de ani cancer la cap, forma severa, ultimu stadiu si sotia sa Nicoleta si ea f bolnava
Doamne ajuta!


Ora este GMT +3. Ora este acum 17:53:36.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.