Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Intrebari utilizatori (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5063)
-   -   Depre farmece, vrajitorie, astrologie si magie (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=9320)

hreniuk 30.04.2010 10:04:31

vise
 
asa scuzati sa n ucredem in vise -dar maica sfanta maria si ea a avut o vedenie , un vis , o lumina cand dumnezeu i-a spus ca vei naste pe fiul cereului si al pamantului iisus hirstos ? sau ma insel o exp va rog acel nu tot vis se numeste ?

Jane Says 30.04.2010 11:21:26

Era treaza:

Citat:

În prealabil postat de Sf. Evanghelist Luca
26. Iar în a șasea lună a fost trimis îngerul Gavriil de la Dumnezeu, într-o cetate din Galileea, al cărei nume era Nazaret, 27. Către o fecioară logodită cu un bărbat care se chema Iosif, din casa lui David; iar numele fecioarei era Maria. 28. Și intrând îngerul la ea, a zis: Bucură-te, ceea ce ești plină de har, Domnul este cu tine. Binecuvântată ești tu între femei. 29. Iar ea, văzându-l, s-a tulburat de cuvântul lui și cugeta în sine: Ce fel de închinăciune poate să fie aceasta?

Faza cu visul Maicii Domnului nu stiu exact care-i, decat ca acea micuta carticica, de trebuie chipurile purtata la piept sau avuta in casa ca un talisman ca sa te apere de rele, e o aiureala.
Si nici chinurile viitoare nu i s-au descoperit prin vis ci prin viu grai de catre dreptul Simeon.

Citat:

34. Și i-a binecuvântat Simeon și a zis către Maria, mama Lui: Iată, Acesta este pus spre căderea și spre ridicarea multora din Israel și ca un semn care va stârni împotriviri. 35. Și prin sufletul tău va trece sabie, ca să se descopere gândurile din multe inimi.

annajanette 01.05.2010 01:10:29

Eu am avut vise care s-au adeverit:-??

stioph 01.05.2010 12:30:25

Citat:

În prealabil postat de annajanette (Post 241501)
Eu am avut vise care s-au adeverit:-??

Tocmai asta-i inselaciunea, s-au adeverit unele ca sa te faca sa crezi in ele.
Nu toate visele sunt de la Dumnezeu. Si diavolul lucreaza......

cristiboss56 01.05.2010 22:12:00

Citat:

În prealabil postat de stioph (Post 241559)
Tocmai asta-i inselaciunea, s-au adeverit unele ca sa te faca sa crezi in ele.
Nu toate visele sunt de la Dumnezeu. Si diavolul lucreaza......

Lucreaza din plin , iar din punctul asta de vedere e foarte harnic , dar in cele rele . . . !

Catalyn4mysister 17.05.2011 07:05:21

Nu stiu cum sa o numesc
 
este vorba despre cea mai bune prietena a mea..kre imi este ca si o sora..de ceva vreme a inceput sa aiba vedenii...mi-a povestit k se uita in oglinda si i-a aparut cineva kre a incercat sa o apuce de gat prin oglinda..apoi..la ea la munk nu mai recunostea pe nimeni din jurul ei..si pana ce una din colege nu i-a rostit tatal nostru nu si-a revenit..iar dupa ce si-a revenit nu stia nimic din ceea ce se intamplase..insa cel mai grav a fost intr-o seara knd..dupa ce a trecut pe langa o biserica a inceput sa urle i-a aparut mama ei kre este moarta de 10 ani si era plina de taieturi si vroia sa puna mana pe ea..ea tipa..oamenii din jurul ei ii vedeau desfigurati..iar apa o vedea sange..imi este foarte teama pentru ea..si nu stiu ce ar putea face..asa k va rog din suflet sa ma ajutati..puteti sa ma sunati la 0761 176 768..si adresa de mail catalyn_the_one@yahoo.com.va rog din suflet inca o data care poate sa ma ajute...

eeaotly 09.10.2011 20:05:24

Omul și așa nu crede tot ce visează
 
Citat:

În prealabil postat de stioph (Post 241559)
Tocmai asta-i inselaciunea, s-au adeverit unele ca sa te faca sa crezi in ele.
Nu toate visele sunt de la Dumnezeu. Si diavolul lucreaza......

Da, dar nimeni nu crede în toate visele pe care le visează pentru simplul fapt că majoritatea viselor nu au absolut nici o logică și deci nici nu ai ce să alegi din ele. Omul le ignoră instinctiv.

Așa că raționamentul tău, nu te supăra, nu prea are consitstență din motive obiective.

ciresica 08.07.2012 12:47:01

Citat:

În prealabil postat de Catalyn4mysister (Post 361563)
este vorba despre cea mai bune prietena a mea..kre imi este ca si o sora..de ceva vreme a inceput sa aiba vedenii...mi-a povestit k se uita in oglinda si i-a aparut cineva kre a incercat sa o apuce de gat prin oglinda..apoi..la ea la munk nu mai recunostea pe nimeni din jurul ei..si pana ce una din colege nu i-a rostit tatal nostru nu si-a revenit..iar dupa ce si-a revenit nu stia nimic din ceea ce se intamplase..insa cel mai grav a fost intr-o seara knd..dupa ce a trecut pe langa o biserica a inceput sa urle i-a aparut mama ei kre este moarta de 10 ani si era plina de taieturi si vroia sa puna mana pe ea..ea tipa..oamenii din jurul ei ii vedeau desfigurati..iar apa o vedea sange..imi este foarte teama pentru ea..si nu stiu ce ar putea face..asa k va rog din suflet sa ma ajutati..puteti sa ma sunati la 0761 176 768..si adresa de mail catalyn_the_one@yahoo.com.va rog din suflet inca o data care poate sa ma ajute...

Mergeti cu ea la spovedanie.


Ora este GMT +3. Ora este acum 20:53:42.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.