Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Va rog, rugati-va pentru mine (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5875)

maniucu 17.03.2009 20:51:20

Va rog, rugati-va pentru mine
 
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]

anne 17.03.2009 21:00:59

Draga Manuela...
 
Citat:

În prealabil postat de maniucu (Post 122999)
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]

:25:Te voi pomeni cu mare drag in rugaciunile mele... voi ruga si pe parintele staret de la sf. manastire unde merg de obicei, sa faca la fel, si toti ceilalti parinti pe care-i cunosc... Dumnezeu sa te ajute, sa te intelepteasca si sa te lumineze sa iei calea cea mai buna, decizia cea mai inteleapta...in ceea ce ti-ai propus...Dar nu voia ta...ci VOIA LUI sa fie in toate!!! Doamne ajuta, Manuela !:6:

cristiboss56 17.03.2009 21:09:17

Citat:

În prealabil postat de anne (Post 123003)
:25:Te voi pomeni cu mare drag in rugaciunile mele... voi ruga si pe parintele staret de la sf. manastire unde merg de obicei, sa faca la fel, si toti ceilalti parinti pe care-i cunosc... Dumnezeu sa te ajute, sa te intelepteasca si sa te lumineze sa iei calea cea mai buna, decizia cea mai inteleapta...in ceea ce ti-ai propus...Dar nu voia ta...ci VOIA LUI sa fie in toate!!! Doamne ajuta, Manuela !:6:

Și eu la rându-mi , am avut nevoie de voi in urmă cu ceva timp și am simțit efectiv ajutorul dat prin gândul bun și rugăciunea celor de pe forum, așa că o voi face și eu cu multă dragoste și ințelegere. Vorba lui Adrian adminul, "acesta este marele farmec al ortodoxiei, de a ne intări unii pe alții". Să fi binecuvântată și Maica Domnului să-ți fie alăturea tot timpul ! Amin !+

patinina34 18.03.2009 01:10:37

Te voi pomeni si eu in ale mele, in rugaciuni si la pomelnicele zilnice.:53:
Dumnezeu sa te ajute, sa-ti usureze suferita si sa te miluiasca!

maniucu 18.03.2009 09:00:19

Va multumesc din suflet!

patinina34 18.03.2009 09:16:27

Sa multumim lui Dumnezeu, pentru toate.

dorinastoica14 18.03.2009 15:35:50

Citat:

În prealabil postat de maniucu (Post 122999)
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]

:63:Bunul și milostivul Dumnezeu să te lumineze și să te ajute în a lua hotărârea cea mai bună.Doamne ajută.Vineri voi scrie pe pomelnic la sfântul Masl numele tău.Doamne ajută.

eu-cristina83 18.03.2009 15:56:57

Dumnezeu si Maica Domnului sa sa te ajute sa iei decizia corecta. Te voi pomenii in rugaciunile mele si la biserica. Citeste Acatistul Sfantului Duh pt. a te lumina Dumnezeu si cel al Buneivestiri.

janina 18.03.2009 18:31:57

Doamne Ajută Manuela e frumos rugăciunea făcută în comun unii pt alții dar să te rogi și tu

silverstar 18.03.2009 18:49:00

Citat:

În prealabil postat de maniucu (Post 122999)
[SIZE=3]Doamne ajuta,[/SIZE]
[SIZE=3]De mult intentionam sa deshid un astfel de topic si sa va cer ajutorul, dar n-am indraznit pana acum. Sunt intr-o situatie disperata, am de luat o decizie foarte importanta pana la sfarsitul saptamanii, o decizie de care depinde viata mea (si a altora). Daca nu va cer prea mult, rugati-va si pentru mine zilele astea, poate Dumnezeu si Maica Sa va asculta rugaciunile noastre ale tuturor si ma va lumina si intelepti in a alege cum e mai bine.[/SIZE]
[SIZE=3]Va multumesc si Dumnezeu sa va rasplateasca![/SIZE]
[SIZE=3]Manuela[/SIZE]

[COLOR=green]Nimeni, niciodata, nu se va ruga pentru tine, așa cum o poți face singur/a cu o rugăciună scurtă, dar spusă din suflet și cu suflet. [/COLOR]
[COLOR=green]Imaginându-ți că se vor ruga alții pentru tine, n-ai să ajungi în veci la rezultatele la care tânjești. [/COLOR]
[COLOR=green]Și în religie/credință se minte la fel ca și în politică. Crede-mă că știu ce vorbesc...[/COLOR] :79:


Ora este GMT +3. Ora este acum 06:30:09.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.