Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Michael Jackson a MURIT. (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6597)

iulyaan 26.06.2009 02:43:28

Michael Jackson a MURIT.
 
a murit un mare artist.a fost foarte controversat dar....un geniu al muzicii.dumnezeu sa-l odihneasca

mirelat 26.06.2009 03:25:54

Dumnezeu sa-l ierte!

Tocmai am auzit si eu vestea, sunt stupefiata.. sa moara atat de tanar, de atac de cord.

andreicozia 26.06.2009 04:55:31

Intradevar a fost un mare artist. Desi a fost o persoana controversata, trebuie sa vedem ceea ce a fost bun in el.
Dumnezeu sa-l ierte!

Traditie1 26.06.2009 07:15:16

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 148250)
Intradevar a fost un mare artist. Desi a fost o persoana controversata, trebuie sa vedem ceea ce a fost bun in el.
Dumnezeu sa-l ierte!

Capacitatea artistica nu este un merit al omului ci 100% darul lui Dumnezeu. A elogia un om pentru creatiile artistice este o nedreptate fata de Dumnezeu si fata de ceilalti oameni carora Dumnezeu nu le-a dat astfel de daruri.

cristiboss56 26.06.2009 08:22:46

Dumnezeu să-L ierte pe el și pe toți cei ce au plecat la Domnul de pe această Planetă , în aceași secundă cu el, pentru că pentru toți trebuie să ne rugăm, indiferent ce au fost și ce au făcut în astă lume.

vsovi 26.06.2009 08:53:55

un geniu al imaginatziei shi al sunetelor care a sfarshit inghitzit de fiara... gLumii... l-au secatuit, l-au haituit, l-au excrocat, l-au stors de bani, l-au judecat shi l-au hulit mereu, deshi el ne-a daruit iubire shi frumusetze in toate melodiile sale shi a aratat mereu o nepasare totala fatza de parerea "buna" a oamenilor simandicoshi; A iubit, a stralucit shi a murit ca un copil... caci asha a fost toata viatza... un copil iubitor de iubita incat a purtat chipul ei pe sine, a cioplit-o pe carnea lui, in sufletul lui... poate ca a mai shi greshit "iubind" prea mult pe unii copii... dar asta e treaba altora ca sa judece... eu shtiu ca am visat mereu asemenea lui... asemenea tuturor nascocelilor sale pline de intuneric shi lumina... un negru, un alb... un erou imbracat in black and white... militand pentru tolerantza shi iubire... iubire sincera de copil... S-al ierte Domnul shi sa-l odihnesca acolo unde Michael shi-a lucrat faptele bune, sa-l odihneasca dupa mare Mila Sa...

windorin 26.06.2009 11:02:15

Dumnezeu sa'l ierte !

Cred ca a fost un om minunat. Multe a patimit si multe a indurat de la rautatea celor de langa el. Aceia sunt cei ce l'au chinuit psihic si nu l'au odihnit cu prezenta lor. Cei de langa el, oamenii, sunt cei pentru care s'a chinuit toata viata sa isi schimbe trupul.

Dea Domnul ca pentru bucuria adusa multora, o bucurie curata, spre deosebire de alte muzici, sa i se randuiasca si lui o mica parte de odihna.

tigerAvalo9 26.06.2009 11:06:49

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Nu-mi vine sa cred inca..:22:

Florin-Ionut 26.06.2009 11:20:31

A avut parte de talent, faima mondiala cum putini au avut, bani, proprietati, dar a plecat la cele vesnice pe neasteptate si gol de toata desertaciunea lumii acesteia.

Sa luam aminte.

razvan_andrei 26.06.2009 11:51:33

Citat:

În prealabil postat de Traditie1 (Post 148253)
Capacitatea artistica nu este un merit al omului ci 100% darul lui Dumnezeu. A elogia un om pentru creatiile artistice este o nedreptate fata de Dumnezeu si fata de ceilalti oameni carora Dumnezeu nu le-a dat astfel de daruri.

Nu sunt un mare fan, insa intr-adevar a fost un artist adevarat. Iar in legatura cu capacitatea artistica te contrazic. Sunt multi oameni care au potential insa nu au vointa necesara de a-l dezvolta. Acestia jignesc darul lui Dumnezeu, pt ca nu sunt in stare sa-l dezvolte si sa-i arate frumusetea. Marii artisti au stiut, si au devenit mari artisti nu pt ca Dumnezeu le-a oferit acest dar, ci pt ca au stiut sa-l foloseasca si sa arate lumii intregi ceea ce un om este in stare sa faca. E o vorba: Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si-n sac.


Ora este GMT +3. Ora este acum 05:02:11.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.