Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Care-i necazul vietii Dvs ,in clipa de fata?..... (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=7349)

lavinia40 15.10.2009 02:47:36

Care-i necazul vietii Dvs ,in clipa de fata?.....
 
Care-i necazul vietii Dvs ,in clipa de fata?.....

marysa 15.10.2009 03:38:03

toti avem cate un necaz in viata , uni mai multe, alti mai putine, necazul meu este ca am probleme de sanatate

Hartford 15.10.2009 04:06:26

Citat:

În prealabil postat de lavinia40 (Post 173616)
Care-i necazul vietii Dvs ,in clipa de fata?.....

Sanatea in momentul de fata, problemele familiei si mai multe. Dar tu lavinia40?

mirelat 15.10.2009 07:32:58

:63: Fereste-ma, Doamne, de "prieteni", ca de dusmani ma feresc singur(a) !

nu suport ipocrizia, si nici duplicitatea.

dorinastoica14 15.10.2009 08:54:04

Teama,a că voi ajunge în iad!
Ajută-mă Doamne să pun început de pocăință și mai dă-mi zile să trăiesc pentru aceasta.

AndreiM 15.10.2009 10:23:15

Citat:

În prealabil postat de dorinastoica14 (Post 173625)
Teama,a că voi ajunge în iad!
Ajută-mă Doamne să pun început de pocăință și mai dă-mi zile să trăiesc pentru aceasta.

Cam asta ar fi ... la toti cred.O problema pragmatica ar fi limba germana la facultate...

elenavioletacocos 15.10.2009 11:33:01

sanatatea ...mai exact tiroida hashimoto...

costel 15.10.2009 12:38:30

Lavinia, pentru noi, crestinii, nu trebuie sa existe durere, nici amaraciune, nici deznadejde. Ce minunat spune parintele Paisie Aghioritul: "Daca incredintam amaraciunea noastra lui Hristos, ea se face miere".

laurschepsis 15.10.2009 13:48:00

Domnul a dat, Domnul a luat, Domnul fie laudat!
 
Doamne-ajuta!

M-am rugat si ma rog sa-mi dea ce stie El ca-mi trebuie. De aceea tot ce am primit, bine sau aparent rau, am nadejdea ca este spre ajutorul meu. Este motivul pentru care nu pot spune ca am necazuri ci pot doar sa multumesc Domnului pentru ca are rabdare cu nevrednicul de mine.

Durerile mele sunt in raport cu faptul ca nu reusesc sa fiu ceea ce as vrea sa fiu. Ma dor toate cele ce vad ca stramba binele si frumosul. Dintre ele, mutilarea morala a copiilor prin exemplul rau al parintilor sau al mediului in care invata sa fie, abandonul batranilor si distrugerea habitatului nostru (Terra) le resimt mai acut. Rautatea si minciuna ca reflexe ale eului distorsionat. Tentatia spre desfrau. Lenea si mandria. Toate sunt contemporane cu mine si toate imi umbresc privirea. Dar, pentru toate exista nadejdea indreptarii.

Doamne-ajuta!

costel 15.10.2009 14:03:27

Citat:

În prealabil postat de laurschepsis (Post 173665)
Doamne-ajuta!

M-am rugat si ma rog sa-mi dea ce stie El ca-mi trebuie. De aceea tot ce am primit, bine sau aparent rau, am nadejdea ca este spre ajutorul meu. Este motivul pentru care nu pot spune ca am necazuri ci pot doar sa multumesc Domnului pentru ca are rabdare cu nevrednicul de mine.

Ma bucur ca le primesti pe toate in acest mod. Dumnezeu n-ar ingadui sa fie nimic din ceea ce se intampla daca din acestea n-ar iesi ceva bun.


Ora este GMT +3. Ora este acum 10:37:57.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.