Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Reguli generale de utilizare a forumului (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=502)
-   -   Aura si ce nu se vede de catre oamenii obisnuiti (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17097)

Iokhanna 14.02.2014 18:13:20

Aura si ce nu se vede de catre oamenii obisnuiti
 
Am o prietena care are copii si are niste necazuri. Niste femei spun ca nu sunt copii ei. Ba mai mult, acele femei pretind ca sunt copii lor, si sunt foarte vehemente in sustinerea lor, desi prietena mea stie sigur cand si cum au fost conceputi. Si de ce dupa atata timp spun acele femei aceste lucruri, caci prietena mea nu le-a cunuscut decat de cateva luni. Este legat de niste lucruri care nu se vad de catre oamenii obisnuiti dar cu siguranta copii sunt ai prietenei mele. Daca stie cineva ce e de facut in acest caz, spuneti-mi va rog. Ultima solutie ar fi testul de ADN.

catalin2 14.02.2014 19:30:19

Scuza-ma, asta e printre cele mai hazlii mesaje pe care le-am citit pe forum. Din felul cum scrii in mesaj mama pare aproape sigura ca ea i-a nascut, dar pare ca mai are o mica indoiala. Au certificate de nastere, daca femeile sunt agresive poate face plangere la politie.

AlinB 14.02.2014 19:51:08

Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun ce probleme o sa ai...

Miha-anca 15.02.2014 03:28:09

Citat:

În prealabil postat de catalin2 (Post 551010)
Scuza-ma, asta e printre cele mai hazlii mesaje pe care le-am citit pe forum. Din felul cum scrii in mesaj mama pare aproape sigura ca ea i-a nascut, dar pare ca mai are o mica indoiala. Au certificate de nastere, daca femeile sunt agresive poate face plangere la politie.

Catalin, exista si mame care isi vand copiii cuplurilor fara copii, si apoi ridica pretentii, atunci cand isi dau seama ca nu mai au copilul si probabil nici banii. Ele au nascut copiii, dar dandu-i altei mame cu acte in regula, mai au dreptul sa emita pretentii?!? Regretele apar in multe cazuri.
Poate e vorba de asa un caz...

horatiu.miron 16.02.2014 00:30:17

Cred că merge cu night vision. Sau cu aparat din ăla care detectează sursele de căldură.

AlinB 16.02.2014 00:45:35

Sau in doi.

Unul destept care sa pretinda ca are capacitati paranormale si un prost care sa-l creada pana a se indoi ca blonda: "Doctore, e al meu?"

Yasmina 18.02.2014 01:23:33

Nu-mi amintesc daca am ras pe ziua de azi...dar cu acest topic nu am ratat ocazia!
In fiecare zi mai auzi cate una...

Reiese ca unii copii nu sunt ai mamelor lor(si aici cei care vad lucruri nevazute,pot lua cuvantul),din cauza unor lucruri care nu se vad de catre oamenii obisnuiti. Chestii serioase!
Sa ne fereasca Dumnezeu sa ramanem insarcinate cu familia altora...sau sa nastem copii ai altor femei!

beatrix 18.02.2014 09:39:47

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 551013)
Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun ce probleme o sa ai...

Mi-a placut !

Miha-anca 18.02.2014 23:18:26

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 551437)
Sa ne fereasca Dumnezeu sa ramanem insarcinate cu familia altora...sau sa nastem copii ai altor femei!

Nu ai auzit pana acum, ca sunt femei care poarta sarcina pentru un alt cuplu, care nu are copii?
Sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva! Intr-adevar, caci multe mame regreta faptul ca si-au dat copilul si se lupta apoi ca sa-l primeasca inapoi. Copilul are in felul acesta o mama, care l-a nascut, si parinti adoptivi, care il cresc.

Mosh-Neagu 19.02.2014 00:52:22

Fara nici o legatura cu mama si copilul de la inceputul topicului, (fata de situatia respectiva, sunt un pic in ceata), dar in directa legatura cu titlul topicului, nu mai retin unde am citit cum ca oamenii de stiinta au inventat o camera de luat vederi extrem de performanta prin care se poate vedea chiar si aura. Succesul este cu atat mai mare cu cat, se pare ca nu mai este nevoie de detectorul de minciuni, intrucat, in momentul in care cineva minte, aura isi schimba brusc, culoarea. Ma intreb daca la asta facea aluzie initiatorul topicului?...


Ora este GMT +3. Ora este acum 07:02:51.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.