Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   666 din nou (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5757)

ghepop 25.02.2009 19:48:08

666 din nou
 
buna , sunt nou pe acest forum. Am cautat putin despre subiectul 666 si am gasit ceva legat de cipuri si buletine biometrice.

ceea ce ma intereseaza este daca scrie undeva in Biblie sa refuzam numarul fiarei 666. Am vazut intr-un topic ceva legat de cap 13 si 14 di Apocalipsa, dar nu am putut citi explicit ca trebuie sa refuzam acest numar.

Eu am o banuiala, si anume ca profetia despre 666 este doar o profetie si atat. E un semn de recunoastere, nu e ceva intrinsec rau, pur si simplu atunci cand numarul 666 va fi implementat vom fi aproape de sfarstit. E doar un indiciu.


deci, trebuie sa respingem sau nu buletinele biometrice ?

john1942 25.02.2009 19:58:56

666
 
In ceia ce ma priveste acest numar este pur simbolic sau spiritual. Intreaga Scriptura este spirituala. Cu alte cuvinte inteleasa spiritual. Mintuitorul vorbea in pilde(parabole) ce sint astea? infatisari cu caracter pamintesc fizic dar cu inteles spiritual.Inparatia cerului se mai aseamana spunea Mintuitorul cu un bob de mustsr. Pasapoartele sau buletinele nu au nimic de aface cu acest 666.Am vrea sa calatorim prin america si nu vrem ca tara respectiva sa stie daca sintem teroristi sau nu.Cred ca nu este treaba preotilor sa se bage in probleme administrative sau politice. Treaba lor este sa vesteasca evangelia lui Chritos.












Citat:

În prealabil postat de ghepop (Post 119108)
buna , sunt nou pe acest forum. Am cautat putin despre subiectul 666 si am gasit ceva legat de cipuri si buletine biometrice.

ceea ce ma intereseaza este daca scrie undeva in Biblie sa refuzam numarul fiarei 666. Am vazut intr-un topic ceva legat de cap 13 si 14 di Apocalipsa, dar nu am putut citi explicit ca trebuie sa refuzam acest numar.

Eu am o banuiala, si anume ca profetia despre 666 este doar o profetie si atat. E un semn de recunoastere, nu e ceva intrinsec rau, pur si simplu atunci cand numarul 666 va fi implementat vom fi aproape de sfarstit. E doar un indiciu.


deci, trebuie sa respingem sau nu buletinele biometrice ?


ghepop 25.02.2009 20:03:04

Spiritual sau nu, este incredibil cum acest numar este legat de cipurile cu cod de bare tocmai intr-o perioada a istoriei care seamana cu sfarsitul lumii prezis in Apocalipsa.

Si mai ciudat este ca acest numar este folosit pentru a putea cumpara (fiind codul folosit la codurile de bare), deci s-ar putea sa nu fie chiar atat de spiritual precum se crede, sau ma rog, coincidenta este tulburatoare.

Si apoi, daca eu nu sunt terorist, de ce m-ar deranja sa stie americanii ca am ajuns pe teritoriul lor ?

andrei_b25 25.02.2009 20:09:49

nush ce sa spun despre pasapoartele, buletinele biometrice, pentru ca sunt doar niste accesori pe care daca vreau le port cu mine iar daca nu vreau nu le port, cu atat mai mult, cred ca voi putea cumpara in continuare de la magazine si fara pasapoartele astea, deci nu cred ca are a face. Dar daca va veni vremea sa avem implantat in noi un cip sau sa ne marcheze in vreun fel cu eu stiu ce metode, atunci clar va trebui sa refuzi, ca si crestin ma refer, daca crezi in Dumnezeu si daca crezi ce spune Biblia. Pentru ca spune clar "cine nu va avea semnul nu va putea sa cumpere sau sa vanda" si semnu va fi pe mana sau frunte daca nu ma insel. Si daca se va ajunge la marcarea sau implantarea respectiva, ii clara ca no sa te marcheze pe picior sau pe spate. Cel mai probabil pe mana.

ghepop 25.02.2009 20:11:29

Citat:

În prealabil postat de andrei_b25 (Post 119116)
nush ce sa spun despre pasapoartele, buletinele biometrice, pentru ca sunt doar niste accesori pe care daca vreau le port cu mine iar daca nu vreau nu le port, cu atat mai mult, cred ca voi putea cumpara in continuare de la magazine si fara pasapoartele astea, deci nu cred ca are a face. Dar daca va veni vremea sa avem implantat in noi un cip sau sa ne marcheze in vreun fel cu eu stiu ce metode, atunci clar va trebui sa refuzi, ca si crestin ma refer, daca crezi in Dumnezeu si daca crezi ce spune Biblia. Pentru ca spune clar "cine nu va avea semnul nu va putea sa cumpere sau sa vanda" si semnu va fi pe mana sau frunte daca nu ma insel. Si daca se va ajunge la marcarea sau implantarea respectiva, ii clara ca no sa te marcheze pe picior sau pe spate. Cel mai probabil pe mana.

Bravo, aici vreau sa ajung. Unde scrie ca trebuie sa refuzi implantul ?

andrei_b25 25.02.2009 20:15:35

nu scrie nici unde ca trebuie sa-l refuzi asa cum nu scrie nici unde ca TREBUIE sa intri in imparatia lui Dumnezeu. Scrie doar ce se intampla daca il accepti. Si cu pacatul la fel, nu scrie nici unde ca nu trebuie sa-l faci, iti spune doar consecintele, ca doar de aia ne-o dat Domnu liberul arbitru.

ghepop 25.02.2009 20:16:40

Citat:

În prealabil postat de andrei_b25 (Post 119119)
nu scrie nici unde ca trebuie sa-l refuzi asa cum nu scrie nici unde ca TREBUIE sa intri in imparatia lui Dumnezeu. Scrie doar ce se intampla daca il accepti. Si cu pacatul la fel, nu scrie nici unde ca nu trebuie sa-l faci, iti spune doar consecintele, ca doar de aia ne-o dat Domnu liberul arbitru.

Bine, ce se intampla daca il accepti, si unde scrie ?

axios 25.02.2009 20:20:42

...
 
asa e. nu au nimic pasapoartele biometrice... noi o sa avem. o sa avem ocazia sa fim transformati in sclavi. cum? simplu.
hai, pe scurt, povestea cipurilor: au inceput timid cu cartela telefonica, au continuat cu cardul bancar cu banda, apoi, i/au pus cip in loc de banda. usurel, ca se ne obisnuim si sa ne para ca e ceva util pt noi. dupe care, au urmat pasapoartele, buletinele si permisele auto. nu s.au multumit. hai sa le faca pe toate intr.un singur card care sa contina toate datele. au facut si asta dar... si aici intervine viclenia... te intreaba: daca/l pierzi? iti pierzi identitatea. si e nasol. aaaa! avem o idee excelenta! hai sa facem un cip implantabil. asa sigur nu se pierde. si, uite/asa, te alegi cu cipu/n tzeasta. (toate astea se intampla deja in america fratilor).
da na! vorba tolomacilor: pasapoartele biometrice n-au nimic. putem si noi sa mergem in america, tara tuturor posibilitatilor...
bun!
cate ceva despre implant:
din punct de vedere fiziologic, fiind un corp strain, niciunul nu a ramas in locul implantat ci a migrat in organism, a dat reactii adverse (boli de piele, infectii etc.), in peste 10% din implantati s-au semnalat cazuri de cancer fratioare si poate ar mai fi...
din punct de vedere psihologic s-a observat ca se pot induce prin intermediul cipului diferite stari subiectului. de cald, de rece, de neliniste, de claustrofobie... deocamdata... dar fiti siguri ca baietii se perfectioneaza. si mai sunt si hackeri. ce misto o sa fie cand unul din baietii buni o sa/si faca de cap cu cativa dintre voi si o sa va dreseze ca pe niste catzelusi. si toate astea activand cipul.

pasaport sigur zici nene? stiti ca rata pasapoartelor falsificate in randul celor biometrice este mai mare decat la pasapoartele de tip vechi? ha? nu stiti. dar asa e nenilor. pe youtube circula un filmulet cu niste baieti cu tehnologie si destepti care umbla cu o antena de receptie. ii prinde pe baieti ca folosesc pasaportul la terminalele de pe aeroport si le trag datele. si apoi falsifica pasapoarte. stiti ca elvis traieste? si ca cineva cu numele bin laden a trecut cu pasaport biometric falsificat fara ca vreun aparat sa zica ceva? ba baietilor. cica sunteti destepti si puneti botu la tot ce va zic vandutii astia care ne conduc.
care tara din europa a mai introdus nene pasapoartele? sarbii au refuzat, grecii au iesit in strada... noi suntem primii care ne oferim. si la vaccinuri de milioane care ne ucid, si la ate chirurgicale infectate, si la tot cu ce se poate spala banii...
sunteti ca oile si ca slugile. n-aveti putina demnitate si putina limpezime in gandire sa vedeti ca totul e o mascarada numai ca sa se spele bani si sa fim robiti. sa fim urmariti ca nu cumva sa ridicam glasul, sa ne adunam cativa si sa ne rasculam. dar poate nu o sa fie prea tarziu cand o sa va vina mintea la cap. eu ma rog pentru voi.

indolenta, nepasare, necunostinta, prostie. de astea si de multe altele dau dovada cei care ignora semnele. pana si americanii se rascoala dar noi stam ca legumele... cica na, ce poate sa fie si cu pasapoartele astea biometrice?
bai fratziorilor... orbetzi suntezti.

ghepop 25.02.2009 20:24:46

Sigur ca da, daca implanturile sunt daunatoare sanatatii sau/si nu sunt sigure trebuiesc refuzate. Good point Axios, dar nu despre asta e vorba pe aici.

andrei_b25 25.02.2009 20:27:59

ghepop, am citit mai demult apocalipsa, dar am aruncat acuma repede o privire si...nu am gasit sa scrie ce se intampla daca il accepti. Scrie de fiara ca o sa i se dea putere si ca numarul ei este 666. Bine, acuma se deduce daca ii pana la o adica, ca doar te marchezi cu numaru ei si fiara ii vrasmasul lui Dumnezeu (la orice se refera cuvantul "fiara").
Am sa-i las pe alti care stiu mai bine Biblia sa-ti raspunda mai bine la intrebarea ta.


Ora este GMT +3. Ora este acum 10:15:07.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.