Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   V-ati bucura daca as parasi forumul ? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15255)

apophis 20.07.2012 01:44:27

V-ati bucura daca as parasi forumul ?
 
Din cauza faptului ca multi useri de aici ma cam urasc, din motive de neinteles pentru mine, dar poate pertinente pentru ei, am ales sa fac un fel de mini sondaj de opinie.

Daca dvs, in majoritate, doriti sa nu mai postez nimic pe acest forum, ma voi conforma.

Asadar, va rog sa puneti un da sau nu, sau orice altceva care reflecta parerea voastra.

Anna 20.07.2012 01:59:44

:))))) Parerea mea e ca e f de ras topicul asta :)))))
Pai esti copil sa te iei sa pleci pt ca unul sau altul "te uraste"?

apophis 20.07.2012 02:05:09

Sa nu se enerveze lumea pe mine, ii fac sa pacatuiasca fara rost.

Lucian008 20.07.2012 02:09:29

Citat:

În prealabil postat de apophis (Post 460100)
Din cauza faptului ca multi useri de aici ma cam urasc, din motive de neinteles pentru mine, dar poate pertinente pentru ei, am ales sa fac un fel de mini sondaj de opinie.

Daca dvs, in majoritate, doriti sa nu mai postez nimic pe acest forum, ma voi conforma.

Asadar, va rog sa puneti un da sau nu, sau orice altceva care reflecta parerea voastra.

Nu ti se pare ca iti dai prea multa importanta? Ce te face sa crezi ca ii pasa cuiva daca tu iti exprimi ideile, uneori pertinente, alteori aberante aici? Oamenii pot cel mult lua atitudine la ideile emise. Atat. Nu esti atat de important. Nu ai idei atat de conforme si de urmat raportate la invatatura Bisericii (ca doar suntem pe un forum ortodox), dar nici atat de inedite astfel incat sa nu mai fi fost formulate de altcineva.

apophis 20.07.2012 02:12:54

Tocmai de asta, da sau nu. Ai doua variante de raspuns.

Anna 20.07.2012 02:14:02

Citat:

În prealabil postat de apophis (Post 460104)
Sa nu se enerveze lumea pe mine, ii fac sa pacatuiasca fara rost.

Tie oricum nu-ti pasa de asta, asa ca ce mai conteaza?
Acuma vrei sa fii si tu ca Basescu? Sa facem un vot si pt tine daca sa ramai sau sa pleci? :)))))))))

apophis 20.07.2012 02:19:41

Nu, dar am avut o revelatie brusca, n-are rost sa-i enervez pe saracii buni crestini, care raspund la mesajele mele cu multa patima, asa cum face orice crestin milostiv si iertator, ca exemplu il ai mai sus pe agentul 008.

AlinB 20.07.2012 02:23:48

Dupa atitudinea ta mistocara la ceea ce pentru altii de aici sunt valori este evident ca locul tau nu este aici.

In afara de trolareala, n-ai adus nici o contributie utila si nici nu dai semne ca ai fi capabil de asa ceva.

A posta link -uri la wikipedia in chestiuni care evident te depasesc prin complexitatea argumentelor (a se vedea topicul cu geocentrismul), nu te face desteptul care te crezi.

Cei care intra aici nu se dau in vant dupa sfaturi de genul "Traieste-ti viata, nu te lua dupa Biblie".

Ai putea face pe desteptul cu astfel de afirmatii pe softpedia, doar ca acolo se poarta chestii mai agresve la adresa religiei, dar nu ma indoiesc ca te-ai putea alinia standardelor, aici ma indoiesc.

Iar a fi bun crestin si milostiv nu inseamna a lasa orice (pretins) fariseu sa intre cu noroi la tine in casa.

Anna 20.07.2012 02:23:51

Tu ii acuzi pe crestini ca sunt neintelepti si reactioneaza cu patima, eu te-as sfatui sa fii un ateu intelept si sa nu-i bagi in seama pe cei care reactioneaza asa, adica sa ii pui pe ignore. Ia-i in seama doar pe cei care "nu te urasc" si totul va fi bine :D
Ce zici?

Lucian008 20.07.2012 02:25:15

Citat:

În prealabil postat de apophis (Post 460113)
Nu, dar am avut o revelatie brusca, n-are rost sa-i enervez pe saracii buni crestini, care raspund la mesajele mele cu multa patima, asa cum face orice crestin milostiv si iertator, ca exemplu il ai mai sus pe agentul 008.

Si unde a zis agentul 008 ca e un bun crestin? Pana la urma diavolul de cel mai "desavarsit" teolog. Doar ca ai multe multe convingeri aberante, preluate de la altii de altfel, pe care incerci sa le impui altora, si uneori e bine sa ti se atraga atentia.
Intrebarea e alta: de ce postezi tu pe forumul asta?


Ora este GMT +3. Ora este acum 15:06:00.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.