Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Joc!!! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12037)

camy_d 01.02.2011 14:08:46

Nu mai are nimeni demoni care-l chinuie și-l fac să judece oamenii?

o nestiutoare_ 01.02.2011 14:37:19

Citat:

În prealabil postat de camy_d (Post 331376)
Nu mai are nimeni demoni care-l chinuie și-l fac să judece oamenii?

Incepe Spovedania online?...Nu cred ca ne ajuta foarte mult sa ne dezvaluim asa patimile...ca nu toti cei care frecventeaza forumul sunt duhovnici.

Heurtebise 01.02.2011 15:04:06

Citat:

În prealabil postat de colaps3 (Post 329727)
Și dacă-i vorba de sectanți? Ce laude poți să le aduci lor ??

Hahahahahhahahahahhahahahahahahhahahahahahhha!

Heurtebise 01.02.2011 15:31:16

Rautatea asta impletita cu naivitate a lui colaps m-a cucerit in intregime. Am sa spun despre sectanti(crestini si ei, de altfel) ca sunt darji si nu le e rusine sa cante prin parcuri despre Dumnezeu; despre colaps... uhm... e un tip amuzant, pe faza, care spune tot timpul EXACT ceea ce gandeste.

mihaila_alin 01.02.2011 18:40:29

Citat:

În prealabil postat de calator prin ploaie (Post 331334)
Lasa-l , nu se gandea la tine, cred ca era intr-o pauza de vanat "eretici" si se credea inchizitor! In rest e baiat bun....

sincer? cind sunt baiat bun, cind ma lauda popa in curte,
ce te zbati sa stringi credit. umbli cu batul prin toate cojile doar mai gasesti ceva orcum esti predestinat plecarii.inchizitia nu e de factura ortodoxa stimabile reikhihi

mihaila_alin 01.02.2011 18:53:19

Citat:

În prealabil postat de VladCat (Post 330528)
nu stiu ce vrei sa spui cu replica asta.

Nu vorbeam in mod special nici de mine, nici de cei de pe forum care cu mine au fost foarte de treaba cand am cerut ajutor, ci despre ortodoxi in general....si nu vorbeam de dragul de a insira defecte ale ortodoxilor ci dintr-un spirit constructiv si anume acela de a subilinia o calitate a protestantilor la care putem lucra si noi.

Pace si bucurie de la Domnul !

si eu ce am zis? nu ne opreste nimeni,ca de o face e vai de cozonacul lui.

calator prin ploaie 01.02.2011 19:01:16

Citat:

În prealabil postat de mihaila_alin (Post 331551)
sincer? cind sunt baiat bun, cind ma lauda popa in curte,
ce te zbati sa stringi credit. umbli cu batul prin toate cojile doar mai gasesti ceva orcum esti predestinat plecarii.inchizitia nu e de factura ortodoxa stimabile reikhihi

Dragul si simpaticul si ...genialul meu Mihaila_alin...sa stii ca mi-s leftere buzunarele si carti de credit n-am...si stii....eu chiar n-am bat nici la propriu nici la figurat...(si la ce sa port unul daca sub cojile tale nu-s sperante nici de nuci ).WOOOOOW.....predestinat plecarii? crezi deci in PREDESTINARE? Poate unii sunt predestinati sa plece dar unii sunt nascuti sa ramana cum sunt....iti raspunzi singur crestine!

Erethorn 01.02.2011 19:11:43

Citat:

În prealabil postat de camy_d (Post 331376)
Nu mai are nimeni demoni care-l chinuie și-l fac să judece oamenii?

Ba da. Hai că dau eu cu acuzația:

Nu-mi plac țiganii. Put, fură, înșeală, mint. O treime dintre ei te pândesc la colț de stradă să-ți dea la cap sau să-ți umble în buzunare, o treime umblă să te înșele cu "parfumuri de firmă" sau altele asemenea, iar o treime te sfidează trecând în Merțedesul ultimul tip.

mihaila_alin 01.02.2011 19:36:26

Citat:

În prealabil postat de calator prin ploaie (Post 331560)
Dragul si simpaticul si ...genialul meu Mihaila_alin...sa stii ca mi-s leftere buzunarele si carti de credit n-am...si stii....eu chiar n-am bat nici la propriu nici la figurat...(si la ce sa port unul daca sub cojile tale nu-s sperante nici de nuci ).WOOOOOW.....predestinat plecarii? crezi deci in PREDESTINARE? Poate unii sunt predestinati sa plece dar unii sunt nascuti sa ramana cum sunt....iti raspunzi singur crestine!

ce mai rasucesti cuvintele ca sa iti dea bine ca un adevarat sectar numa ca nici dela nu esti.ai venit cu scopuri nelimpezi si de aceia mai devreme sau mai tirziu o sa pleci asta am vrut sa spun.un crestin fie el cit de pacatos prima data invata smerenia la tine nu am gasit decit semetie cea caracteristica celui rau,ho nu te impacienta la o frecventa asa mica uite deja primesti cadouri din partea mea eu cu tine tin.

calator prin ploaie 01.02.2011 19:36:55

si totusi
 
N-ai dat cu piatra , ai enuntat adevaruri !

cu adaugirea ca...da....pana la urma si ei sunt oameni si au suflete ca si noi !


Ora este GMT +3. Ora este acum 15:08:02.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.