Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Cadru metalic pentru un invalid (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13904)

mara2008 26.09.2011 22:16:12

Cadru metalic pentru un invalid
 
Va rog din tot sufletul daca cineva are un cadru metalic cat de vechi pentru un invalid sarac sa se poate misca un pic.
Multumesc din inima
mara

silvia55 27.09.2011 00:05:28

Citat:

În prealabil postat de mara2008 (Post 403385)
Va rog din tot sufletul daca cineva are un cadru metalic cat de vechi pentru un invalid sarac sa se poate misca un pic.
Multumesc din inima
mara

In urma cu cca doua luni am vazut un cadru de vanzare intr-un magazin second hand si voiam sa-l cumpar pentru cineva de pe ,,Crestin Ortodox,,dar comunicarea noastra s-a intrerupt si nu din vina mea...daca acel cadru mai exista eu pot sa-l cumpar,sa-l daruiesc ...singura problema ar fi transportul de la mine la Bucuresti ,cam 550 de km.Asa arata cadrul....

heaven 27.09.2011 07:57:30

Citat:

În prealabil postat de silvia55 (Post 403411)
In urma cu cca doua luni am vazut un cadru de vanzare intr-un magazin second hand si voiam sa-l cumpar pentru cineva de pe ,,Crestin Ortodox,,dar comunicarea noastra s-a intrerupt si nu din vina mea...daca acel cadru mai exista eu pot sa-l cumpar,sa-l daruiesc ...singura problema ar fi transportul de la mine la Bucuresti ,cam 550 de km.Asa arata cadrul....

Ar fi grozav!Putem face apel pentru transport,poate cineva care are drum poate ajuta sa il aduca.

gdf-fdc 27.09.2011 08:47:38

Citat:

În prealabil postat de heaven (Post 403434)
Ar fi grozav!Putem face apel pentru transport,poate cineva care are drum poate ajuta sa il aduca.

puteti trimite cadrul cu un autocar care merge in localitatea respectiva mai mult de 30 de ron nu veti platii

mara2008 27.09.2011 21:37:41

Multumesc
 
Multumesc pentru sfat gdf-fdc-puteti trimite cadrul cu un autocar care merge in localitatea respectiva mai mult de 30 de ron nu veti platii
Asta stiam si eu ,acum mi-a trimis cineva o oferta chiar din bucuresti -un cadru la 130lei care din pacate in acest moment oricat imi doresc sa ajut acest om nu mii permit,caci de mii permiteam nu faceam apelu aici si pe frecycle.
Daca am suparat cu apelu meu imi cer iertare dar am considerat ca un om in aceasta situatie merita ajutat .
Va rog cine poate sa se roage si pentru sanatatea acestui om,numele lui este Viorel.
Domnu Dumnezeu sa va rasplateasca pentru rugaciunea si gandu dvs bun.

gdf-fdc 27.09.2011 22:07:11

Citat:

În prealabil postat de mara2008 (Post 403583)
multumesc pentru sfat gdf-fdc-puteti trimite cadrul cu un autocar care merge in localitatea respectiva mai mult de 30 de ron nu veti platii
asta stiam si eu ,acum mi-a trimis cineva o oferta chiar din bucuresti -un cadru la 130lei care din pacate in acest moment oricat imi doresc sa ajut acest om nu mii permit,caci de mii permiteam nu faceam apelu aici si pe frecycle.
Daca am suparat cu apelu meu imi cer iertare dar am considerat ca un om in aceasta situatie merita ajutat .
Va rog cine poate sa se roage si pentru sanatatea acestui om,numele lui este viorel.
Domnu dumnezeu sa va rasplateasca pentru rugaciunea si gandu dvs bun.

doamne ajuta mara! Sfatul era pt heaven si silvia55

silvia55 27.09.2011 23:03:22

Doamne ajuta!
 
Azi am fost la magazin si am gasit cadru metalic,ca model este asemanator cu cel din fotografia postata.Cadrul este prevazut cu dispozitiv de franare functionabil si suport pentru cosuletul de bagaje,doar suport....cadrul este in buna stare si asa cum am precizat in celalalt post ma angajez sa-l cumpar ,sa-l ofer domnului Viorel,indiferent cine este si de unde este.Suport taxele de transport de la Tg-Mures pana in localitatea domniei sale,vorbesc de taxe in cazul in care nu gasesc alt mijloc de expediere.C&I International,firma de transport persoane care opereaza pe relatia Tg-mures-Bucuresti,dispune doar de maxi-taxi fara anexe pt bagaje ....si din 30 lei as putea cumpara pt un alt om nevoias,o paine,un ulei,un zahar....doresc sa expediez cadrul direct d-lui Viorel,fara intermediari iar pentru aceasta am nevoie de adresa dansului .

mara2008 28.09.2011 07:31:01

Multumesc
 
Adresa domnului viorel o veti primi azi.
Multumesc din inima

mara2008 29.09.2011 21:57:06

Multumim din inima
 
Multumim din inima doamnei Silvia
Doamna cu un suflet mare si bun pentru cadru cumparat si trimis dnului Viorel si pentru care atat dnu Viorel cat si familia careia ma alatur si eu si ii spune-m
MULTUMIM Bunu Dumnezeu sa va dea sanatate si putere a face mereu cate un om sa zambeasca iar ,sa inteleaga ca nu e singur .
:6::6::53:

Hartford 29.09.2011 23:56:32

Citat:

În prealabil postat de mara2008 (Post 403972)
Multumim din inima doamnei Silvia
Doamna cu un suflet mare si bun pentru cadru cumparat si trimis dnului Viorel si pentru care atat dnu Viorel cat si familia careia ma alatur si eu si ii spune-m
MULTUMIM Bunu Dumnezeu sa va dea sanatate si putere a face mereu cate un om sa zambeasca iar ,sa inteleaga ca nu e singur .
:6::6::53:

Tot tu Mara? Doamne sora draga ai o inima mare cit casa mea cu cata dragoste ajuti aproapele. Sa-ti dea Domnul sanatate de care ai nevoie chiar acum.Si la ceilalti care faceti binele.


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:01:54.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.