Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Morala Crestina (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5076)
-   -   de cate ori intoarcem obrazul? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=19617)

cristian sergiu 20.02.2021 10:38:18

de cate ori intoarcem obrazul?
 
De cate ori intoarcem obrazul? odata , de doua ori , o luna , un an 15 ani? pana murim la propriu? mas razbuna sau ar fi pacat daca i-as citi legea si i-as spune ca ar putea fi judecat de tribunal si ca nu am nimic cu el si nu vreau asta dar sa ma lase in pace

Demetrius 20.02.2021 20:59:42

Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu (Post 667088)
De cate ori intoarcem obrazul? odata , de doua ori , o luna , un an 15 ani? pana murim la propriu? mas razbuna sau ar fi pacat daca i-as citi legea si i-as spune ca ar putea fi judecat de tribunal si ca nu am nimic cu el si nu vreau asta dar sa ma lase in pace

Da, ar fi pacat (sa-i citesti legea) fiindca esti obligat sa intorci obrazul.
Cine te obliga? Botezul primit.

9. Nu vă plângeți, fraților, unul împotriva celuilalt, ca să nu fiți judecați; iată judecătorul stă înaintea ușilor.

Daca s-a-ntamplat ca el a ajuns in fata ta si te-a indispus, inseamna ca l-a trimis la tine Cuvantul sa sa-l inveti sa ierte si el asa cum il ierti tu.

Petru7 21.02.2021 15:53:12

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 667095)
Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu Vezi mesajul
De cate ori intoarcem obrazul? odata , de doua ori , o luna , un an 15 ani? pana murim la propriu? mas razbuna sau ar fi pacat daca i-as citi legea si i-as spune ca ar putea fi judecat de tribunal si ca nu am nimic cu el si nu vreau asta dar sa ma lase in pace
Da, ar fi pacat (sa-i citesti legea) fiindca esti obligat sa intorci obrazul.
Cine te obliga? Botezul primit.

9. Nu vă plângeți, fraților, unul împotriva celuilalt, ca să nu fiți judecați; iată judecătorul stă înaintea ușilor.

Daca s-a-ntamplat ca el a ajuns in fata ta si te-a indispus, inseamna ca l-a trimis la tine Cuvantul sa sa-l inveti sa ierte si el asa cum il ierti tu.

:41: Frumos răspuns. Bun. :8:

cristian sergiu 24.02.2021 13:27:29

crestin ortodox
 
dar sa imi cunosc drepturile si obligatiile este pacat.
sa iti cunosti ca ai dreptu sa mergi la magazin sa iti cumperi o paine si sa ai obligatia de a purta masca e pacat?

cristian sergiu 24.02.2021 17:40:22

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 667095)
Da, ar fi pacat (sa-i citesti legea) fiindca esti obligat sa intorci obrazul.
Cine te obliga? Botezul primit.

9. Nu vă plângeți, fraților, unul împotriva celuilalt, ca să nu fiți judecați; iată judecătorul stă înaintea ușilor.

Daca s-a-ntamplat ca el a ajuns in fata ta si te-a indispus, inseamna ca l-a trimis la tine Cuvantul sa sa-l inveti sa ierte si el asa cum il ierti tu.

au murit la revolutie oameni ca tu azi sa ai internet si-au cerut drepturile pentru un popor cu viata. Nu e pacat ca tu sa profiti azi si sa ai dreptu sa ai internet?

Demetrius 24.02.2021 19:55:05

Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu (Post 667130)
au murit la revolutie oameni ca tu azi sa ai internet si-au cerut drepturile pentru un popor cu viata. Nu e pacat ca tu sa profiti azi si sa ai dreptu sa ai internet?

Nimeni n-a murit ca eu sa am internet, nici eu nu o sa mor daca n-am. Numai cine plateste are "dreptul" la internet.

cristian sergiu 25.02.2021 18:41:53

Citat:

În prealabil postat de Demetrius (Post 667132)
Nimeni n-a murit ca eu sa am internet, nici eu nu o sa mor daca n-am. Numai cine plateste are "dreptul" la internet.

daca ai su 30 de ani si nu ai citit ce inseamna comunismu adica putina cultura generala te inteleg

Dalian 26.02.2021 10:35:03

Ce legatura are comunismul care a existat in Romania cu accesul la internet?

Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu (Post 667130)
au murit la revolutie oameni ca tu azi sa ai internet

Pe vremea cand ieseam noi la revolutie nici nu stiam ca exista internet.

cristian sergiu 26.02.2021 11:30:39

Citat:

În prealabil postat de Dalian (Post 667135)
Ce legatura are comunismul care a existat in Romania cu accesul la internet?


Pe vremea cand ieseam noi la revolutie nici nu stiam ca exista internet.

ok hai ca nu suntem copii sau unii sunt
exista oameni care si-au cerut dreptul la credinta strigand asta in strada, preoti care au murit in lagar pentru dreptu de a spovedi si tine o slujba

multi au murit ca si-au rostit dreptul logic ca mor daca pacatuiesc. Conform voua au pacatuit ca si-au cerut si impus un drept la credinta

e logic

doar ca azi unii nu recunosc asta

Dalian 26.02.2021 16:56:29

Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu (Post 667130)
au murit la revolutie oameni ca tu azi sa ai internet
Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu (Post 667136)
exista oameni care si-au cerut dreptul la credinta strigand asta in strada


Dreptul la credinta nu e dreptul la internet.
Credinta si internetul nu sunt unul si acelasi lucru.

Nu mai fii copil!
Citat:

În prealabil postat de cristian sergiu (Post 667136)
ok hai ca nu suntem copii sau unii sunt
Conform voua au pacatuit ca si-au cerut si impus un drept la credinta

Conform tie si altora care cred ca internetul e credinta si credinta e internetul.


Ora este GMT +3. Ora este acum 00:58:52.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.