Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   va rog din suflet sa va rugati pentru REMUS (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5826)

anne 12.04.2009 23:20:40

Slava Domnului!
 
Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 128205)
Dragi frati intru Hristos!

Am aflat ca Remus se simte bine, e tot in spital, i-au promis ca-l lasa acasa, dar inca nu se poate, mai trebuie sa-l opereze la nas si la calcaie. Manaca mai mult lichide, e sub supraveghere permanenta, face progrese, desi are foarte multe de recuperat. Multumim bunului Dumnezeu ca totusi in general starea lui s-a stabilizat si e buna.
Sa ne bucuram si de Tiberiu care s-a facut sanatos si el dupa rugaciunile noastre ale tuturor. Vedem zi de zi, minuni care trebuie sa ne dea de gandit. Doar trebuie sa ne rugam cu credinta si toate ni se implinesc. Ce minunat !
Mai avem o singura saptamana, cea mai trista dar totusi frumoasa saptamana din Postul Pastelui. Sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatosi, sa fim mai buni unii cu altii, mai milostivi si sa intampinam marele praznic al Invierii Domnului asa cum se cuvine. Am primit un mesaj pe telefon care m-a emotionat pana la lacrimi. Cu ingaduinta voastra vi-l scriu si voua:
" Intr-a sufletului vie, creste poama aurie
Dragostea, vita de soi, cu mladite lungi si moi
Tare-as vrea sa mi te fac, cruce dragostei arac
Mlada dragostei sa creasca, pe arac sa se-nvarteasca.
Si sa creasca tot in sus, unde-i rastignit Iisus
Mlada vitei sa-nfloreasca, trupu-n flori sa-l inveleasca
Iar cand floarea va lega, si cand vita rod va da
Rodul tau va fi menit, Numai Celui Rastignit ! "
Post cu folos! Doamne ajuta! Va imbratisez pe toti cu mult drag, icamilin

Cat m-a bucurat postarea dumneavoastra, draga Icamilin!!! SLAVA DOMNULUI pentru toate!
Foarte frumos si mesajul... Multumesc:53: Doamne ajuta!:25:

icamilin 22.04.2009 02:06:52

multumim bunului Dumnezeu !
 
Hristos a inviat! dragi frati intru Hristos

Revin cu vesti despre Remus, nu foarte multe dar imbucuratoare.
A fost operat la nas si a suportat bine operatia. Se recupereaza.
Inca nu se poate ridica din pat, probabil ca va mai dura, dar in general starea lui este buna. Mama lui e tare fericita ca-l vede facand progrese in fiecare zi.
Noi ce putem sa zicem: Doamne ajuta! si sa multumim bunului Dumnezeu pentru binefacerile ce le-a revarsat asupra lui Remus si a lui Tiberiu.
Sa-i multumim bunului Dumnezeu pentru frumoasele zile ale Invierii ce le-am petrecut in ultimele zile. Nu pot descrie starea sufleteasca pe care o am in aceste zile dar afirm cu tarie ca in biserica, pe strada si chiar in casa am simtit ca fiecare om traieste clipe cu adevarat minunate. Slujbele si cantarile Invierii ma coplesesc, ma emotioneaza pana la lacrimi.
Am sa revin cu noutati, de indata ce voi mai afla cate ceva despre Remus.
Sarbatori fericite tuturor forumistilor si s-auzim de bine! icamilin

Anca-Miha 22.04.2009 23:05:21

Hristos a inviat! Multa sanatate iti dorim, draga Remus si sa te vedem cat de curand iar pe picioarele tale.
Oare stii tu cata lume se gandeste la tine si se intreaba cum iti merge?!? Am urmarit cu totii evolutia drumului tau spre viata si insanatosire si ne rugam in continuare bunului Dumnezeu, ca sa te ajute sa revii printre noi cat mai repede.
Toata admiratia pentru mama ta, care si-a pus toata nadejdea in Dumnezeu si nu s-a lasat doborata in unele momente grele din aceste ultime luni.
Adevatat a inviat!

icamilin 03.05.2009 22:35:02

Vesti noi!
 
Dragii mei prieteni!
Vreau sa va anunt ca Remus a fost externat. A scapat momentan de anumite complicatii care ar fi putut aparea dupa lunga si greaua operatie la care a fost supus.
Nu se poate ridica, este imobilizat la pat, dar s-a trezit din aceea coma morbida in care se afla in 8 martie.
Recuperarea va fi foarte grea si de durata. Mama lui si-a reluat serviciul, o zi lucreaza o zi este langa el. Nu va fi usor multa vreme dar traim si vedem clar o minune de netagaduit. Remus a avut si are sansa sa-si revina datorita iubirii mari a bunului Dumnezeu si in parte, am contribuit si noi cu rugaciunile noastre. Deocamdata, eu va multumesc tuturor celor care v-ati rugat pentru Remus si in continuare va mai rog sa-l pomeniti in rugaciunile voastre sau sa-l treceti pe un acatist la slujba Sfantului Maslu. Are multa, multa nevoie de rugaciune pentru a-si reveni incet, incet la o stare cat de cat normala.
Doamne ajuta! Multa sanatate tuturor si s-auzim de bine! cu mult drag, icamilin

BogdanF2 04.05.2009 20:14:26

Slava Domnului!!!

patinina34 04.05.2009 22:28:38

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 133206)
Dragii mei prieteni!
Vreau sa va anunt ca Remus a fost externat. A scapat momentan de anumite complicatii care ar fi putut aparea dupa lunga si greaua operatie la care a fost supus.
Nu se poate ridica, este imobilizat la pat, dar s-a trezit din aceea coma morbida in care se afla in 8 martie.
Recuperarea va fi foarte grea si de durata. Mama lui si-a reluat serviciul, o zi lucreaza o zi este langa el. Nu va fi usor multa vreme dar traim si vedem clar o minune de netagaduit. Remus a avut si are sansa sa-si revina datorita iubirii mari a bunului Dumnezeu si in parte, am contribuit si noi cu rugaciunile noastre. Deocamdata, eu va multumesc tuturor celor care v-ati rugat pentru Remus si in continuare va mai rog sa-l pomeniti in rugaciunile voastre sau sa-l treceti pe un acatist la slujba Sfantului Maslu. Are multa, multa nevoie de rugaciune pentru a-si reveni incet, incet la o stare cat de cat normala.
Doamne ajuta! Multa sanatate tuturor si s-auzim de bine! cu mult drag, icamilin


Ma bucur mult de vestea aceasta.
Oricum, insa o data mi s-a intarit convingerea ca rugaciunea de grup este foarte buna si grabnic ajutatoare.

Sa multumim Domnului ca rugaciunile au fost ascultate, d epe acolo pe unde au fost facute!

Anca-Miha 04.05.2009 22:39:15

Da, sa-I mutumim lui Dumnezeu ca rugaciunile toturor celor care s-au rugat, incepand cu mama lui Remus, au fost ascultate. Il rog pe Bunul Dumnezeu sa ii dea putere lui Remus sa-si revinasi sa regrete greseala facuta, cu voie sau fara de voie. Iar mama lui Remus sa ne fie exemplu de ce poate face o mama pentrufiul ei, cu ajutorul lui Dumnezeu.

sia 05.05.2009 11:01:46

Ma bucur de vestea cea buna si multumesc Ica ptr ea .
Doamne ajuta, sa se refaca cat mai repede si sa -si continue viata cu nadejde sporita in Domnul.

:53: Dumnezeu sa-l ocroteasca mereu .:53:

eu-cristina83 05.05.2009 12:09:29

Ma bucur nespus sa aud ca Remus este bine. Voi continua sa ma rog pt. el si pt. Tiberiu. Inca mai au nevoie de rugaciunile noastre.

icamilin 21.07.2009 01:18:04

Re: revin cu vesti
 
Dragi mei prieteni!
De cateva zile am aflat noutati nu prea imbucuratoare despre starea sanatatii lui Remus. Initial, cand m-am intors din pelerinajul din Grecia si i-am dus mamei lui Remus, ulei sfintit de la Sf.Ioan Rusul si nu numai, aghiasma, anafura, iconite, am aflat ca Remus era bine, mergea pe picioarele lui la programul de recuperare. Vroiam sa-i fac o vizita dar problemele de zi cu zi nu mi-au permis. Am fost din nou plecata vreo 9 zile la mare si cand m-am intors am aflat ca Remus a suferit o noua interventie chirurgicala. A facut pietre la fiere si rinichi, zilele astea a afost operat momentan doar de fiere. Starea sanatatii lui Remus nu e grozava. Nu stim cand va mai putea suporta o noua interventie, la rinichi. Mama este la capatul puterilor, fiind singura. Tatal e la Lugoj si nu se mai intereseaza de copil, are problemele lui.
Va rog din suflet, mai pomeniti-l pe Remus la slujbele Sf.Maslu si in rugaciunile voastre. Mult, mult de tot au contat toate rugaciunile voastre, ale noastre la un loc. M-as fi bucurat sa va pot spune doar lucruri imbucuratoare, dar se pare ca nu am nici o sansa, momentan, sper!!!
Voi reveni cu vesti, indata ce voi afla noutati. Bunul Dumnezeu sa va pazeasca de rele, sa va dea sanatate, ganduri bune si putere in rugaciune!
Va imbratisez pe toti cu mult drag, cu deosebita stima, icamilin


Ora este GMT +3. Ora este acum 09:49:11.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.