Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   va rog din suflet sa va rugati pentru REMUS (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5826)

caminaris 29.07.2009 17:05:19

Dumnezeu sa-l ocroteasca!

icamilin 11.09.2009 02:53:08

vesti imbucuratoare
 
A trecut cam mult timp de cand nu v-am mai adus vesti despre Remus. Azi am aflat ca si-a revenit dupa operatia de fiere. S-a intors in orasul Lugoj, la locuinta sa. Si-a reluat lectiile de cor cu cei din biserica unde este cantor. Mama lui a obosit mergand intr-una pe la biserici si manastiri, facand slujbe, chemand preoti sa savarseasca Sfantul Maslu direct pe Remus, dar nu a fost in zadar. Avea momente cand credea ca totul e impotriva ei, nu mai spera sa creada ca soarele va mai rasari pe straduta ei si uite ca totusi rezultatele se vad. Nu putem decat multumi bunului Dumnezeu pentru binefacerile ce le-a revarsat peste Remus si familia sa. Doamne ajuta!:53::53::53:

LapetiteMoc 11.09.2009 04:03:37

Doamne ajuta!
Rabdare, dragoste catre Domnul, nadejde mare in ajutorul Lui, credinta de piatra, de stanca, de otel, si rugaciunile ne sunt ascultate ...

teatru-copii 11.09.2009 08:13:28

frumos
 
Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 165532)
Doamne ajuta!
Rabdare, dragoste catre Domnul, nadejde mare in ajutorul Lui, credinta de piatra, de stanca, de otel, si rugaciunile ne sunt ascultate ...

Asa e. Credinta, Nadejdea, Dragostea.
Si Dragostea a fost iar cea mai mare.
Doamne ajuta!

Hartford 11.09.2009 13:13:48

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 165528)
A trecut cam mult timp de cand nu v-am mai adus vesti despre Remus. Azi am aflat ca si-a revenit dupa operatia de fiere. S-a intors in orasul Lugoj, la locuinta sa. Si-a reluat lectiile de cor cu cei din biserica unde este cantor. Mama lui a obosit mergand intr-una pe la biserici si manastiri, facand slujbe, chemand preoti sa savarseasca Sfantul Maslu direct pe Remus, dar nu a fost in zadar. Avea momente cand credea ca totul e impotriva ei, nu mai spera sa creada ca soarele va mai rasari pe straduta ei si uite ca totusi rezultatele se vad. Nu putem decat multumi bunului Dumnezeu pentru binefacerile ce le-a revarsat peste Remus si familia sa. Doamne ajuta!:53::53::53:

Slava Tie Doamne pentru toate cite le implinesti. Dumnezeu sa-i dea sanatate incontinuare lui Remus

metanoia2 11.09.2009 17:35:43

Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul!
 
Multumesc Bunului Dumnezeu ca in secolul 21, in mijlocul lumii in care traim am vazut unitate intre ortodocsi.Dumnezeu sa va binecuvanteze.Daca o sa am nevoie de ajutor stiu unde sunt inimi iubitoare de Hristos cu adevarat.Am urmarit cu interes thread-ul ca sa vad daca intr-adevar sunt oameni care ajuta in necaz, si am ramas fara cuvinte.
Rog pe Bunul Dumnezeu sa faca cu voi asa cum am scris la semnatura.Ortodoxia e plina de minuni doar ca trebuie sa ne deschidem ochii sufletului sa le vedem. Si invit si pe vsovi pentru care m-am intristat foarte tare vazand cu cata tarie sustine cauza de la Pucioasa, sa isi consume energia facand ceea ce faceti voi.Aceasta dragoste te face ortodox cu adevarat, asa te arati a fi ucenicul si urmasul lui Hristos, nu sustinand tot felul de miscari religioase care se bat cu pumnul in piept a fi mai ortodoxe decat altele. Asa castigi imparatia lui Dumnezeu.
Acesta este scopul acestui forum, nu interminabilele contradictii din care reiese mai mult sau mai putin lipsa de taiere a voii a fiecaruia si orgoliul de a avea dreptate, atat de strain de ortodoxie.
Va doresc sa faceti numai fapte care aduc slava lui Dumnezeu si arata dragostea intre frati.
Doamne ajuta!
Remus, esti un binecuvantat ca prin suferinta ta, atatia oameni si-au castigat cununi.
Doamne ajuta!
Mare esti Doamne si minunate sunt lucrurile Tale, si nici un cuvant nu este de ajuns spre lauda minunilor Tale.


Ora este GMT +3. Ora este acum 02:28:31.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.