Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Michael Jackson a MURIT. (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6597)

heaven 08.07.2009 17:16:08

Sincer,e chiar culmea sa ajunga cineva sa iti spuna pentru cine sa te rogi si pentru cine nu.
E o chestiune de suflet,oameni buni,e un lucru personal.
Nu stiu,mie nici prin cap nu mi-ar trece sa ii spun cuiva ce sa simta,cum sa simta,pur si simplu nu mi-as permite.Sufletul omului este ceva sacru.
Va doriti o armata de roboti in loc de oameni sau cum?

heaven 08.07.2009 17:24:48

Citat:

În prealabil postat de razvan_m (Post 151234)
A AJUNS Michael Jackson IDOLUL vostru de tot atata Michael Jackson in sus, Michael Jackson in jos? A murit, asta este, a murit ca si credincios al lui Allah, deci macar nici nu va puteti ruga pentru el...religia ortodoxa interzice rugaciunea pentru eretici si necredinciosi.

Religia ortodoxa interzice rugaciunea pentru eretici si necredinciosi?Vorbesti serios?Unde,cine a interzis asa ceva?
Atunci pot intreba lejer: religia ortodoxa din prezent mai este crestina?
Pe mine chiar nu ma intereseaza ca a venit cineva cu astfel de ineptii,pentru mine singurul care merita inainte de orice sa fie urmat este Iisus.
Iisus care s-a rugat si pe cruce rastignit fiind pentru doi tahari,pentru cei care L-au rastignit,care a fost inconjurat de toate neamurile,de depravati,criminali,hoti,negustori,farisei etc atata vreme cat a fost in trup aici si le-a predicat cu dragoste si s-a rugat pentru ei.
Daca nu pe Iisus il urmam,atunci la ce ne mai numim crestini?

laurschepsis 08.07.2009 18:55:06

Va rog frumos, nu mai ridicati piatra
 
Doamne-ajuta!

http://stiri.rol.ro/content/view/352462/2/

Dragii mei, nu numai ca nu este crestin sa vorbesti de rau pe cineva care tocmai s-a mutat dincolo, nu numai ca nu este rational ca sa transmiti toate imbecilitatile care sunt vehiculate prin media, nu numai ca nu este cinstit sa te raportezi la o persoana din aceasta lume sau din cealalta numai prin prisma celor ce a gresit si sa omiti toate cele bune pe care le va fi facut, nu numai ca nu ai nici un drept tu, pacatosul, sa te asezi inaintea lui Dumnezeu si sa judeci pe altul dar mi se pare dureros sa nu realizezi ca acela pe care tocmai il acoperi cu noroi puteai fi chiar tu. Trebuie sa ne mai fii ramas un pic de luciditate, de trezvie, ca sa tragem cateva concluzii dupa cele ce s-au postat pe acest topic, neasteptat de animat si sa mergem catre ziua de maine un pic mai buni.

Cu tot dragul, pentru toti cei care au participat la acest topic,

Doamne-ajuta!

antiecumenism 08.07.2009 19:12:08

http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...-un-dulap.html

Morti tragice care te pun pe ganduri ,ma gandesc la cat de trecatori suntem in lumea aceasta.Cred ca Dumnezeu i-a primit sufletul fetitei de 3 ani.

ory 08.07.2009 19:29:42

Citat:

În prealabil postat de laurschepsis (Post 151297)
Doamne-ajuta!

http://stiri.rol.ro/content/view/352462/2/

Dragii mei, nu numai ca nu este crestin sa vorbesti de rau pe cineva care tocmai s-a mutat dincolo, nu numai ca nu este rational ca sa transmiti toate imbecilitatile care sunt vehiculate prin media, nu numai ca nu este cinstit sa te raportezi la o persoana din aceasta lume sau din cealalta numai prin prisma celor ce a gresit si sa omiti toate cele bune pe care le va fi facut, nu numai ca nu ai nici un drept tu, pacatosul, sa te asezi inaintea lui Dumnezeu si sa judeci pe altul dar mi se pare dureros sa nu realizezi ca acela pe care tocmai il acoperi cu noroi puteai fi chiar tu. Trebuie sa ne mai fii ramas un pic de luciditate, de trezvie, ca sa tragem cateva concluzii dupa cele ce s-au postat pe acest topic, neasteptat de animat si sa mergem catre ziua de maine un pic mai buni.

Cu tot dragul, pentru toti cei care au participat la acest topic,

Doamne-ajuta!

Multumim laur, multumim ca incerci sa faci cat de putina lumina la acuzatiile interminabile ce i s-au adus lui MJ. Personal, nu am crezut nici o clipa ca acestea au fost adevarate, nu stiu cati au urmarit procesul acela infect si cati l-au privit pe Michael cum se disculpa, trebuie sa ai cu adevarat ochi care sa vada si urechi care sa auda ca sa-ti dai seama cata minciuna i s-au pus inainte si cata dreptate si sinceritate era in privirea, in vorbele, in gesturile superstarului, atunci cand a ascultat acuzatiile.
Aseara m-am uitat pe internet la o sumedenie de fotografii si evenimente intampinate de Michael, foarte multi, extrem de multi copii in jurul lui, in bratele acestuia , copii flamanzi si bolnavi...dar, mai ales in inima lui .O sensibilitate pe care nimeni de pe pamant nu a aratat-o cu atata omenie si neperfiditate . Of !, cata dragoste parinteasca am citi in imbratisarile lui fata de copii ! ! !
A propovaduit iubirea mai mult decat orice superstar, a exemplificat prin viata si cantec aceasta simtire atat de inaltatoare, simtire care ne poate numi crestini, dincolo de statutul religios de pe hartie.
Sper sa se roage pentru rautatea noastra, pe taramul in care nu mai este nici intristate si nici suspin.

Hector 08.07.2009 19:34:58

Daca tot vreti ,,lumina" in cazul acesta, uitati-va la asta: http://life.hotnews.ro/stiri-muzica-...sunt-negru.htm

PS: Nu m-am uitat sa verific daca a mai fost postat filmuletul in paginile trecute ale acestui topic. Daca a mai fost postat, mai uitati-va o data la el. ;)

ory 08.07.2009 19:34:59

Repet, nu sunt fan MJ, dar nu pot sa raman insensibila la ceea ce se intampla urat atunci cand este vorba de acesta, mai ales din partea unor oameni care nu stiu daca se incumeta usor sa hraneasca un infometat...nu stiu, ei stiu mai bine.

andreicozia 08.07.2009 19:43:13

Totuso cum s-a savirsit minunea schimbarii culorii pielii din negru ca taciunele in alb, chiar mai alb ca multi albi.
Vaticanul stie oare de aceste minuni combinate cu iubirea raspindita de pe scena?
Oare in curind se va pune in discutie sanctificarea lui?
Pelerinaje la mormint sigur vor incepe cu minuni savirsite acolo. De putrezit sigur nu putrezeste la citi conservanti are in el

ory 08.07.2009 19:43:16

Citat:

În prealabil postat de Hector (Post 151318)
Daca tot vreti ,,lumina" in cazul acesta, uitati-va la asta: http://life.hotnews.ro/stiri-muzica-...sunt-negru.htm

PS: Nu m-am uitat sa verific daca a mai fost postat filmuletul in paginile trecute ale acestui topic. Daca a mai fost postat, mai uitati-va o data la el. ;)

Mi se rupe inima, efectiv ! Nu a meritat aceasta, i-au distrus sufletul, ar fi dat mult mai multi bani daca ar fi stiut cu ce scop este tarat in mocirla cu atata josnicie, pentru ca el nu avea nevoie de bani, ci de liniste ca sa faca ce stia el mai bine, sa iubeasca, in cantec si-n simtiri.
Sper ca cei care au profitat din aceasta situatie sa nu aiba parte de nici un leut castigat, fiindca tare este nedrept . De banii aceia aveau nevoie niste copii bolnavi si flamanzi, niste copii pe care, bietul michael i-ar fi cuprins pe toti si le-ar fi sters lacrima asa cum numai el stia.
Cum pot unii oare sa doarma astfel ? !
Viata este o jungla si asa va ramane ! Banii vor face intotdeauna diferenta intre iubire , ura si rascumparare.

ory 08.07.2009 19:49:09

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 151323)
Totuso cum s-a savirsit minunea schimbarii culorii pielii din negru ca taciunele in alb, chiar mai alb ca multi albi.
Vaticanul stie oare de aceste minuni combinate cu iubirea raspindita de pe scena?
Oare in curind se va pune in discutie sanctificarea lui?
Pelerinaje la mormint sigur vor incepe cu minuni savirsite acolo. De putrezit sigur nu putrezeste la citi conservanti are in el

Andrei, ai auzit de boala de piele vitiligo ? Citeste pe internet si urmareste diferite fotografii si emisiuni despre MJ si aceasta problema, priveste cu atentie fotografiile in care masca evoluti bolii cu creme si diverse remedii.
Si, chiar si daca ar fi vrut sa-si schimbe pielea, nu vad care este problema noastra , sau ce legatura are aceasta cu simtamintele si iubirea lui ?
Sunt argumente de denigrare, mult prea minore, atat de mici, caci cei care le aduc nici nu-si dau seama de calitatea acestora fata de adevarul din om, omul critic si cel criticat.


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:14:05.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.