Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Michael Jackson a MURIT. (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=6597)

sophia 26.06.2009 11:54:07

Traditie 1,
talentul este dat de Dumnezeu, este adevarat, dar fara munca nu se poate sa reusesti nici daca esti sperdotat.
Si in plus trebuie si sa capeti sansa, sprijin, ca sa te poti afirma, ceea ce nu toti au. De aceea rasar in ultima vreme oameni simpli, peste 40 ani, chiar mai tarziuu, care se duc la concursuri si arata talente deosebite (vezi Paul Potts si femeia aceea tot din Anglia, la aproape 50 ani), cu voci de opera.
Ei n-au avut pana acum posibilitati, au muncit altceva.
Si ce munca este pa cantareti si ce viata, sa fii numai pe scena, sa colinzi lumea.
Asa cum spunea vsovi, Michael Jackson a fost distrus de oameni. A gresit si el, nu-i vorba, dar invidia oamenilor l-a terminat.
Dumnezeu sa-l ierte!

emanouela 26.06.2009 12:16:35

Dumnezeu sa-l ierte si pe ai de-l judeca!
va dati seama ca a murit o parte din adolescenta noastra? Socant

cristiboss56 26.06.2009 12:20:28

Citat:

În prealabil postat de sophia (Post 148303)
Traditie 1,
talentul este dat de Dumnezeu, este adevarat, dar fara munca nu se poate sa reusesti nici daca esti sperdotat.
Si in plus trebuie si sa capeti sansa, sprijin, ca sa te poti afirma, ceea ce nu toti au. De aceea rasar in ultima vreme oameni simpli, peste 40 ani, chiar mai tarziuu, care se duc la concursuri si arata talente deosebite (vezi Paul Potts si femeia aceea tot din Anglia, la aproape 50 ani), cu voci de opera.
Ei n-au avut pana acum posibilitati, au muncit altceva.
Si ce munca este pa cantareti si ce viata, sa fii numai pe scena, sa colinzi lumea.
Asa cum spunea vsovi, Michael Jackson a fost distrus de oameni. A gresit si el, nu-i vorba, dar invidia oamenilor l-a terminat.
Dumnezeu sa-l ierte!

Nu invidia oamenilor Sofia dragă te termină , ci necredința. Să facem această mare separare. Eu pot să invidiez 24 de ore din 24 pe cineva, dar nu are putere invidia mea atâta timp cât cel învidiat, hulit sau mai știu eu cum, are credință adevărată, lăsându-se în voia lui Dumnezeu. Îți spune cineva ce a avut parte de "binevoitori" în viața lui, dar ei s-au ofilit în timp și cu nimic nu m-au doborât. Pot spune neâncetat : Slavă Lui Dumnezeu pentru toate ! ! ! Nu uita dragă Sofia că cel ce tocmai a plecat, L-a renegat pe Dumnezeu , și-a schimbat religia. Deci să nu cădem în deznădejde precum sectanții, yoghinii și alții ce L-au înlăturat din viața lor pe Dumnezeu. De ți-e frică, de o vorbă, o invidie sau mai știu eu ce, din start nu ai deplină încredere în Dumnezeu, ești în derivă , în deznădejde . Deci : Cu Dumnezeu înainte ! +

vsovi 26.06.2009 13:10:00

"Michael Joseph Jackson s-a născut la 29 august 1958 în orașul [COLOR=#0000ff]Gary, Indiana[/COLOR] (o suburbie industrială a orașului [COLOR=#0000ff]Chicago[/COLOR], [COLOR=#0000ff]Illinois[/COLOR]) într-o familie de muncitori. Fiul lui Joseph "Joe" Walter și Katherine Esther (născută Scruse), el este cel de-al șaptelea din nouă copii. Frații lui sunt Rebbie, Jackie, Tito, Jermaine, La Toya, Marlon, Randy și Janet. Joseph Jackson a fost angajat la o fabrica de oțel și cânta deseori într-o trupa R&B numită „The Falcons” cu fratele său Luther. Michael Jackson a fost crescut ca Martor al lui Iehova de către devotata sa mamă." http://ro.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson

deci daca s-a lepadat de "Dumnezeul" acela shi shi-a schimbat religia a facut f. bine pentru ca ala nu era Domnul... poate ca nu l-a gasit... dar faptele sale... faptele sale graiesc cui a slujit... pe cine a preamarit... poate ca-L avea pe Dumnezeu shi nu era conshtient... caci a fost intotdeauna un copil... un copil bun... de care, atunci cand a venit la Bucureshti, multzi au incercat sa se foloseasca politic, le era util... asha ca multzi i-au greshit acestui neobosit sprinten care shi-a taiat nasul...

"daca madularul tau te duce in ispita shi te apuci sa judeci... cu nedreptate, mai bine scoate-l de la tine ca nu cumva sa-tzi fie piatra de poticnire shi sa ajungi ca sa nu intrii in Viatza din pricina lui, ca mai bine il lashi pe madular fara putere sau simtzire shi mai bine rabzi ca sa fi mut sau shchiop sau chior sau fara nas sau chel, decat sa ajungi in mandrie, shi din mandrie in gheena faptelor rele a razbunarii shi urii shi desfranarii shi minciunii" (ceva de genul asta ne invatza Hristos)

deci iata ca a implinit shi porunca Domnului... asha i s-a dat de sus... caci cine are nasul pe sus shi primeshte slava de la oameni... acela... acela... nu prea are cum sa intre in Imparatzie... in imparatzia Cerurilor...

cristiboss56 26.06.2009 13:17:58

Citat:

În prealabil postat de vsovi (Post 148331)
"Michael Joseph Jackson s-a născut la 29 august 1958 în orașul [COLOR=#0000ff]Gary, Indiana[/COLOR] (o suburbie industrială a orașului [COLOR=#0000ff]Chicago[/COLOR], [COLOR=#0000ff]Illinois[/COLOR]) într-o familie de muncitori. Fiul lui Joseph "Joe" Walter și Katherine Esther (născută Scruse), el este cel de-al șaptelea din nouă copii. Frații lui sunt Rebbie, Jackie, Tito, Jermaine, La Toya, Marlon, Randy și Janet. Joseph Jackson a fost angajat la o fabrica de oțel și cânta deseori într-o trupa R&B numită „The Falcons” cu fratele său Luther. Michael Jackson a fost crescut ca Martor al lui Iehova de către devotata sa mamă." http://ro.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson

deci daca s-a lepadat de "Dumnezeul" acela shi shi-a schimbat religia a facut f. bine pentru ca ala nu era Domnul... poate ca nu l-a gasit... dar faptele sale... faptele sale graiesc cui a slujit... pe cine a preamarit... poate ca-L avea pe Dumnezeu shi nu era conshtient... caci a fost intotdeauna un copil... un copil bun... de care, atunci cand a venit la Bucureshti, multzi au incercat sa se foloseasca politic, le era util... asha ca multzi i-au greshit acestui neobosit sprinten care shi-a taiat nasul...

"daca madularul tau te duce in ispita shi te apuci sa judeci... cu nedreptate, mai bine scoate-l de la tine ca nu cumva sa-tzi fie piatra de poticnire shi sa ajungi ca sa nu intrii in Viatza din pricina lui, ca mai bine il lashi pe madular fara putere sau simtzire shi mai bine rabzi ca sa fi mut sau shchiop sau chior sau fara nas sau chel, decat sa ajungi in mandrie, shi din mandrie in gheena faptelor rele a razbunarii shi urii shi desfranarii shi minciunii" (ceva de genul asta ne invatza Hristos)

deci iata ca a implinit shi porunca Domnului... asha i s-a dat de sus... caci cine are nasul pe sus shi primeshte slava de la oameni... acela... acela... nu prea are cum sa intre in Imparatzie... in imparatzia Cerurilor...

Ultima dată a trecucut la Islam ! Deci mare atenție ce citești, ce auzi , ce înveți și mai ales scrie, dar scrie coerent, fără abur de alcool sau mândrie, în rest cât trăiești ai timp să le știi cât de cât corect. Să nu te lepezi de Dumnezeu așa cum a făcut el sau alți asemenea lui . Sunt învățăminte ce nu trebuie minimalizate sau aburite, dragă Ovidiu.

LapetiteMoc 26.06.2009 13:33:22

Întristare
 
Dumnezeu să-l ierte!

dorinastoica14 26.06.2009 13:39:14

Mai întâi vreau să vă rog să mă iertați pentru cele ce voi spune și să nu săriți cu gura pe mine!
Nu mi-a plăcut niodată acest cântăreț.Dacă ar fi să aleg într a-l asculta pe el și orice alt câtăreț romăn aș alege ultima variantă.
S-a născut negru.Este sigur un neajuns acesta dar,câți oameni negri de valoare nu are lumea aceasta.A luptat mereu împotriva naturii încercând să facă negrul -alb ceea ce nu este posibil.Dumnezeu ne-a făcut atât de frumoși indiferent de culoare!
Cine știe de ce l-a luat Dumnezeu atât de devreme!
Numai El știe cum a fost câtărețul Mikael Jackson care a cochetat și cu măria sa diavolul prin muzica sa ca mulți alți actori și cântăreți adepți ai noului val New Age.
După umila și poate învechita mea părere nici nu avem noi ortodoxii prea multe în comun cu muzica lui.
Dumnezeu să-l ierte.

emanouela 26.06.2009 13:40:29

nea cristi...esti infiorator....atata rautate n-am vz

cristiboss56 26.06.2009 13:43:43

Citat:

În prealabil postat de emanouela (Post 148349)
nea cristi...esti infiorator....atata rautate n-am vz

Adevărul nu-i răutate, îmi pare rău că te-am atins exact unde te doare, dar fără intenție . Mergi în pace bunule !

emanouela 26.06.2009 13:51:42

nu m-ai atins delok nicaieri.....sorry ca te dezamagesc. despre morti numai de bine, chestia asta nu o stii????


Ora este GMT +3. Ora este acum 10:49:55.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.