Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Aniversari membri forum (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4929)

cristiboss56 16.04.2017 15:18:33

Citat:

În prealabil postat de suslik (Post 646703)
Hristos a inviat!

Adevărat a Înviat!

cristiboss56 16.04.2017 15:19:10

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 646700)
Hristos a înviat!

Adevărat a înviat !

cristiboss56 16.04.2017 15:20:15

Citat:

În prealabil postat de Jennyy (Post 646705)
Adevarat a Inviat, Domnul!!

Jenica , te îmbrățișez cu drag :)

Samy02 17.04.2017 10:48:10

Hristos A Inviat!

cristiboss56 17.04.2017 16:05:12

Citat:

În prealabil postat de Samy02 (Post 646724)
Hristos A Inviat!

Adevărat a înviat !

Jonnyw2013 17.04.2017 16:23:34

Hristos a inviat!

Jennyy 17.04.2017 17:46:30

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 646708)
Jenica , te îmbrățișez cu drag :)

Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...

cristiboss56 17.04.2017 18:44:37

Citat:

În prealabil postat de Jennyy (Post 646738)
Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...

Adevărat a Înviat !
Au venit alții, precum Copacel cu noi apucături și "dialecte", oricum cu unii de mai sus țin încă legătura.
Mulțumim mult pentru gândurile tale !
Bucurii :)

Demetrius 18.04.2017 05:49:40

Hristos a inviat!

tabitha 18.04.2017 07:05:02

Citat:

În prealabil postat de Jennyy (Post 646738)
Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...

Adevărat a Înviat, Jenica ! Am să fiu si eu la Bucuresti pe la mijlocul lui Mai, poate ne vedem. Te îmbrătisez, suflet ales!

cristiboss56 29.04.2017 23:44:11

La mulți ani, femeilor creștine!

Astăzi este adevărata zi de cinstire a femeilor :)

A treia duminică după Paști este dedicată femeilor mironosițe, în Biserica Ortodoxă Duminica Mironosițelor este de asemenea, ziua dedicată special cinstirii tuturor femeilor.

La mulți ani tuturor colegelor noastre de pe acest Forum !

stefan florin 30.04.2017 15:11:58

La Multi Ani colegelor!

icamilin 01.05.2017 01:18:37

Adevarat a innviat!!!
 
Citat:

În prealabil postat de Jennyy (Post 646738)
Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...

Draga mea Jenica, draga Cristi!
Imi pare rau sa recunosc ca intradevar intru foarte rar pe acest site care mi-a fost tare, tare drag, unde am legat prietenii minunate dar va rog sa ma credeti ca va port in suflet si-n gand, va pomenesc in rugaciunile mele si ma gandesc cu nostalgie la acele vremuri vechi cand nu puteam inchide ochii fara sa nu las un mesaj, cuiva... pur si simplu... o rugaciune, un sfat...
Au trecut anii, cu bune cu rele, cu probleme de sanatate, cu pierderea unor persoane dragi din familie si nu numai...
Motive sunt multe ... hai sa luam in considerare doar partea frumoasa a lucrurilor, sa ne bucuram ca existati, ca bunul Dumnezeu ne-a ingaduit sa ne cunoastem si sa pastram in suflet, vesnic, aminitirea ca cel mai de pret dar!
LA MULTI ANI! Multa sanatate tuturor, pace-n suflet si numai ganduri bune de la icamilin

cristiboss56 01.05.2017 02:10:13

Citat:

În prealabil postat de icamilin (Post 647720)
Draga mea Jenica, draga Cristi!
Imi pare rau sa recunosc ca intradevar intru foarte rar pe acest site care mi-a fost tare, tare drag, unde am legat prietenii minunate dar va rog sa ma credeti ca va port in suflet si-n gand, va pomenesc in rugaciunile mele si ma gandesc cu nostalgie la acele vremuri vechi cand nu puteam inchide ochii fara sa nu las un mesaj, cuiva... pur si simplu... o rugaciune, un sfat...
Au trecut anii, cu bune cu rele, cu probleme de sanatate, cu pierderea unor persoane dragi din familie si nu numai...
Motive sunt multe ... hai sa luam in considerare doar partea frumoasa a lucrurilor, sa ne bucuram ca existati, ca bunul Dumnezeu ne-a ingaduit sa ne cunoastem si sa pastram in suflet, vesnic, aminitirea ca cel mai de pret dar!
LA MULTI ANI! Multa sanatate tuturor, pace-n suflet si numai ganduri bune de la icamilin

Multă sănătate și Sfântul Grigore Decapolitul să vă ajute în rugăciunile dumneavoastră.
Personal va mulțumesc că în urmă cu niște ani am cunoscut prin intermediul dumneavoastră acest Sfânt care nu de puține ori mi-a fost de mare ajutor.
Doamne ajută !

laraG 01.05.2017 18:09:19

Adevarat, a inviat !
 
Citat:

În prealabil postat de Jennyy (Post 646738)
Mi-e dor de vremurile vechi, Cristi! ce multa bucurie era pe forumul asta.. Poate ne vedem cand vin odata in Bucuresti sa povestim. Poate organizam ceva prin mai. Voi veni la doctor la control. Tinem aproape!
Stapana noastra sa va acopere! salutari sotiei!

ps- Andrei (cozia), Mirela, Anca (ancah) mama Ica, Dorina, Vasilica, Marius, Ina-Ina, Cristina, Parinte Arian, Gina, Georgeta, Ovidiu, Ory, Patinia (nina), Marlena, Costel, nectarie, Daniela (urzicuta), Noessia, si cati inca mai sunt in inima mea.. fratilor, HRISTOS A INVIAT!! .. daca mai intrati din cand in cand...sa stiti ca eu inca va pomenesc cu drag!...

Hristos a inviat, adevarat, a inviat !
Multumesc pentru gandurile tale bune si rugaciunile catre Bunul Dumnezeu pentru noi toti, intre care m-am regasit si eu (Georgeta).Sunt doi ani decand nu am mai postat pe Forum.Timpul zboara fara putinta de oprire. Imi uitasem si parola !Multa sanatate, bucurii, pace in suflet si voie buna, intarire in credinta si Domnul Dumnezeul nostru cel slavit in Treimea Sfanta, Tatal, Fiul si Duhul Sfant, fie binecuvantat !

icamilin 02.05.2017 00:03:00

Sa cerem ajutor, tuturor sfintilor!
 
Draga Georgeta, oare cine ar crede ca desi locuim in acelasi oras, au trecut mai bine de patru ani de cand nu ne-am vazut!?
Draga Cristi, au trecut mai bine de patru ani de cand, din motive obiective nu am mai ajuns sa sarut " mana Sfantului Grigorie Decapolitul " la man.Bistrita!? Nu-mi lipsesc uleiul sfintit, aghiazma mica si anafora de la racla.
Dar asta nu m-a impiedecat sa ma rog sfantului meu drag, sa-i cer ajutorul si sa fiu fericita ca ajutorul nu intarzie.
Pe buna mea prietena LaraG, desi nu o vad, ne trimitem mesaje si simt ca se roaga pentru mine iar eu nu exista pomelnic sau rugaciune sa nu o pomenesc.
Jenica draga, te port in suflet si-n gand, nu te bombardez cu mesaje zilnic dar nici nu voi putea uita niciodata cat de fericita am fost cand ne-am intalnit la Iasi, la Focsani...
Dorina nu lipseste nici ea de pe lista mea din pomelnice, la fel Vasilica, d-na Sofia Juga, Gabrielasnow, Nicolae Zidaru ( care nu uita la nici o sarbatoare mare sa-mi trimita un mesaj si-i multumesc pentru asta pe aceasta cale )...
Mara mea draga e mai privilegiata, ma suna la telefon, las totul si vorbesc cu ea.
Cu Adorcrysti tin deasemeni legatura prin mesaje, de foarte multa vreme si ma bucur.
Cu Ancah pastrez legatura inca din timpul cat mai activam pe forum. Bunul Dumnezeu mi-a inlesnit sa accept invitatia Ancai, am fost impreuna cu sotul meu in vizita la Copehaga mai bine de zece zile. Sotul meu si acum e uimit de primirea calda de care ne-am bucurat in acel concediu. Problemele de sanatate ne impiedeca sa ne vedem in perioada in care Anca vine in Romania dar ne auzim, ne bucuram si multumim bunului Dumnezeu pentru existenta acestui Forum prin interemediul caruia constientizam ca parca ne cunoastem de cand lumea!
Nu pot sa nu-l salut si pe Vlad90 pentru cartile trimise, cu marturisirele mai multor persoane catre Sf.Ioan Rusul, Sf.Nikolai Guryanov,Parintele Paisie Olaru si multi altii.
Sa ma iertati ca nu am mai activat pe Forum, va citesc din umbra si cu tristete trebuie sa recunosc ca pe vremea noastra, parca Forumul a fost mai viu, mai atractiv.
Sfantul Grigorie Decapolitul impreuna cu toti sfintii dragi sa ne duca rugaciunile catre Maicuta Domnului care le incredinteaza apoi bunului Dumnezeu ! Nu pot multumi in cuvinte pentru tot ajutorul primit si pe zi ce trece inteleg tot mai mult ca daca ne lasam in totalitate in grija lui Dumnezeu, avem sorti de izbanda ( uneori imediat, alta data dupa luni de zile sau chiar dupa zeci de ani ). Important este sa nu ne piedem nadejdea! Sunt fericita si va doresc tuturor multa sanatate!

laraG 02.05.2017 19:58:37

O noua seara !
 
:103:
Multumesc, Ica ! Multumesc tuturor pentru prietenia intru Hristos Domnul !
Este Forumul o cale de a ne afla pe CALE, straduindu-ne dupa putere sa fim in ADEVAR si in VIATA ! Hristos a inviat !

cristiboss56 02.05.2017 21:07:11

Citat:

În prealabil postat de laraG (Post 647830)
:103:
Multumesc, Ica ! Multumesc tuturor pentru prietenia intru Hristos Domnul !
Este Forumul o cale de a ne afla pe CALE, straduindu-ne dupa putere sa fim in ADEVAR si in VIATA ! Hristos a inviat !

Adevărat a Înviat!
Personal vă mulțumesc pentru prietenia și nu în ultimul rând pentru ajutorul dumneavoastră .
Sunteți un Om deosebit .
Vă mulțumesc mult și pentru colaborarea de pe blogul meu.
Dumnezeu să vă binecuvânteze, doamna Georgeta !

laraG 04.05.2017 18:42:05

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 647832)
Adevărat a Înviat!
Personal vă mulțumesc pentru prietenia și nu în ultimul rând pentru ajutorul dumneavoastră .
Sunteți un Om deosebit .
Vă mulțumesc mult și pentru colaborarea de pe blogul meu.
Dumnezeu să vă binecuvânteze, doamna Georgeta !

:53:Cu multa pretuire si admiratie, drag prieten !
Lui Dumnezeu slava si numai Lui !

sergiubut 18.07.2017 12:26:40

La multi ani cu flori
 
Multa sanatate si fericire iti doresc sa iti fie ziua plina de flori . Incep eu cu acest buchet de flori:

Alegi unul care iti place:
https://www.magnolia.ro/flori-online-buchete-de-flori/

Sau primeste ce ti-am ales:

https://www.magnolia.ro/buchet-trand...-yoko-169.html

cristiboss56 01.09.2017 13:40:07

La mulți ani cu ocazia Noului An Bisericesc!
 
Rugăciunea Bisericii, dedicată zilei de 1 septembrie: „Stăpâne Doamne, Dumnezeul nostru, Izvorul vieții și al nemuririi, Făcătorul a toată făptura văzută și nevăzută, Care ai pus vremile și anii întru a Ta stăpânire și îndreptezi toate cu iconomia Ta cea cerească și întru tot bună, mulțumim Ție pentru îndurările minunate pe care le-ai făcut asupra noastră în toată vremea trecută a vieții noastre și Te rugăm, întru tot Îndurate Doamne: binecuvântează cununa anului ce a sosit cu bunătatea Ta și păzește pe binecredincioșii creștini români de pretutindeni, pe păstorii și învățătorii noștri; înmulțește zilele vieții noastre întru sănătate deplină sufletească și trupească și ne dăruiește sporire în toate faptele cele bune. Dăruiește de sus bunătățile Tale întregului Tău popor: sănătate și mântuire și întru toate bună sporire. Sfântă Biserica Ta, țara noastră cu toate orașele și satele, izbăvește-le de toată reaua întâmplare, dăruindu-ne tuturor pace fără de tulburare. Răzvrătirile eresurilor strică-le cu puterea Ta, iar pe noi întărește-ne, Doamne, întru iubirea Cea către Tine și întreolaltă, ca să ne învrednicim cu inimă curată totdeauna a aduce mulțumire Ție, Părintelui Celui fără de început și Unuia Născut Fiului Tău și Preasfântului și bunului și de viață făcătorului Tău Duh, Dumnezeului Celui slăvit întru o ființă, și a cânta preasfântului Tău nume: Slavă Ție, Dumnezeului și Binefăcătorului nostru, în vecii vecilor! Amin” .

MarinaAlca 14.11.2017 08:28:51

Au trecut fix 9 ani de cand am deschis acest topic, iar prima persoana sarbatorita , ai fost tu, draga Mirela. Astazi, e din nou ziua ta, toate gandurile mele bune, pentru tine si familia ta! LA MULTI ANI! Te imbratiseaza cu drag, Marinusha :36:

cristiboss56 14.11.2017 12:20:32

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 654438)
Au trecut fix 9 ani de cand am deschis acest topic, iar prima persoana sarbatorita , ai fost tu, draga Mirela. Astazi, e din nou ziua ta, toate gandurile mele bune, pentru tine si familia ta! LA MULTI ANI! Te imbratiseaza cu drag, Marinusha :36:

În sfârșit ai revenit cu această ocazie deosebită tocmai din îndepărtata Australia:)
Pentru Mirela din SUA , gândurile mele de bine și: LA MULȚI ANI :)

tabitha 18.11.2017 09:53:37

Citat:

În prealabil postat de MarinaAlca (Post 654438)
Au trecut fix 9 ani de cand am deschis acest topic, iar prima persoana sarbatorita , ai fost tu, draga Mirela. Astazi, e din nou ziua ta, toate gandurile mele bune, pentru tine si familia ta! LA MULTI ANI! Te imbratiseaza cu drag, Marinusha :36:

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 654439)
În sfârșit ai revenit cu această ocazie deosebită tocmai din îndepărtata Australia:)
Pentru Mirela din SUA , gândurile mele de bine și: LA MULȚI ANI :)

Wow! Multumesc, dragilor pentru urări si gândurile frumoase de ziua mea :) Sorry că nu am răspuns la timp, chiar nu am mai intrat de ceva timp pe forum. Si eu vă îmbrătisez cu mult drag !!

cristiboss56 01.01.2018 00:04:46

La mulți ani binecuvantati :)

Slavă Ție, Celui ce m-ai chemat la viață,
Slavă Ție, Celui ce mi-ai arătat frumusețea lumii,
Slavă Ție, Celui ce ai deschis înaintea mea cerul și pământul ca pe o carte veșnică a înțelepciunii,
Slavă veșniciei Tale, ce se arată în lumea cea vremelnică,
Slavă Ție, pentru milele Tale cele arătate și cele ascunse,
Slavă Ție, pentru fiecare suspinare a încercărilor mele,
Slavă Ție, pentru fiecare pas al vieții, pentru fiecare clipă de bucurie,
Slavă Ție, Dumnezeule, în veci!

Penticostalul Traditional 20.01.2018 19:07:21

La multi ani, Igor Paslusnik!
Domnul sa reverse belsug de binecuvantari peste tine si familia ta nou intemeiata, armonie si har, si copii sanatosi dupa cum va voi Domnul!

tabitha 24.01.2018 08:01:14

mai bine că n-a ajuns la mănăstire
 
Citat:

În prealabil postat de Penticostalul Traditional (Post 657589)
La multi ani, Igor Paslusnik!
Domnul sa reverse belsug de binecuvantari peste tine si familia ta nou intemeiata, armonie si har, si copii sanatosi dupa cum va voi Domnul!

S-a căsătorit Igor? Casă de Piatră ! :53::53::53: Doamne ajută.

Jennyy 01.02.2018 09:05:15

Mi-a venit un gand..
 
Dragii mei dragi, vreti sa organizam o intalnire ca pe vremuri...? Poate in Bucuresti, poate la vreao manastire. Nadajduiesc ca, impactul sederii fata catre fata va mai imputina atacurile la persoana de pe forum. Si de cele mai multe ori aceste intalniri aduc mare bucurie!

cristiboss56 11.03.2018 00:34:48

La mulți ani Dragoș :)
Dumnezeu să te binecuvânteze, să-ți poarte pașii pe căile plăcute Lui !

DragosP 11.03.2018 20:11:02

Mulțumesc frumos! Doamne ajută!

stefan florin 01.04.2018 22:56:18

La Multi Ani TUTUROR celor care astazi isi serbeaza numele!

cristiboss56 31.12.2018 22:26:22

Gânduri la sfârșit de an!
Timpul este darul lui Dumnezeu, pentru că El ne-a ținut sănătoși, să mai trecem un an din viața noastră. Prin mila, darul și ajutorul Lui, orice înnoire a timpului trebuie să fie și o înnoire a vieții noastre, așa că am lăsat în urma noastră poverile anului ce se va încheia și păcatele pe care le-am săvârșit. Anul care va veni trebuie să-l întâmpinăm cu nădejde, credință, cu bucurie, cu dragostea aceea, care niciodată nu trebuie să se schimbe. Dragostea să rămână neschimbată, să fim buni în anul în care vom intra și să învingem în fiecare zi egoismul și invidia noastră, răutatea, minciuna și orice păcat. Să ne ridicăm deasupra tuturor celor care ne-au împovărat în anul care se încheie. Timpul este acea bucurie pe care Dumnezeu ne-o face, ca să cumpărăm veșnicia luminii. Timpul acesta vremelnic, pe care-l numărăm cu secundele, cu minutele, cu orele, cu zilele, cu anii, timpul acesta este relativ, pentru că se schimbă firea noastră cu trecerea timpului. De noi depinde anul bun. De aceea, se cuvine să rămânem fierbinți cu credința, să rămânem statornici în nădejdea și iubirea noastră. Să jertfim timpul cu folos, să sfințim timpul. Timpul se împlinește prin Dumnezeu. Să rămânem cu Dumnezeu pentru că purtăm numele Fiului său și de la Hristos ne numim creștini. Să ne dorim ca anul ce va sosi să fie bun, folositor și sfânt. Biserica îmbrățișează pe toți și îndeamnă să fim buni. Ne cheamă la înțelepciune și la bună chivernisire a timpului. Timpul Bisericii este timpul mântuirii. Să prețuim fiecare clipă dăruită, pentru a o împărtăși cu Domnul.
La mulți ani binecuvantati!

stefan florin 01.01.2019 12:42:22

La Multi Ani TUTUROR!

cristiboss56 27.04.2019 21:57:23

Sfintele Sărbători Pascale să vă dăruiască bucurie, lumină, pace și mângâiere căci Hristos a Înviat!
HRISTOS A ÎNVIAT! Cu moartea pe moarte călcând, și celor din mormânturi viața daruindu-le! Amin

Demetrius 28.04.2019 12:22:38

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 664306)
sfintele sărbători pascale să vă dăruiască bucurie, lumină, pace è™i mângâiere căci hristos a înviat!
Hristos a înviat! Cu moartea pe moarte călcând, è™i celor din mormânturi viaè›a daruindu-le! Amin

Adevarat a inviat!

catalin11 01.06.2021 18:01:12

La multi ani
 
La multi ani tuturor copiilor
Gasiti cadouri pentru cei mici si mari pe https://www.jessprint.ro/

catalin11 16.09.2021 12:28:07

Mai putin de 2 luni pana la Postul Craciunului
 
Mai sunt mai putin de 2 luni pana la Postul Craciunului,toamna va trece repede si va trebui sa ne pregatim sufletul si casa de sarbatoare.
Pe https://novoclass.ro/ se pot alege servicii de curatenie pentru a avea mai mult timp de petrecut cu familia si mai putin cu mopul si galeata.


Ora este GMT +3. Ora este acum 20:53:05.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.