Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Slujba inmormantarii (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5058)
-   -   A mai trecut un suflet la Domnul (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13172)

mela me 07.07.2011 23:48:25

...si inca unul
 
Ieri a mai plecat dintre noi inca un suflet , Isabela e numelei ei, o fata de numai 23 de ani, foarte frumoasa;a fost diagnosticata cu leucemie, putini stiau de boala ei, iar ieri a facut comotie cerebrala. Care puteti, sa o mai pomeniti va rog.

Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace si sa aline suferinta apropiatilor!

Adriana Cluj 08.07.2011 00:26:59

Citat:

În prealabil postat de mela me (Post 375524)
Ieri a mai plecat dintre noi inca un suflet , Isabela e numelei ei, o fata de numai 23 de ani, foarte frumoasa;a fost diagnosticata cu leucemie, putini stiau de boala ei, iar ieri a facut comotie cerebrala. Care puteti, sa o mai pomeniti va rog.

Dumnezeu sa o ierte si sa o odihneasca in pace si sa aline suferinta apropiatilor!

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i mantuiasca, sa aseze sufletele lor acolo unde se bucura de Lumina Fetei Sale,

Hartford 08.07.2011 04:12:28

Vesnica ei pomenire, Doamne intareste familia ei la asa o pierdere, sarmanii parintii ei...

LapetiteMoc 15.07.2011 22:24:05

Doamne, miluieste!
 
Robul lui Dumnezeu, Gheorghe, tatal lui Traian, colegul nostru de forum, a fost chemat ieri la Domnul. Dumnezeu sa-l ierte! Vesnica lui pomenire!

Carmen FUNIERU 15.07.2011 22:43:34

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 377962)
Robul lui Dumnezeu, Gheorghe, tatal lui Traian, colegul nostru de forum, a fost chemat ieri la Domnul. Dumnezeu sa-l ierte! Vesnica lui pomenire!

Dumnezeu să-l ierte pe robul său Gheorghe;
iar pe Traian să-l întărească și să-i dea putere să facă rânduielile care se cuvin pentru sufletul tatălui său.

LapetiteMoc 22.07.2011 02:34:19

nu stiu numele
 
Tatal unei colege de forum s-a stins astazi, dupa o operatie pe cataracta (incredibil!!!). Ea, sarmana, nu poate scoate un cuvant!

Dumnezeu sa-i aseze sufletul robului Sau in pace vesnica!

valer.cosma 22.07.2011 10:51:11

Cicero :"sa traim mereu cu gindul ca va trebui sa dam socoteala", Dumnezeu sa-i ierte.

Carmen FUNIERU 22.07.2011 18:43:26

Citat:

În prealabil postat de LapetiteMoc (Post 380368)
Tatal unei colege de forum s-a stins astazi, dupa o operatie pe cataracta (incredibil!!!). Ea, sarmana, nu poate scoate un cuvant!

Dumnezeu sa-i aseze sufletul robului Sau in pace vesnica!

Dumnezeu să-l ierte pe tatăl fetei, iar ei să îi dea putere și nădejde. Mă rog și eu ca să facă Dumnezeu în așa fel încât, la vremea cuvenită, ei să se întâlnească în Rai. Nu se poate afla numele lui? Era și el credincios?
Dacă nu îi știu numele îl voi pomeni Ioan.

LapetiteMoc 22.07.2011 19:40:03

Citat:

În prealabil postat de Carmen FUNIERU (Post 380574)
Dumnezeu să-l ierte pe tatăl fetei, iar ei să îi dea putere și nădejde. Mă rog și eu ca să facă Dumnezeu în așa fel încât, la vremea cuvenită, ei să se întâlnească în Rai. Nu se poate afla numele lui? Era și el credincios?
Dacă nu îi știu numele îl voi pomeni Ioan.

Draga mea, ma straduiesc sa-i aflu numele , dar inca nu stiu nimic. Fata este ravasita complet, mi-a lasat cateva cuvinte pe messenger si atat. Am pus intrebari, dar nimic. Incerc sa vb cu cel mai bun prieten al ei (care este in Franta), dar nu dau de el, ceea ce inseamna ca e plecat spre Bucuresti.

Biata fata, prin ce ii este dat sa treaca! Absolut imprevizibil!

LapetiteMoc 22.07.2011 22:44:12

Acum cateva minute am aflat - Alexandru, robul lui Dumnezeu Alexandru.

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca cu dreptii ! Amin! +


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:48:11.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.