Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   Fratii mei, rugati-va si pentru mine, pacatosul! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=14909)

CelMandru 29.04.2012 10:17:39

Fratii mei, rugati-va si pentru mine, pacatosul!
 
Iertați-mă, fraților, pentru toate câte v-am greșit aici pe forum! M-am mândrit mult față de voi și altele și mai urâte am făcut pe forum și nu numai. Iar acum îndrăznesc să vă cer sprijinul, ca unor frați mai mari ai mei. Răsplată cuvenită o să-mi iau pentru toate, dar nădăjduiesc încă, și prin rugăciunile voastre, la mila Domnului.

Dumnezeu a rânduit să am o boală circulatorie, atipică pentru vârsta mea, care necesită tratament îndelungat și care, deocamdată, mă determină să-mi desfășor anevoios activitățile zilnice. Vă rog fraților, pomeniți-mă și pe mine, Mihai, în rugăciunile voastre, căci mult fac înaintea Domnului! Maica Domnului să vă miluiască pe toți!

N.Priceputu 29.04.2012 10:36:30

Îmi pare rău să aud asta, frate.
Domnul să te miluiască și să-ți sporească harul, ca acolo unde ești tu slab să fie El tare!

zaharia_2009 29.04.2012 12:22:19

Dumnezeu sa te ierte frate, ca nu este om fara de pacat, si ca si tine am gresit si eu !
Dumnezeu sa te ierte si sa te aibe in paza si aparare . Sa-ti dea tie taria si puterea de a trece cu bine prin aceasta incercare si sa te intoarca intru sanatate ,pt. Nascatoarea de Dumnezeu si pt. sfintii sai bineplacuti din veac !

Ana-Maria N 29.04.2012 12:59:15

Domnul sa te miluiasca pe tine si pe noi toti! Sa-ti daruiasca alinare si intarire!

glykys 29.04.2012 13:21:49

Mihai, nu iti pierde nadejdea, caci Dumnezeu vrea doar sa te incerce, sa vada poate daca Ii esti alaturi si la bine si la rau.
Exista alinare si bucurie si in boala, e semn ca Hristos nu te-a lasat.
Sa participi la Taina Sfantului Maslu si sa stai aproape de biserica, sa nu te lasi!

Hartford 29.04.2012 14:37:11

Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu vindeca-l pe fratele nostru Mihai,cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului tau si Dumnezeului nostru. Sfinte Nectarie si toti sfintii care ati primit darul tamaduirii si ati vindecat multime de bolnavi ajutati si pe Mihai sa se vindece de boala care sufera sa dea Slava lui Dumnezeu. Amin

VladCat 29.04.2012 15:16:26

Citat:

În prealabil postat de glykys (Post 442058)
e semn ca Hristos nu te-a lasat.

Bine zis. Sa nu te irite ca iti amintim asta noi cei care suntem in afara suferintei tale dar cand om avea nevoie ne-oi aminti si tu noua. Maica Domnului sa iti fie alaturi in necaz si in bucurie!

zaharia_2009 29.04.2012 15:51:15

Probabil ca si alti frati decit cei ce au postat pina acum au intrat pe fir si au vazut rugamintea fratelui care cere ajutor .
Daca suntem mai multi poate ca intr-adevar am putea ajuta mai bine facind una si aceiasi rugaciune, cite unul pe zi ,mai multe zile la rind, in numele fratelui .
Sau poate ca n-ar fi rau chiar sa facem o treaba serioasa si sa ii dam un ajutor fratesc rugindu-ne pt. el intr-un ciclu complet de 40 de zile .
Initiativa nu-mi apartine , este tot a unui frate cu inima buna si sensibil la durerea aproapelui, dar m-am gindit eu ca sa o fac publica .
Mai intii sa vedem daca si citi doritori sunt si apoi vom perfecta si restul de amanunte care tin de noi.

Adriana Cluj 29.04.2012 15:59:06

Citat:

În prealabil postat de CelMandru (Post 442038)
Iertați-mă, fraților, pentru toate câte v-am greșit aici pe forum! M-am mândrit mult față de voi și altele și mai urâte am făcut pe forum și nu numai. Iar acum îndrăznesc să vă cer sprijinul, ca unor frați mai mari ai mei. Răsplată cuvenită o să-mi iau pentru toate, dar nădăjduiesc încă, și prin rugăciunile voastre, la mila Domnului.

Dumnezeu a rânduit să am o boală circulatorie, atipică pentru vârsta mea, care necesită tratament îndelungat și care, deocamdată, mă determină să-mi desfășor anevoios activitățile zilnice. Vă rog fraților, pomeniți-mă și pe mine, Mihai, în rugăciunile voastre, căci mult fac înaintea Domnului! Maica Domnului să vă miluiască pe toți!

Maicuta sa te ocroteasca si sa duca rugaciunile tuturor la Fiul ei si Dumnezeul nostru.

CelMandru 29.04.2012 18:09:04

Dumnezeu să vă miluiască pe toți!
 
Sunt copleșit. Nu știu cum să vă mulțumesc pentru cuvintele de încurajare. Mă simt rușinat de bunătatea voastră, frățiorii mei. Nu am cuvinte mai multe, îmi pare rău..


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:57:24.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.