Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Pocainta (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5019)
-   -   Omule, incotro? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17546)

Copacel 17.11.2016 12:32:03

Man lasa-te de tzigari. :10:

simpllu 17.11.2016 12:48:42

Citat:

În prealabil postat de ioan67 (Post 635995)
Dar tot e bine, că vede toată lumea unde ne sunt pitiți bolșevicii și turnătorii.

Bine ar fi să fie numai atât, dar tare mi-e teamă că tot din zona respectivă ni se trage părerea "înaltă" cum că am fi buricul pământului.

CristianR 17.11.2016 13:23:09

Îmi vine în minte expresia: „Să nu-ți zic ceva de dulce” – adică ceva care nu merge cu postul, nu?
Bătăile cu noroi nu-s „de dulce”?

simpllu 17.11.2016 13:31:00

Ai dreptate frate! Din păcate noi ne-am blocat la "schimb valutar", uitând de post.

CristianR 17.11.2016 13:48:11

Apropo de „schimbul valutar” Mosh-Neagu: Înțeleg că ai vrut să-i plătești lui Ioan cu aceeași monedă, dar publicarea unei fotografii personale nu se face. Cel puțin nu fără acordul „împricinatului”.

Mosh-Neagu 17.11.2016 13:49:49

Citat:

În prealabil postat de simpllu (Post 635997)
Am amintit de carte pentru a-ți oferi un indiciu în ceea ce privește identitatea mea,

Multumesc, Ovidiu. Asta voiam sa stiu. In rest, pentru celelalte comentarii, doar balarii fara sens, menite sa starneasca confuzie si mai ales polemica. Sincer, nu-mi amintesc sa fi desconsiderat vreodata, vreo manastire ortodoxa si cu atat mai putin pe vietuitorii manastirilor, de oriunde-ar fi ei... E trist ce se intampla, mai ales cand facem aluzie la cei care au batut atatea matanii in manastiri, ca nu avem noi zile de viata... Suntem superiori lor? Voi spuneti!

Mosh-Neagu 17.11.2016 13:52:39

Citat:

În prealabil postat de CristianR (Post 636015)
Apropo de „schimbul valutar” Mosh-Neagu: Înțeleg că ai vrut să-i plătești lui Ioan cu aceeași monedă, dar publicarea unei fotografii personale nu se face. Cel puțin nu fără acordul „împricinatului”.

Fotografia este pe internet. In vazul oricui doreste sa afle cate ceva cu ajutorul domnului google... ;)

simpllu 17.11.2016 14:07:25

Citat:

În prealabil postat de Mosh-Neagu (Post 636017)
Multumesc, Ovidiu. Asta voiam sa stiu. In rest, pentru celelalte comentarii, doar balarii fara sens, menite sa starneasca confuzie si mai ales polemica.

Inițial tindeai să-mi dai dreptate, acum sunt doar niște bălării. :)))

Citat:

În prealabil postat de Mosh-Neagu (Post 636017)
Sincer, nu-mi amintesc sa fi desconsiderat vreodata, vreo manastire ortodoxa si cu atat mai putin pe vietuitorii manastirilor, de oriunde-ar fi ei... E trist ce se intampla, mai ales cand facem aluzie la cei care au batut atatea matanii in manastiri, ca nu avem noi zile de viata... Suntem superiori lor? Voi spuneti!

Nu este descosiderație, nu este aluzie, ci doar am pus în față un fapt real, o afirmație pentru a-ți găsi circumstanțe atenuante. Cât despre desconsiderație, tot de prin aceleași locuri avem "exemplele" cele mai bune, pe care frăția ta sunt sigur că le-ai întreține.

Mosh-Neagu 17.11.2016 14:28:58

Citat:

În prealabil postat de simpllu (Post 636019)
Cât despre desconsiderație, tot de prin aceleași locuri avem "exemplele" cele mai bune, pe care frăția ta sunt sigur că le-ai întreține.

Daca as avea un milion de euro, sunt sigur ca... Sa nu discutam ipotetic, ca si-asa se rastalmacesc si gandurile, din prea multa dragoste frateasca!...
Ma rog, faca-se-n voia voastra, daca asa doriti... Pe mine va rog sa ma iertati daca nu particip...

ioan67 17.11.2016 14:44:33

Citat:

În prealabil postat de Copacel (Post 635999)
Man lasa-te de tzigari. :10:

Ar cam trebui, da... Cu vinul am lămurit-o dar cu țigările mă simt depășit.
Știi cumva vreun grup gen AA pentru fumători? Că altă variantă nu mai văd.


Ora este GMT +3. Ora este acum 13:36:23.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.