Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   O rugaminte a mea,a pacatosului... (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=11839)

Raoul 13.01.2011 14:26:00

O rugaminte a mea,a pacatosului...
 
Frati crestini,va rog iertati-mi indrazneala si nu va suparati ca apelez la bunatatea dumneavoastra. Am primit mai inainte o veste trista,cum ca bunicul meu este in spital,e pe moarte. Eu privesc totul cu o atitudine crestina pe cat imi este cu putinta si constientizez ca este ceva normal,asta este viata pana la urma. Pacat doar ca el nu prea a fost crestin practicant,si ma tem mai mult pentru sufletul lui si nu pentru trup. De aceea nu-L rog pe Bunul Dumnezeu sa-l mai tina ani pe pamant,ci doar o luna daca ar vrea,sau cateva zile. Sunt atatea probleme si pe capul familiei mele,si abia peste vreo 3 saptamani s-ar gasi o rezolvare cat de cat. De aceea daca Dumnezeu in bunatatea Lui l-ar mai tine si pe bunicul putin... macar sa putem ajunge si noi la el,sa-i pot spune bunicii sa-l cheme pe preot sa-l spovedeasca si sa-l impartaseasca,ar fi cred cel mai de pret dar. Va rog asadar si pe voi,pomeniti-l pe bunicul meu Tudor,robul lui Dumnezeu. Iertati-ma inca o data ca va necajesc,sunt atatia pt. care trebuie sa ne rugam,insa va rog sa primiti in suflet si numele lui si chiar de nu vi-l veti aminti,isi va aduce aminte Dumnezeu. Sa se milostiveasca Bunul Hristos si sa mai amane macar cu cateva zile trecerea bunicului meu la Dansul,pentru rugaciunile Preacuratei Sale Maici si ale tuturor Sfintilor sai,iar nu in ultimul rand pentru dragostea si bunatatea voastra frati crestini.
Regret nespus ca ma vad in postura deschiderii acestui topic,insa mare este nelinistea sufletului meu :2:

Iertati-ma si Dumnezeu sa va miluiasca!

mihaila_alin 13.01.2011 15:12:57

Domnului sa ne rugam-Doamne miluiestene
 
Stapine Doamne Mult Milostive asculta cererea robului tau raoul si o plineste pe ia.pentru rugaciunile sfintilor celor ce din viac au bineplacut tie sterge faradelegile robului tau raoul si il linisteste pe dinsul.Amin.

gabriela8 13.01.2011 16:48:22

Doamne ajuta!
 
Inteleg prin ce treci, intr-o situatie similara sunt si eu... Ma gandesc insa ca Dumnezeu sa faca ceea ce ii este de folos pentru mantuire, sa il ami tin atat timp cat este necesar...

Dumnezeu sa il miluiasca pe bunicul tau, si pe voi sa va intareasca in aceste momente!

icamilin 13.01.2011 18:35:29

Doamne ajuta !
 
" Nascatoare de Dumnezeu, pururea Fecioara, slava ingerilor si podoaba pamantenilor, cere iertarea tuturor pacatelor celor ce-ti canta tie: Fii milostiva robilor tai, Tudor si Raoul, caci tu esti o adapostire care nu-i da de rusine pe oameni, tu esti izbavirea celor deznadajduiti, prea binecuvantata! "

Raoul 13.01.2011 18:46:19

Va multumesc din suflet pentru bunavointa acordata si pentru credinta impartasita! Fie voia lui Dumnezeu,El stie mai bine ce are de facut si tot El citeste si sufletele noastre impreuna cu credinta ce salasluieste in fiecare dintre noi,cei rugatori catre El.


Domnul Hristos sa va miluiasca!

Hartford 13.01.2011 19:29:07

Citat:

În prealabil postat de Raoul (Post 322900)
Frati crestini,va rog iertati-mi indrazneala si nu va suparati ca apelez la bunatatea dumneavoastra. Am primit mai inainte o veste trista,cum ca bunicul meu este in spital,e pe moarte. Eu privesc totul cu o atitudine crestina pe cat imi este cu putinta si constientizez ca este ceva normal,asta este viata pana la urma. Pacat doar ca el nu prea a fost crestin practicant,si ma tem mai mult pentru sufletul lui si nu pentru trup. De aceea nu-L rog pe Bunul Dumnezeu sa-l mai tina ani pe pamant,ci doar o luna daca ar vrea,sau cateva zile. Sunt atatea probleme si pe capul familiei mele,si abia peste vreo 3 saptamani s-ar gasi o rezolvare cat de cat. De aceea daca Dumnezeu in bunatatea Lui l-ar mai tine si pe bunicul putin... macar sa putem ajunge si noi la el,sa-i pot spune bunicii sa-l cheme pe preot sa-l spovedeasca si sa-l impartaseasca,ar fi cred cel mai de pret dar. Va rog asadar si pe voi,pomeniti-l pe bunicul meu Tudor,robul lui Dumnezeu. Iertati-ma inca o data ca va necajesc,sunt atatia pt. care trebuie sa ne rugam,insa va rog sa primiti in suflet si numele lui si chiar de nu vi-l veti aminti,isi va aduce aminte Dumnezeu. Sa se milostiveasca Bunul Hristos si sa mai amane macar cu cateva zile trecerea bunicului meu la Dansul,pentru rugaciunile Preacuratei Sale Maici si ale tuturor Sfintilor sai,iar nu in ultimul rand pentru dragostea si bunatatea voastra frati crestini.
Regret nespus ca ma vad in postura deschiderii acestui topic,insa mare este nelinistea sufletului meu :2:

Iertati-ma si Dumnezeu sa va miluiasca!

Doamne Imparate Ceresc prelungeste zilele fratelui Tudor sa se spovedeasca de toate pacatele facute in lumea aceasta, lumineaza si da liniste sufleteasca fratelui nostru Raul.

Raoul 13.01.2011 20:29:38

Mii de multumiri! :2: Dumnezeu sa va rasplateasca!

Raoul 14.01.2011 16:05:47

Slava Domnului! Astazi l-au trimis acasa pe bunicul,se simte mai bine (ma rog,aparent,boala inca e si i se poate intampla ceva in orice clipa). Bunica a vorbit inca de aseara cu preotul,se va duce sa-i spuna si asta seara ca dimineata sa vina sa-l spovedeasca si sa-l impartaseasca. Ma rog Domnului sa-l mai tina pana maine macar,sa primeasca Trupul si Sangele lui Hristos,iar apoi... va fi la mila Lui.
Iata totusi ca Dumnezeu e bun si milostiv,ne iubeste infinit mai mult decat ne imaginam noi. A ascultat rugaciunile noastre,pe cele ale Maicii Domnului si ale Sfintilor Sai si l-a mai pasuit pe un rob al Lui,astfel incat sa nu treaca la cele vesnice neimpacat si cu sufletul "bolnav". Ieri era pe moarte,nu i se mai dadea nicio sansa,doctorii erau sceptici... Iar astazi este din nou acasa. Sa mai cersim deci mila lui Dumnezeu pentru cateva ore macar :2:

Dumnezeu sa va ajute. Mare rasplata veti avea!

camy_d 14.01.2011 16:37:37

Ajută-l, Doamne, pe Tudor, dă-i viață lungă și mântuire!

Florin-Ionut 14.01.2011 16:54:55

Doamne Iisuse Hristoase, Fiul Lui Dumnezeu Celui viu, pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu, mantuieste pe robul Tau, Tudor.

Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, roaga-te Fiului tau si Dumnezeului nostru, impreuna cu toti Sfintii si Ingerii, pentru mantuirea lui Tudor.


Ora este GMT +3. Ora este acum 00:35:56.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.