Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   Pentru mine astazi s-a nascut o stea! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5705)

nede_mar 19.02.2009 22:13:35

Pentru mine astazi s-a nascut o stea!
 
1 atașament(e)
[COLOR=Blue]Astazi pentru mine s-a nascut o stea! Ce poate fi mai frumos in viata - decat s-a te nasti, s-a cresti alaturi de parinti care te iubesc si iti ofera toata dragostea lor, s-a ai copii care s-a iti umple inima de bucurii iar apoi spre toamna vietii sa astepti si nepotei! Prin astea toate cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut! Astasi a fost o zi mare - Am devenit BUNICA! fetita mea a nascut o fetita superba! Dragi prieteni, nici nu va puteti imagina prin ce emotii poate trece o mama cand isi stie fata in sala de operatii! Cu credinta in Bunul Dumnezeu sper ca totul sa fie bine.[/COLOR]

monica.miholca 19.02.2009 22:23:09

Dumnezeu sa o ocroteasca, sa fie sanatoasa, isteata, frumoasa si voioasa!si eu am un nepotel de trei luni (sunt matusa)!
cum o sa se numeasca minunea de fetita?

Anca-Miha 19.02.2009 22:24:48

Felicitari Maria, cu ocazia trecerii in randul bunicelor! Sa va traiasca nepotica!
Dumnezeu si Maica Domnului s-o ocrotesca toata viata ei.

eu-cristina83 19.02.2009 22:56:18

Sa va traiasca nepotica si sa va bucurati de ea.

cristiboss56 19.02.2009 23:23:49

Doamne cât este de bine / Când e buni lângă mine / Buni, tata, mama mă iubesc / Și de mine se -n grijesc / Ține-i Doamne indurate / La mulți ani cu sănătate / Fa-le parte tot de bine / Să se bucure de mine
*Să fiți fericiți și Domnul să vă fie alăturea ! Cu mult drag : Cristian

viscu 19.02.2009 23:32:05

Felicitare
 
Cu ocazia acestui mare eveniment va doresc multa sanatate si parintilor putere prin voia lui dumnezeu sa o creasca cu frica si credinta in dumnezeul nostru,creatorul a tot ce a fost,este si va fi.AMIN.

nede_mar 19.02.2009 23:40:56

1 atașament(e)
Dragii mei prieteni, va multumesc din suflet pentru urarile din mesajele voastre, desi nu va cunosc va simpt aproape! si asta pentru mine inseamna MULT! Mii de multumiri!

Hartford 20.02.2009 01:48:29

Buni
 
Citat:

În prealabil postat de nede_mar (Post 117660)
Dragii mei prieteni, va multumesc din suflet pentru urarile din mesajele voastre, desi nu va cunosc va simpt aproape! si asta pentru mine inseamna MULT! Mii de multumiri!

Felicitari draga Buni sa dea Domnul sa fie sanatoasa si fata si nepotica sa le vezi acasa.
Doamne ajuta
tot o Buni

mihai07 20.02.2009 11:08:07

Felicitari.
Sa fie sanatoasa si Dumnezeu sa o ocroteasca.
p.s.: la cat mai multi nepoti :4:

adorcrysti 20.02.2009 12:12:11

Bunica
 
Cu părul nins, cu ochii mici
Și calzi de duioșie,
Aieve parc-o văd aici
Icoana firavei bunici
Din frageda-mi pruncie.

Torcea, torcea, fus după fus,
Din zori și până-n seară;
Cu furca-n brâu, cu gândul dus,
Era frumoasă de nespus
În portu-i de la țară...

Căta la noi așa de blând,
Senină și tăcută;
Doar suspina din când în când
La amintirea vreunui gând
Din viața ei trecută.

De câte ori priveam la ea,
Cu dor mi-aduc aminte
Sfiala ce mă cuprindea,
Asemuind-o-n mintea mea
Duminicii preasfinte...

de Ștefan Octavian Iosif


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:15:45.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.