Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Intrebari utilizatori (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5063)
-   -   Bigamie (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12626)

cristinadaciana 09.04.2011 15:30:51

Bigamie
 
Ce ati face daca aflati ca cineva s-a casatorit legal de 2 ori? A doua oara in alta tara pentru a obtine resedinta ( si blabla nu-stiu-ce drepturi) ?

Melissa 09.04.2011 15:53:20

Sa-i faci rau persoanei, e usor...Eu desi am un simt justitiar dezvoltat ,m-as face ca ploua..Nu as reclama o astfel de persoana, nu i-as face rau..Numai el si Dumnezeu stie ce o fi in sufletul lui!
Plus ca aceasta metoda se practica des pentru beneficiile pe care le-ai amintit..Stiu si eu un caz..Ce sa zic? Sa ne fereasca Dumnezeu pe toti sa fim pusi in situatii in care trebuie sa alegem sa traim la marginea justitiei sau dincolo de ea!

calator prin ploaie 09.04.2011 15:58:03

Pt nu ma priveste direct, nu m-as amesteca....Daca as fi in cauza...as acctiona prin instanta...

mihaila_alin 09.04.2011 22:14:18

si ne iarta noua gresalele noastre..............................
are Dumnezeu grije de fiecare fapta.

cristiboss56 09.04.2011 22:17:20

Citat:

În prealabil postat de mihaila_alin (Post 353186)
si ne iarta noua gresalele noastre...............................

. . . .precum si noi iertam . . . ( daca si noi iertam ! )

mihaila_alin 10.04.2011 22:44:23

frate cristi nu mai iarta nimeni pe nimeni,au crescut spini si balarii pe cararea dintre vecini asea cum spunea un ava din pateric.lumea spune ca ninge cu flori si nu e asa.

Hartford 11.04.2011 01:02:29

Nimic nu ramane nedescoperit, tu daca stii pe cineva in cazul asta stai in banca ta.

Melissa 11.04.2011 01:47:30

Citat:

În prealabil postat de cristinadaciana (Post 353070)
Ce ati face daca aflati ca cineva s-a casatorit legal de 2 ori? A doua oara in alta tara pentru a obtine resedinta ( si blabla nu-stiu-ce drepturi) ?

Tu ce ai face? Sau dupa caz, ce ai hotarat sa faci?

andreicozia 11.04.2011 03:48:50

Citat:

În prealabil postat de cristinadaciana (Post 353070)
pentru a obtine resedinta ( si blabla nu-stiu-ce drepturi) ?

"bla-bla, nu stiu ce drepturi"?.....
Tu poate nu realizezi ce vorbesti?
Dupa ce ai de a face cu bataia de joc din Romania unde esti tratat ca o cirpa de sters wc-uri te faci frate si cu dracu pina treci puntea!
Si Dumnezeu intelege acest lucru!
Pentru roman pare incredibil ca in alte tari chiar poti fi tratat ca fiinta umana nu un gunoi!(intreab-o pe le petit Moc sa-ti spuna ce de drepturi are in Franta ca te crucesti!)
Ce importanta are cite hirtii fictive semnezi pentru a dobindi acele drepturi "bla-bla" :)))?

Heurtebise 11.04.2011 05:14:58

Citat:

În prealabil postat de andreicozia (Post 353508)
"bla-bla, nu stiu ce drepturi"?.....
Tu poate nu realizezi ce vorbesti?
Dupa ce ai de a face cu bataia de joc din Romania unde esti tratat ca o cirpa de sters wc-uri te faci frate si cu dracu pina treci puntea!
Si Dumnezeu intelege acest lucru!
Pentru roman pare incredibil ca in alte tari chiar poti fi tratat ca fiinta umana nu un gunoi!(intreab-o pe le petit Moc sa-ti spuna ce de drepturi are in Franta ca te crucesti!)
Ce importanta are cite hirtii fictive semnezi pentru a dobindi acele drepturi "bla-bla" :)))?

"A fi posesiva cu un barbat sau o femeie nu implica neaparat negativitate ci APARAREA familiei, la ceea ce ai lucrat csi mai ales IN CEEA CE AI INVESTIT TOATA VIATA."

Iti sunt cunoscute cuvintele astea? Observ ca esti foarte circumstantial: esti de parere ca pentru cateva drepturi in plus, merita sa renunti la APARAREA familiei, la CEEA CE AI INVESTIT TOATA VIATA.Tin de asemenea sa-ti amintesc ca la ortodocsi, familie=1 barbat + 1 femeie si nu 1 barbat + 2 femei...restul e bla-bla, cum bine spune initiatoarea topicului.


Ora este GMT +3. Ora este acum 13:20:18.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.