Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Homosexualitatea (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5043)
-   -   ROMANI , VI SE PREGATESTE CEVA (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=2975)

CosminPopescu 13.05.2009 01:15:07

Citat:

În prealabil postat de scrabble (Post 136809)
Si nu, nu sunt prietenul homosexualilor, sunt prietenul tuturor minoritatilor. Gasesc ca este de datoria mea ca om sa arat celor din jur cum sa fie si ei oameni adevarati. Ca nu degeaba avem ratiune, nu degeaba suntem capabili de o intelegere mai adanca a universului decat animalele. Putem fi condusi de idealuri mai mari si mai importante pentru omenire decat diferentele de rasa, atitudine fata de sex, orientare religioasa, nationalitate etc.

Libertate pentru minoritati! Un nu hotarat homofobiei, rasismului, nationalismului patriotard si statului religios!

Acum o dai cumva pe tolerantu ? Văd clar că ai unele convingeri rasiste (ai făcut o mică greșeală, dar nu o să-ți zic ce te-a dat de gol, analiezază-te singur) .

ionpat 13.05.2009 01:15:46

Nu stiu de cand au devenit homosexualii minoritari, adica poate in mediul rural, dar in orasele mari (incepand cu Bucurestiul) sunt la moda si nu sunt putini. Oricum moda asta va mai dura cel putin o decada ( semn de usurare cel putin pentru prietenii mei homosexuali).

ionpat 13.05.2009 01:18:47

Ar mai fi o problema pe care scrabble nu a observat-o: a devenit o moda printre ortodocsi sa fie impotriva homosexualitatii, si asta doar ca sa dea bine in comunitatile din care fac parte si in Biserica.

scrabble 13.05.2009 01:22:31

Citat:

În prealabil postat de CosminPopescu (Post 136830)
Acum o dai cumva pe tolerantu ? Văd clar că ai unele convingeri rasiste (ai făcut o mică greșeală, dar nu o să-ți zic ce te-a dat de gol, analiezază-te singur) .

Daca vrei ca acuza ta sa aiba consistenta si credibilitate, esti nevoit sa aduci dovezi. Altfel nici un om intreg la cap nu te ia in seama.

scrabble 13.05.2009 01:25:03

Citat:

În prealabil postat de ionpat (Post 136832)
Nu stiu de cand au devenit homosexualii minoritari, adica poate in mediul rural, dar in orasele mari (incepand cu Bucurestiul) sunt la moda si nu sunt putini. Oricum moda asta va mai dura cel putin o decada ( semn de usurare cel putin pentru prietenii mei homosexuali).

Daca nu sunt putini nu inseamna ca sunt majoritari. Totusi, poate citezi si vreo statistica, sa vedem si noi cand a depasit procentul pe cel de heterosexuali.

Citat:

În prealabil postat de ionpat (Post 136835)
Ar mai fi o problema pe care scrabble nu a observat-o: a devenit o moda printre ortodocsi sa fie impotriva homosexualitatii, si asta doar ca sa dea bine in comunitatile din care fac parte si in Biserica.

Nu ma intereseaza daca e moda, trend, curent sau convingere. Este clar impotriva libertatii omului, este clar o judecata cu dublu standard.

Fani71 13.05.2009 01:26:00

Acu, cu riscul de a a trage iar anateme si invective crestinesti de genul 'mai ecumenisto' si 'ba occidentalo', eu i-as da dreptate si lui Scrabble. Sa-i mai lasam in pace pe homosexuali cu pacatele lor si daca ii intalnim in cale sa incercam sa ii apreciem pentru calitatile lor din alte domenii decat viata sexuala. Ca suntem cu toti pacatosi, chiar daca nu din punctul asta de vedere, nu?

CosminPopescu 13.05.2009 01:26:36

Citat:

În prealabil postat de ionpat (Post 136832)
Nu stiu de cand au devenit homosexualii minoritari, adica poate in mediul rural, dar in orasele mari (incepand cu Bucurestiul) sunt la moda si nu sunt putini. Oricum moda asta va mai dura cel putin o decada ( semn de usurare cel putin pentru prietenii mei homosexuali).

Peste ceva vreme toți prietenii tăi or să moară de SIDA.
Și pe ce lume trăiești tu de crezi că homosexualitatea este la modă ?

CosminPopescu 13.05.2009 01:32:06

Citat:

În prealabil postat de scrabble (Post 136837)
Daca vrei ca acuza ta sa aiba consistenta si credibilitate, esti nevoit sa aduci dovezi. Altfel nici un om intreg la cap nu te ia in seama.

Se pare că tu m-ai luat în seamă, asta dovedește că ateii nu-s oameni întregi la cap.

Fani71 13.05.2009 01:33:38

Ionpat, baiete, atat iti mai spun azi: sa tii ca imi faci bine la ten, ca rasul cica e bun contra ridurilor.

scrabble 13.05.2009 01:37:06

Citat:

În prealabil postat de CosminPopescu (Post 136848)
Se pare că tu m-ai luat în seamă, asta dovedește că ateii nu-s oameni întregi la cap.

Poate e timpul sa te duci la culcare, ca silogismele nu-ti functioneaza la ora asta.


Ora este GMT +3. Ora este acum 05:11:04.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.