Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Despre Biserica Ortodoxa in general (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=506)
-   -   Ce veti face voi cand vor veni acele vremuri de pribegie? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8154)

adelin 17.01.2010 13:03:08

Citat:

În prealabil postat de Danut7 (Post 201547)
In Est e Biserica lui Hristos , inca.

Bineinteles! Totusi, sa nu uitam ca si Vaticanul a facut diferite conferinte, multe la numar, si foarte importante, referitor la problema implantarii cipurilor.
Mai drevrem, un forumist imi cerea sa dovedesc faptul ca cipurile vor avea efecte negative. Ei bine, acest lucru il vei vedea cand vei da accept sa ti se introduca micro-cipu. Defapt, nu va ma fi cine sa vada atunci, greseala este gata facuta:46:
De pilda, o femeie din America a acceptat implantul cipului. Dupa aceea, s-a casatorit, si-a facut o familie si a incercat sa conceapa un copil. Nu a reusit. A incercat a doua si a treia oara, si tot nu a ramas insarcinata. Dupa aceea a mers la medic. I se parea ciudat si medicului ca de ce nu poate sa nasca, atata vreme cat are un organism asa construit incat poate ramane insarcinata foarte usor. Atunci si-a dat seama ca ceva nu este in regula. A facut cerere si i s-a scos cipul. Apoi a ramas femeia insarcinata:1: Eu cred ca acestea vor avea si efecte de scaderea numarului populatiei globale, pentru a micsora efectul negativ al economiei in pierdere. Deci, totul se rezuma la bani, nu la oameni..:46:

iustin10 17.01.2010 13:41:17

Sincer nici eu nu inteleg de ce se face atata tam tam cu cipurile astea.
Nici eu nu l-as introduce in mine,pentru ca e ceva nenatural,e un corp strain.
Si mie mi se pare ca ,la fel ca si buletinul ,codul de bare ,sunt semne de inceput ale pecetii antihristului .
Dar nu cumva va concentrati mai mult pe detalii de implementare ale acelei peceti,uitand esenta?
Ce conteaza pe ce cale isi va pune acest antihrist pecetea?La urma urmei poate sa fie si o insigna,o bratara,un medalion,orice.Conteaza ca o accepti.
Conteaza mai mult ce urmareste antihristul prin acest semn.Adica sa opreasca cumparaturile si hrana,daca nu i te inchini lui.
Ca asa si 'banul' ca simbol al schimbului de marfuri,a existat dintotdeauna.Nimeni nu poate schimba marfuri fara bani,si asta nu e un lucru rau.
Nu cardurile sunt un lucru rau.Ci aceea ca ti se va cere inchinare antihristului,care se va arata cu multe minuni inselatoare,in schimbul cardului pentru cumparaturi.
Deci sa urmarim cine e antihristul,si sa nu ne inchinam lui,si nu prin ce metoda va opri el 'vanzarea si cumpararea'

Caprioara 17.01.2010 14:41:28

Unitate !!
 
Citat:

În prealabil postat de iustin10 (Post 201557)
Sincer nici eu nu inteleg de ce se face atata tam tam cu cipurile astea.
Nici eu nu l-as introduce in mine,pentru ca e ceva nenatural,e un corp strain.
Si mie mi se pare ca ,la fel ca si buletinul ,codul de bare ,sunt semne de inceput ale pecetii antihristului .
Dar nu cumva va concentrati mai mult pe detalii de implementare ale acelei peceti,uitand esenta?
Ce conteaza pe ce cale isi va pune acest antihrist pecetea?La urma urmei poate sa fie si o insigna,o bratara,un medalion,orice.Conteaza ca o accepti.
Conteaza mai mult ce urmareste antihristul prin acest semn.Adica sa opreasca cumparaturile si hrana,daca nu i te inchini lui.
Ca asa si 'banul' ca simbol al schimbului de marfuri,a existat dintotdeauna.Nimeni nu poate schimba marfuri fara bani,si asta nu e un lucru rau.
Nu cardurile sunt un lucru rau.Ci aceea ca ti se va cere inchinare antihristului,care se va arata cu multe minuni inselatoare,in schimbul cardului pentru cumparaturi.
Deci sa urmarim cine e antihristul,si sa nu ne inchinam lui,si nu prin ce metoda va opri el 'vanzarea si cumpararea'

Așa este... deja războiul a început ! Și chiar dacă acum este eclipsat de gripa porcină dictatura biometrică se dezvoltă și prinde puteri ! Arde înăbușit având drept paravan gripa porcină, deja se știe că pentru a masca un eveniment trebuie numai să creezi un altul pe măsură ! Așadar indiferent că cipul este în card, în brățară, în permis, carnet de sănătate, etc... nu trebuie acceptat pentru că dacă acceptăm semnăm o lepădare în alb !! Pentru că acceptând toate acestea mici nu vom mai avea putere sa facem nimic pentru îndepărtarea pecetluirii finale cu cip !! Cu cât acceptăm cipul în acestea mici cu atât înlesnim calea spre dezastru ! Cu cât suntem mai uniți și luptăm împotriva cipurilor din acte cu atât vom amâna mai mult momentul pecetluirii !! Și planurile lui Dumnezeu se mai pot schimba dacă vede că luptăm și suntem treji la semnele vremii !! Deci să nu acceptăm niciun fel de act cu cip !

Noesisaa 17.01.2010 14:53:20

Citat:

În prealabil postat de adelin (Post 201550)
De pilda, o femeie din America a acceptat implantul cipului. Dupa aceea, s-a casatorit, si-a facut o familie si a incercat sa conceapa un copil. Nu a reusit. A incercat a doua si a treia oara, si tot nu a ramas insarcinata. Dupa aceea a mers la medic. I se parea ciudat si medicului ca de ce nu poate sa nasca, atata vreme cat are un organism asa construit incat poate ramane insarcinata foarte usor. Atunci si-a dat seama ca ceva nu este in regula. A facut cerere si i s-a scos cipul. Apoi a ramas femeia insarcinata:1: Eu cred ca acestea vor avea si efecte de scaderea numarului populatiei globale, pentru a micsora efectul negativ al economiei in pierdere. Deci, totul se rezuma la bani, nu la oameni..:46:

Scuza-ma ca iti spun asa, dar vorbesti prostii mari, mari de tot. Am trait in America can 3 ani, si in tot acest timp nu am auzit de nimeni cu cipuri implantate, nu am auzit ca s-ar face asa ceva, si mai ales, stiind ca majoritatea americanilor sunt anti-centralizare, nici nu vad asa ceva posibil.

Miha-anca 17.01.2010 17:28:55

Sa fie doar poveste?
http://www.greaterthings.com/News/Ch...nts/index.html
http://www.physorg.com/news178186859.html
http://www.globalresearch.ca/index.p...t=va&aid=14246

adelin 17.01.2010 18:29:24

Citat:

În prealabil postat de Noesisaa (Post 201563)
Scuza-ma ca iti spun asa, dar vorbesti prostii mari, mari de tot. Am trait in America can 3 ani, si in tot acest timp nu am auzit de nimeni cu cipuri implantate, nu am auzit ca s-ar face asa ceva, si mai ales, stiind ca majoritatea americanilor sunt anti-centralizare, nici nu vad asa ceva posibil.

Scz dar eu cred ca ai stat undeva la tzara, la o ferma in SUA... Cum sa nu afli, dace se aproape 5 ani de zile se tot fac experimente??????? Uite, si asa ajunge dezinformarea cea mai faina la urechile romanilor. Unul zice ca in occident nu se prea face scandal despre cipuri, altul ca a stat in America si ca nu a auzit asa ceva. Eu din America aflu foarte multe lucruri, chiar sursa mea de alimentare cu informatii despre acestea, este chiar in SUA. De acolo am aflat si despre criza financiara in viziune politica si reala, si nici de asta nu s-a auzit in America :21: Cat despre cipuri, tot de acolo stiu foarte multe detalii. Acum incerc asa pentru inceput sa vad ce pareri avem cu totii, pentru ca in Romania intotdeauna ajung stirile strecurate dintr-un stat in altul, iar la noi ajunge exact ceea ce "trebuie". Este ca in cazul vaccinului pentru cancer de col-uterin. Cum se face ca printre primele state pe care s-au facut EXPERIMENTE, sa se vada daca e bun vaccinul pentru initiativa globalista, a fost Romania???? Cte fetițe de pana-n 14, 16 ani s-au vaccinat???
acum a aparut gripa porcina, care de asemenea este o prostie. Ce, nu au mai murit oameni datorita la gripa??? An de an mor oameni din cauza la gripa, de cand ma stiu eu se intampla astfel de cazuri. Acum, pentru ca nu le-a prea mers cu vaccinul pentru cancerul la col uterin, au mai scos una: gripa porcina :21: Este ca atunci, cu cativa ani in urma, cand au descoperit boala ce sa gaseste in carnea de vaca IN PASTELE DE TOMATE, de parca vaca manca rosii... Asta pentru ca China nu mai importa tomate din uccident, si asta facea sa scada productia economica dincoace. Atunci a fost un mare scandal cu aceasta pseudo-boala, pentru ca cercetatorii chinezi si-au dat seama de minciuna si interes politic, si au oprit arderea tuturor tomatelor. De asemenea, Gripa Aviara!!!! O femeie de la tzara, dand un interviu unui ziarist, a raspuns ca ea stie ce este gripa aviara "unul cu masca ce imi omoara toate gainile din curte intr-un cuptor". Asa si era... Romania nu mai cumpara carne din occident si de aceea nu-si mai faceau vanzarile cum voiau europenii "care vin sa ne ajute pe noi prin UE :44:". Stii ce mi se pare ciudat??? De fiecare data dupa ce ne dam seama de neregulile unui virus care ne omoara cate ceva, si dupa ce sa ridica vre-o 10 , 20 de cercetatori de-ai nostri, gata, a trecut gripa, a trecut virusul... Nu vi se pare ceva ciudat ca toate virusurile acestea, fie ca vin vara, fie ca sunt iarna, se numesc "gripa"??? :58: Si dupa ce ne-am dat seama, pentru a nu esua si de data aceasta, cu gripa porcina, au incercat sa impuna prin lege medicilor sa faca vaccinul de gripa porcina!!! Pentru a intentifica si mai mult criza sanatatii ce va fi in cativa ani, dupa ce desteptii europeii, considerati din occident, adica romanii, au acceptat si au facut cele mai multe vaccinuri. In alte state s-a vorbit despre vaccinuri, dar nu s-au facut. Romanul mereu este mai increzator in parlament decat sa cerceteza mai intai si apoi sa ia masuri. este ca la alegeri: intai se uita ce pix are in buzunar, sa vada ce partid i l-a dat, sau se uita acasa pe calendar sa vada titlul partidului, si cand ajunge voteaza, pentru ca partidul ala va veni si-i va sapa rosiile din gradina... ca doar asa a promis... Este o foarte mare criza de informare in Romania. Noi nu suntem nici pe departemai civilizati decat Albania, unde exista televizoare numai la orase, si numai la oamenii importanti... sau unde se mananca mancare gatita numai pe la restaurante, in cazul celor de la tzara. Romanul nostru nu si-a dat seama nici dupa 20 de ani de la alegerea lui Iliescu, ca a fost mintit. SI sufera, sufera, sufera; pentru ca altceva nu are de facut. Si isi intensifica suferinta punandu-si increderea iarasi in guvern. De 20 de ani nu s-a mai facut nimic in acest stat. S-a mers numai in scazamant. Ce este drept, au avansat si ei ceva: preturile. Asta este foarte bine, spune parlamentul U.E. pentru ca asa nu au vaca, dar au de unde sa mulga. Dupa deschiderea granitelor, romanii pleaca in strainatate sa munceasca, sa le ia banii europenilor si sa vina in tara sa-si ia mertzan... mertzanul il cumpara cu 30.000 si mai pune deoparte 130.000 pentru a plati taxele pentru macar cativa ani, nu numai la masina, ci si la casa, ca doar... astia iti iau si ceea ce nu-ti dau. Un salariu mediu este de 700 roni. Cheltuiala numai pe gaz, curent electric, apa, impozit pe cladire, taxa pe venit, etc, toate astea ajung aproape la 700 roni. Plus ca mai trebuie sa si mananci... si aia iti mai ia cateva sute de roni pe luna. Deci, ce faci? de unde ii iei? Ei bine, ca sa nu mai duci grija asta peste cativa ani, inca de acum parlamentarii se gandesc la tine: iti pun in fatza gripa porcului, sau cine stie ce, pentru a te face sa nu mai suferi asa mult din lipsa unora si a altora, ci sa nu mai fii existent pe planeta. Asta este globalismul: au nevoie de planeta, dar nu si de oameni. Si cum multi, inafara de statul nostru, sunt foarte avansati in domeniul informatiilor, state in care chiar si masoneria tine cu statul, nu cu lojele mondiale, nu vor accepta cipurile pentru a fi manipulati electronic. Si cipurile sunt tot initiative globaliste. Imi spuneti mie ca UE sau ONU au nevoie de Adelin, atata vreme cat nici Adelin nici cei ce-i citesc mesajul nu fac parte din clica lor golaneasca? Evident ca nu au nevoie de noi. Cert este ca au nevoie de locul pe care il calcam, de tzara, de resurse. Altceva, nimic.

Daniel777 17.01.2010 18:37:53

Citat:

În prealabil postat de Caprioara (Post 201559)
Așa este... deja războiul a început ! Și chiar dacă acum este eclipsat de gripa porcină dictatura biometrică se dezvoltă și prinde puteri ! Arde înăbușit având drept paravan gripa porcină, deja se știe că pentru a masca un eveniment trebuie numai să creezi un altul pe măsură ! Așadar indiferent că cipul este în card, în brățară, în permis, carnet de sănătate, etc... nu trebuie acceptat pentru că dacă acceptăm semnăm o lepădare în alb !! Pentru că acceptând toate acestea mici nu vom mai avea putere sa facem nimic pentru îndepărtarea pecetluirii finale cu cip !! Cu cât acceptăm cipul în acestea mici cu atât înlesnim calea spre dezastru ! Cu cât suntem mai uniți și luptăm împotriva cipurilor din acte cu atât vom amâna mai mult momentul pecetluirii !! Și planurile lui Dumnezeu se mai pot schimba dacă vede că luptăm și suntem treji la semnele vremii !! Deci să nu acceptăm niciun fel de act cu cip !

un semn de intrebare!!!

In Rusia s-a facut aceeasi valva pe care o facem noi cu documentele cu cip,in privinta introducerii CNP-ULUI,care ei il vad ca o lezare a libertatii...
Dar noi avem deja CNP,si nu ne mai sesizam referitor la asta...
Asa va fi si cu aceste documente...le vom avea ,vrand nevrand
Lupta se va duce la final,atunci cand odata cu primirea pecetii se va cere de la fiecare si lepadarea explicita de Hristos!
Cine vrea sa lupte de acum,ii doresc succes...Dar nu prea vad,sincer,ca vor fi multi care vor renunta la buletin,deci la viata sociala...atat timp cat ,repet, nu este o lepadare de Hristos...
Acum fiecare tipa in gura mare ca nu va accepta buletinul,dar cand va fi obligatoriu,cati vor mai ramane pe aceste pozitii....Aproape nimeni...pentru ca nu cred ca multi dintre noi constientizam ce inseamna sacrificiul pentru Hristos! Acum avem toate comoditatile si asezati pe ele ,ne imaginam martiri in viitor...Dar putem noi face sacrificiul acesta,sa ne rugam putin mai mult?! Nu cred....deci unde sunt acei barbati neinfricati care spun ca ei vor lupta pana la sange...!!!?
Oare nu trebuie mai intai un exercitiu,un antrenament? Vom sari direct din fotoliu in crapaturile muntilor?
Eu zic ca ar trebui sa vedem lucrurile mai realist si sa ne propunem lucruri cu adevarat care sa ne aduca folos,si acum si in vremurile rele care vor veni...
Ca sa rezistam atunci trebuie ca acum sa ne apropiem de Hristos....asta este lucrul care trebuie facut acum..
despre asta ar trebui discutat mai mult si neintarziat,ce sa facem ca sa capatam harul Sfantului Duh de pe acum ,ca atunci cand vor veni vremurile de prigoana ,El sa ne dea taria sa rezistam si sa ne opunem....

Caprioara 17.01.2010 20:08:25

Citat:

În prealabil postat de Daniel777 (Post 201615)
un semn de intrebare!!!

In Rusia s-a facut aceeasi valva pe care o facem noi cu documentele cu cip,in privinta introducerii CNP-ULUI,care ei il vad ca o lezare a libertatii...
Dar noi avem deja CNP,si nu ne mai sesizam referitor la asta...
Asa va fi si cu aceste documente...le vom avea ,vrand nevrand
Lupta se va duce la final,atunci cand odata cu primirea pecetii se va cere de la fiecare si lepadarea explicita de Hristos!
Cine vrea sa lupte de acum,ii doresc succes...Dar nu prea vad,sincer,ca vor fi multi care vor renunta la buletin,deci la viata sociala...atat timp cat ,repet, nu este o lepadare de Hristos...
Acum fiecare tipa in gura mare ca nu va accepta buletinul,dar cand va fi obligatoriu,cati vor mai ramane pe aceste pozitii....Aproape nimeni...pentru ca nu cred ca multi dintre noi constientizam ce inseamna sacrificiul pentru Hristos! Acum avem toate comoditatile si asezati pe ele ,ne imaginam martiri in viitor...Dar putem noi face sacrificiul acesta,sa ne rugam putin mai mult?! Nu cred....deci unde sunt acei barbati neinfricati care spun ca ei vor lupta pana la sange...!!!?
Oare nu trebuie mai intai un exercitiu,un antrenament? Vom sari direct din fotoliu in crapaturile muntilor?
Eu zic ca ar trebui sa vedem lucrurile mai realist si sa ne propunem lucruri cu adevarat care sa ne aduca folos,si acum si in vremurile rele care vor veni...
Ca sa rezistam atunci trebuie ca acum sa ne apropiem de Hristos....asta este lucrul care trebuie facut acum..
despre asta ar trebui discutat mai mult si neintarziat,ce sa facem ca sa capatam harul Sfantului Duh de pe acum ,ca atunci cand vor veni vremurile de prigoana ,El sa ne dea taria sa rezistam si sa ne opunem....

Codul de bare, CNP-ul nu au fost decât premergătoare cardului cu cip de exemplu... toate sunt bine gândite de ani buni și bine testate deja !!! Să nu ne înșelăm !!

Caprioara 17.01.2010 20:18:48

Citat:

În prealabil postat de Daniel777 (Post 201469)
Si ca sa fiu putin mai clar in aceasta privinta: din ce am citit eu din vietile sfintilor,lepadarea de Hristos insemna INTOTDEAUNA o lepadare rostita cu gura,o marturisire impotriva lui Hristos.

Cand primesti buletinul cu cip,nu este acea marturisire...


Dragă Daniel, nu ai înțeles, dacă primești ceva premergător îți semnezi o lepădare în alb !!! Mai ales dacă primești cipul ! Nu te va obliga nimeni ci vei constrâns din toate părțile : nu vei avea acces la alimente, medicamente, etc, încât unii mai slabi în credință singuri vor merge să ceară !Repet, acceptarea acestor experimente care se fac pe noi, înseamnă acceptarea marei revelații a științei IMPLANTAREA OMULUI ȘI COBORÂREA LUI LA NIVELUL DOBITOACELOR CARE SE SUPUN STĂPÂNULUI ANTIHRIST !

http://video.google.ro/videoplay?doc...lient=qsb-win#

VĂ RECOMAND FILMUL SI DUPĂ VIZIONARE ASTEPT IMPRESII ! Este foarte bun filmul !

Daniel777 17.01.2010 20:20:32

Citat:

În prealabil postat de Caprioara (Post 201656)
Codul de bare, CNP-ul nu au fost decât premergătoare cardului cu cip de exemplu... toate sunt bine gândite de ani buni și bine testate deja !!! Să nu ne înșelăm !!

Cred ca anii inselarii vor fi ultimii trei ani si jumatate,cand va domni antihrist....atunci va trebui sa rezistam,sa fim mucenici,sa luptam cu el...
acum trebuie sa luptam cu patimile noastre,cu neputintele noastre,cu indepartatea noastra de Hristos....
Trebuie sa ne alarmam intr=o singura directie,in cea a pacatelor noastre si a lipsei noastre de iubire,in rest trebuie sa fim doar vigilenti,nicidecum alarmati..


Ora este GMT +3. Ora este acum 02:21:48.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.