Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Sectiune dedicata profesorilor de religie (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5062)
-   -   Olimpiada de religie 2010 (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8914)

Xosroviduxt 25.03.2010 22:35:07

Cum,Doamne iarta-ma sa-si plateasca ei trenul?Aveti idee cat costa biletul din judetul Teleorman la Suceava?Trebuie neaparat sa gaseasca o alta solutie,ar fi scandalos ca elevul participant sa suporte costurile.

florinbrasov0 25.03.2010 23:54:59

Ii felicit pe cei care au participat pentru ca este un efort in plus.

Am si eu o intrebare poate stie cineva daca se dau doar 3 mentiuni sau daca se dau pana la o anumita nota.

Xosroviduxt 26.03.2010 00:07:32

Citat:

În prealabil postat de florinbrasov0 (Post 228191)

Am si eu o intrebare poate stie cineva daca se dau doar 3 mentiuni sau daca se dau pana la o anumita nota.

din cate imi aduc eu aminte,parca anul trecut(la faza nationala)s-au dat numai 3 mentiuni pt fiecare nivel.Nu sunt 100% sigura,dar parca asa a fost.
Oricum,s-a mers pe principiul ca fiecare participant sa primeasca ceva,o carte sau o suma de bani(drept premiu special,premiu din partea primariei,din partea prefecturii,diploma de onoare etc)

Unrobpacatos 26.03.2010 09:32:45

Am incercat sa iau legatura cu inspectoratul , dar sufletu' n-a raspuns nimeni. Am vorbit cu parintele de unde ma duc la biserica si a zis ca ne sponsorizeaza si Biserica putin. si daca nu vom fi anuntati de nimeni, am vorbit cu domn profesor sa ne ducem pe banii nostrii, dar poate cumva ,cand ajungem acolo sa nu ne primeasca cum ca nu trebuie sa fii insotit de profesorul de la clasa?

Xosroviduxt 26.03.2010 10:57:32

Citat:

În prealabil postat de Unrobpacatos (Post 228259)
Am incercat sa iau legatura cu inspectoratul , dar sufletu' n-a raspuns nimeni. Am vorbit cu parintele de unde ma duc la biserica si a zis ca ne sponsorizeaza si Biserica putin. si daca nu vom fi anuntati de nimeni, am vorbit cu domn profesor sa ne ducem pe banii nostrii, dar poate cumva ,cand ajungem acolo sa nu ne primeasca cum ca nu trebuie sa fii insotit de profesorul de la clasa?

da,cam asa este.In general,profesorii care au elevi participanti nu au voie sa-i insoteasca,trebuie sa fie un profesor "neutru"...chestie care mie personal,mi se pare absurda pentru ca oricum profesorii insotitori nu corecteaza lucrarile.

daca o parte suporta biserica,roaga-l pe profesorul tau sa incerce si la directiunea scolii de unde esti ca poate exista o sansa.In orice caz sa nu renunti nici sa contactezi inspectoratul,desi normal ar fi ca inspectorul de religie sa va sune si sa va cheme la instructaj si sa vi-l prezinte pe profesorul insotitor.

gabriela8 26.03.2010 17:48:53

[quote=oana_maria;228107]Si eu sunt din judetul Neamt,iar la clasa a10a s-a mers cu 9,60 (sunt in clasa a10a),la a9a la fel parca...

Vorbeam de clasele a 7 a si a 8 a. Dragos este in clasa a 7a si la liceu se merge cu 10 la clasa a 11 a si a 12 a, nu stiu la celelalte clase :3:

Noesisaa 26.03.2010 18:23:35

Citat:

În prealabil postat de Xosroviduxt (Post 228148)
Cum,Doamne iarta-ma sa-si plateasca ei trenul?Aveti idee cat costa biletul din judetul Teleorman la Suceava?Trebuie neaparat sa gaseasca o alta solutie,ar fi scandalos ca elevul participant sa suporte costurile.

Pai te duci pentru gloria ta, sau a cui? De ce ar trebui sa iti plateasca cineva cheltuielile tale personale? Nu mi se pare asa de exagerat sa iti platesti biletul de tren, sau sa iti gasesti sponsori pentru asta. Si da, drumul din Teleorman la Suceava e asa de lung ca o sa aveti timp sa repetati toata materia de cateva ori. :21:

Unrobpacatos 26.03.2010 18:41:04

In sfarsit astazi a dat cineva un semn de viata. m-a sunat domn' profesor sa-mi ceara CNP-ul pt ca i l-a solicitat inspectorul S-a decis si preotul care ne va insoti.

Xosroviduxt 26.03.2010 20:32:16

Citat:

În prealabil postat de Noesisaa (Post 228444)
Pai te duci pentru gloria ta, sau a cui? De ce ar trebui sa iti plateasca cineva cheltuielile tale personale? Nu mi se pare asa de exagerat sa iti platesti biletul de tren, sau sa iti gasesti sponsori pentru asta. Si da, drumul din Teleorman la Suceava e asa de lung ca o sa aveti timp sa repetati toata materia de cateva ori. :21:

ce parere buna aveti despre situatia materiala a elevilor care participa la olimpiade.

P.S: mai sunt si unii care nu se duc acolo(cel putin la aceasta olimpiada)pentru glorie.

Xosroviduxt 26.03.2010 20:33:27

Citat:

În prealabil postat de Unrobpacatos (Post 228450)
In sfarsit astazi a dat cineva un semn de viata. m-a sunat domn' profesor sa-mi ceara CNP-ul pt ca i l-a solicitat inspectorul S-a decis si preotul care ne va insoti.

slava Domnului!

spor la invatat :).


Ora este GMT +3. Ora este acum 12:02:59.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.