Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Pelerinaje la locuri Sfinte (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5037)
-   -   CD/DVD filme si documentare religioase (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=408)

sofiaiuga 26.04.2009 15:39:10

Citat:

În prealabil postat de ovid (Post 2264)
Doamne ajuta,

Sunt un tanar crestin ortodox si doresc sa aflu mai multe informatii despre achizitionarea de CD-uri sau DVD-uri cu pelerinaje in Grecia si in Tara Sfanta. Exista mai multe documentare foarte frumoase despre Grecia, printre care :"Metheor-The catacombs of heaven" si altele. Doresc sa gasesc documentare despre Pelerinaj in Tara Sfanta( daca v-ati uitat pe OTV de Sf. Pasti, ei au transmis un documentar foarte bun). Este pacat ca noi ortodocsii nu avem de unde procura mai multe CD-uri si DVD-uri cu filme si documentare religioase! Este trist ca poti gasi extrem de repede orice film strain sau orice porcarie diavoleasca la orice colt de strada si ghereta de ziare, dar cand vrei sa gasesti ceva bun pentru suflet, pentru induhovnicirea ta de crestin ortodox, nu gasesti mare lucru.
Am incercat sa procur de pe Internet aceste CD-uri(DVD-uri), dar oferta este mica, gasesti orice prostie pe care ti-o serveste rapid necuratul, insa nimic bun.

Va rog sa ma ajutati sa gasesc filme religioase valoroase, filme cu pelerinaje la Manastirile din Romania, Grecia si mai ales Tara Sfanta.

Daca aveti vreo informatie m-ar ajuta mult.

Ar fi interesant pentru cine doreste sa participe la acest forum sa scriem cat mai multi ce filme religioase autentice am vazut si recomandam, pe langa ce am notat mai sus.

Astept raspunsurile voastre cu multa nerabdare.


Doamne ajuta!


Un crestin ortodox,
Ovidiu

intra pe arhiva-ortodoxa/info ,la sectiunea video si poti sa salvezi filme religoase de acolo ,mai ales ingerul digital sa te uiti!
cit despre sfinta lumina din acest an la IERUSALEM este redat pe toate site-urile religoase ,crestinortodox.ro .credo.ro si pe gloguri diverse.

ViermeSiNuOm 25.04.2011 09:01:27

Un film foarte folositor si duhovnicesc, aparut recent 2011. Poate fi descarcat de pe http://www.ortodoxia.md/video/4727-p...-limba-rus2011

Atentie filmul poate fi descarcat in termen de 10 zile ! Merita vazut !

ViermeSiNuOm 19.05.2011 20:17:19

Inca un film frumos pentru sufletele ! Prin ce sunt vii oamenii ?

sofiaiuga 03.09.2011 21:39:07

Citat:

În prealabil postat de ovid (Post 2264)
doamne ajuta,

sunt un tanar crestin ortodox si doresc sa aflu mai multe informatii despre achizitionarea de cd-uri sau dvd-uri cu pelerinaje in grecia si in tara sfanta. Exista mai multe documentare foarte frumoase despre grecia, printre care :"metheor-the catacombs of heaven" si altele. Doresc sa gasesc documentare despre pelerinaj in tara sfanta( daca v-ati uitat pe otv de sf. Pasti, ei au transmis un documentar foarte bun). Este pacat ca noi ortodocsii nu avem de unde procura mai multe cd-uri si dvd-uri cu filme si documentare religioase! Este trist ca poti gasi extrem de repede orice film strain sau orice porcarie diavoleasca la orice colt de strada si ghereta de ziare, dar cand vrei sa gasesti ceva bun pentru suflet, pentru induhovnicirea ta de crestin ortodox, nu gasesti mare lucru.
Am incercat sa procur de pe internet aceste cd-uri(dvd-uri), dar oferta este mica, gasesti orice prostie pe care ti-o serveste rapid necuratul, insa nimic bun.

Va rog sa ma ajutati sa gasesc filme religioase valoroase, filme cu pelerinaje la manastirile din romania, grecia si mai ales tara sfanta.

Daca aveti vreo informatie m-ar ajuta mult.

Ar fi interesant pentru cine doreste sa participe la acest forum sa scriem cat mai multi ce filme religioase autentice am vazut si recomandam, pe langa ce am notat mai sus.

Astept raspunsurile voastre cu multa nerabdare.


Doamne ajuta!


Un crestin ortodox,
ovidiu

eu am filmat peste tot pe unde am umblat.israel ,grecia ,rusia ,ucraina,egypt...si in tara..adica pe linga impresii detin filmarile cu comentarii ..modeste ale mele.


Ora este GMT +3. Ora este acum 23:03:52.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.