Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Botezul (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5017)
-   -   incredibil (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=1818)

gbagape 29.05.2007 00:26:23

[i]...nu stiu cum sa incep dar ce am vazut ieri 28/05 la OTV am ramas foarte stupefiat ce s-a intimplat la un botez in Bucuresti cu lepadarea fata de Hristos.Nu stiu ce sa mai cred.

PISICUTA35 29.05.2007 11:30:06

Poate ne spui mai pe larg despre ce era vorba ca noi nu am vazut emisiunea.


gbagape 29.05.2007 20:27:28

[b]nu am apucat sa vad emisiunea de la inceput caci atunci am venit de la munca dar ce am vazut a fost destul.A fost data inregistrarea unui botez la o biserica din Bucuresti nu am retinut numele dar atit am apucat sa aud si sa ma crucesc de ce mi-a auzit urechile in loc de "Te lepezi de satana" am auzit "Te lepezi de Hristos" si nu o data ci de trei ori cum este rinduiala.As pune si o captura video dar nu stiu cum sa procedez caci ar fi mult mai explicita.

cristiboss56 30.05.2007 07:22:16

Citat:

În prealabil postat de gbagape
[b]nu am apucat sa vad emisiunea de la inceput caci atunci am venit de la munca dar ce am vazut a fost destul.A fost data inregistrarea unui botez la o biserica din Bucuresti nu am retinut numele dar atit am apucat sa aud si sa ma crucesc de ce mi-a auzit urechile in loc de "Te lepezi de satana" am auzit "Te lepezi de Hristos" si nu o data ci de trei ori cum este rinduiala.As pune si o captura video dar nu stiu cum sa procedez caci ar fi mult mai explicita.

Se confirma cele relatate de tine,este o biserica din Bucuresti, Colentina, SF.Treime . Exista inregistrarea video ca proba, de la acel botez. Da, este o "GRESEALA"regretabila a unuia din preoti, caruia imi scapa numele,dar o sa-l aflu.Discutind si cu alti crestini, este cazul clar al lucrarii diavolului prin acel preot. Botezul va fi reluat in alta zi dupa datinile si orinduielile crestin ortodoxe. APARA-NE DOAMNE DE VRAJMASUL VAZUT SI NEVAZUT,CU TRUP SAU FAR DE TRUP ! +

krabu 30.05.2007 11:15:42

Doamne apara`ne si ne pazeste pe noi robii tai!

Bietul preot!

krabu 30.05.2007 11:22:59

Apropo de vrajmas, Cristiboss.

Cum putem noi sa ne facem uneltele lui!!! Adica cei cu botezul cu pricina, care au filmat, nu s`au putut abtine sa nu se duca la OTV!

Ce vremuri. Ce ispite.


Mirean 30.05.2007 12:54:40

Citat:

În prealabil postat de krabu
Apropo de vrajmas, Cristiboss.

Cum putem noi sa ne facem uneltele lui!!! Adica cei cu botezul cu pricina, care au filmat, nu s`au putut abtine sa nu se duca la OTV!

Ce vremuri. Ce ispite.

V-ati pus problema ca filmul ar putea fi trucat? Unde este restul slujbei Botezului?? Aia au dat doar cateva minute din Botez, nu? Iar daca te uiti atent, in minutele alea, este prezentata o singura secventa, repetata de 3 ori!

PISICUTA35 30.05.2007 15:47:57

Ieri 29.05.2007 pe la ora 18,30 am deschis si eu OTV si era o emisiune cu preotul respectiv ca invitat si de asemenea s-a difuzat de mai multe ori inregistrarea.
S-ar putea sa fie o facatura, se incearca iar sa se arunce cu noroi in Biserica Ortodoxa.
S-a mai vazut ca si nasa, raspundea afirmativ ca se lepada de Hristos si de asemenea ea a scuipat si pe cruce. Parca e prea de tot. Preotul sa zicem ca a gresit, dar restul erau in transa?

La alte jurnale de stiri s-a mai dat filmarea?


krabu 30.05.2007 18:17:16


Un glas venit din cer ii spune avvei Arsenie: "Fugi, taci, linisteste-te"


cristiboss56 30.05.2007 19:48:40

Citat:

În prealabil postat de krabu
Apropo de vrajmas, Cristiboss.

Cum putem noi sa ne facem uneltele lui!!! Adica cei cu botezul cu pricina, care au filmat, nu s`au putut abtine sa nu se duca la OTV!

Ce vremuri. Ce ispite.

Vrasmasul fie cu trup sau far de trup,este mirsav,lipsit de scrupule. Sint mai multe la un loc in asta fapta, goana dupa senzational, dusmanii bisericii ortodoxe ,facatura mizerabila .Trebuie analizat cu atentie si dupa acea sa tragem concluzii.


Ora este GMT +3. Ora este acum 18:53:31.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.