Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Reguli in Biserica (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5027)
-   -   Ce nu va place in Biserica? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=915)

Mirean 13.04.2007 17:58:16

Citat:

În prealabil postat de cozia
Gindeste-te la cit de mult gresesti tu, noi toti, si-ti va fi mai usor sa ierti maicuta si poate tot BOR-ul!

Din punctul meu de vedere Dumnezeu e cu iertarea, pentru oameni a lasat uitarea....

Sebastiana 13.04.2007 18:01:49

"Si ne iarta noua greselile noastre, PRECUM SI NOI IERTAM GRESITILOR NOSTRII"/Cine iarta cu adevarat, uita totul ce a iertat.

Mirean 13.04.2007 18:11:28

Citat:

În prealabil postat de Sebastiana
"Si ne iarta noua greselile noastre, PRECUM SI NOI IERTAM GRESITILOR NOSTRII"/Cine iarta cu adevarat, uita totul ce a iertat.

Nu m-am exprimat corect...eu nu am pe nimeni de iertat. Nu mi-a gresit nimeni astat de grav incat sa astepte iertarea mea. O s-o uit si pe maicuta asta asa cum am uitat o multime de mizerii pe care le-am vazut in BOR.

Sebastiana 13.04.2007 18:19:39

Asa este,ma bucur ca recunosti ca te-ai exprimat neclar,-inceputul intelepciunii- dar ai pe toata lumea de iertat asa scrie in RUGACIUNEA DOMNEASCA TATAL NOSTRU in care sunt 7 sapte cereri mari si fundamentale:"PRECUM SI NOI IERTAM GRESITILOR NOSTRII",asa ne cere MANTUITORUL, IL contrazicem noi,doar ca asa vrem noi?CATEGORIC NU TREBUIE SA IL CONTRAZICEM.

cozia 13.04.2007 18:22:02

De multe ori doar avem impresia ca iertam, tulburarea ramanind adinc intiparita in suflet. Gindeste-te cum vei reactiona cind vei da ochii cu ea data viitoare, atunci va fi testul cel mare pentru tine si VEI AFLA!
Mirean, stoarce-ti tulburarea din suflet printr-o lacrima si te vei simti mai bine! Ai incredere in mesajul Ortodox!

cozia 13.04.2007 18:25:33

Citat:

În prealabil postat de Mirean
Dumnezeu e cu iertarea, pentru oameni a lasat uitarea....

:)Dumnezeu este cu iertarea Lui si noi cu a noastra???

Mirean 13.04.2007 18:34:55

Scumpii mei, gata cu sfaturile ca devin, iertati-ma, agasante. Nu am nevoie de metode sau terapii mai mult sau mai putin crestine.

Am semnalat un fapt, despre ala dati-va cu parerea.

Topicul e "Ce nu va place in Biserica?" nu "Metode de ajutor pentrucei nemultumiti in Biserica".

Ultimele postari mi se adresau mie, nu faptului mentionat.

Gata cu sfaturile, dicutati la obiect, va rog!

Sebastiana 13.04.2007 18:58:53

Sa stii tu ca este interesanta ideea ta cu Topicul tau:"Metode de ajutor pentru cei nemultumiti in Biserica",vezi,esti genial,cum de nu te-ai gandit la acest subiect mai de mult?vezi ca si discutiile astea in contradictoriu sunt bune la asa ceva?Dar te sfatuiesc sa propui tu la ADD TOPIC pt. ca eu nu vreau sa iti fur ideea.Mult succes si mult noroc.

Mirean 13.04.2007 19:21:44

Citat:

În prealabil postat de Sebastiana
Sa stii tu ca este interesanta ideea ta cu Topicul tau:"Metode de ajutor pentru cei nemultumiti in Biserica",vezi,esti genial,cum de nu te-ai gandit la acest subiect mai de mult?vezi ca si discutiile astea in contradictoriu sunt bune la asa ceva?Dar te sfatuiesc sa propui tu la ADD TOPIC pt. ca eu nu vreau sa iti fur ideea.Mult succes si mult noroc.

Poti deschide topic, nu ma deranjeaza.

Sebastiana 13.04.2007 19:30:29

Mirean,o sa deschid topic la NEW TOPIC;" METODE SI TERAPII de ajutor pentru cei nemultumiti in Biserica",special pt.Mirean.Dar sa stii ca vreau sa imi raspunzi pe acolo,sper sa mai comunicam si pe acolo ca este nevoie si de asa ceva, se numeste logoterapie.


Ora este GMT +3. Ora este acum 23:28:28.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.