Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   duhovnicul Adrian Fageteanu (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=11084)

Mtcrysty17 02.11.2010 09:29:08

duhovnicul Adrian Fageteanu
 
A auzit cineva de duhovnicul Adrian Fageteanu? a fost cineva la el? joi as vrea sa merg la el si simt putina teama... Doamne ajuta!

mirabela 02.11.2010 10:02:37

Citat:

În prealabil postat de Mtcrysty17 (Post 302236)
A auzit cineva de duhovnicul Adrian Fageteanu? a fost cineva la el? joi as vrea sa merg la el si simt putina teama... Doamne ajuta!

Nu l-am cunoscut personal, dar am citit o carte de-a lui. Mi-a placut mult cartea. Ii la Manastirea Lainici? Roaga-te Maicutei si nu-ti fie teama!

Doamne ajuta

Mtcrysty17 02.11.2010 10:50:25

Citat:

În prealabil postat de mirabela (Post 302239)
Nu l-am cunoscut personal, dar am citit o carte de-a lui. Mi-a placut mult cartea. Ii la Manastirea Lainici? Roaga-te Maicutei si nu-ti fie teama!

Doamne ajuta

Da, e la manastirea Lainici. as vrea sa ma spovedeasca. am emotii pentru ca nu stiu daca o sa ma primeasca sau ca o sa ma simt atat de coplesit de bunatatea sa. Doamne ajuta!

mirabela 02.11.2010 11:12:44

Citat:

În prealabil postat de Mtcrysty17 (Post 302248)
Da, e la manastirea Lainici. as vrea sa ma spovedeasca. am emotii pentru ca nu stiu daca o sa ma primeasca sau ca o sa ma simt atat de coplesit de bunatatea sa. Doamne ajuta!

Multumesc ca mi-ai raspuns, imi doresc sa ajung din nou la Manastirea Lainici, cand voi reveni in tara. Te va primi, dar daca vrei sa te spovedesti(tb sa ti post 3 zile), probabil te va spovedi dupa indreptar. Mai bine ai suna inainte se mergi.

Mtcrysty17 02.11.2010 11:23:17

Citat:

În prealabil postat de mirabela (Post 302254)
Multumesc ca mi-ai raspuns, imi doresc sa ajung din nou la Manastirea Lainici, cand voi reveni in tara. Te va primi, dar daca vrei sa te spovedesti(tb sa ti post 3 zile), probabil te va spovedi dupa indreptar. Mai bine ai suna inainte se mergi.

Da, stiu, tin post de ieri, in plus joi e ziua mea si merg acolo sa ma rog, daca nu poate parintele, sunt sigur ca Dumnezeu imi va scoate un duhovnic bun in cale.

mirabela 02.11.2010 11:39:17

ai rabdare, si bunul dumnezeu iti va scoate in cale un duhovnic bun.


Citat:

În prealabil postat de Mtcrysty17 (Post 302255)
Da, stiu, tin post de ieri, in plus joi e ziua mea si merg acolo sa ma rog, daca nu poate parintele, sunt sigur ca Dumnezeu imi va scoate un duhovnic bun in cale.


zaharia_2009 02.11.2010 14:37:26

Sunteti siguri ca a revenit la Lainici ? Dupa multe sedere la Locurele s-a retras la minastirea de metanie care era Min. Neamt. Eu unul nu am auzit sa fi revenit la Lainici . Dar poate nu sunt eu bine informat !

Mtcrysty17 02.11.2010 18:31:26

Citat:

În prealabil postat de zaharia_2009 (Post 302284)
Sunteti siguri ca a revenit la Lainici ? Dupa multe sedere la Locurele s-a retras la minastirea de metanie care era Min. Neamt. Eu unul nu am auzit sa fi revenit la Lainici . Dar poate nu sunt eu bine informat !

Este la lainici. stiu pe cineva care a fost la el acum 2 saptamani.

Carmen FUNIERU 02.11.2010 20:47:52

Am auzit că părintele Adrian este mai înaintat în vârstă și destul de bolnav. Cred că ar fi bine să nu îl obosești prea mult.

Ovioros23 21.12.2010 23:39:45

Parintele Fageteanu
 
Il gasesti pe parinte la Man.Lainici,este foarte slabit,nu aude prea bine...,deci trebuie sa vorbesti putin mai tare,apoi cum intri in manastire,mergi drept inainte vreo 50-60 metri,si pe partea stanga vei vedea un cerdac/culoar,acolo l-am gasit anul acesta pe parinte.Doamne Ajuta si sa ai parte de intrare la parintele.


Ora este GMT +3. Ora este acum 11:37:18.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.