Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Teologie si Stiinta (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5039)
-   -   Evolutionismul-religia care pregateste venirea antihristului! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8760)

stefan florin 05.04.2013 11:55:26

Citat:

În prealabil postat de Carmol (Post 513738)
Forrmularea asta apartine lui Matt Dillahaunty.
Ideea a fost folosita de multi ganditori, printre care si Hitchens.
Este un argument valid in demolarea si demistificarea credintei.

Multumesc.

amice, stiai ca s-a dovedit stiintific ca Dumnezeu exista? Chiar la Universitatea Princeton din SUA se preda acest lucru

DragosP 05.04.2013 12:28:18

Citat:

În prealabil postat de stefan florin (Post 513837)
amice, stiai ca s-a dovedit stiintific ca Dumnezeu exista

Hai nu mă-nnebuni! Nea Nicu? :44:

Ai un link de împărtășit cu noi?

Dumitru73 05.04.2013 17:17:15

Citat:

În prealabil postat de stefan florin (Post 513837)
amice, stiai ca s-a dovedit stiintific ca Dumnezeu exista? Chiar la Universitatea Princeton din SUA se preda acest lucru

e ziua pacalelilor cumva?

Carmol 05.04.2013 18:25:42

Interesant
 
Mi-e rusine sa recunosc, dar abia ieri am descoperit ca evolutia a fost scoasa din programa de biologie.
Nu pot sa descriu ce dezamagire am simtit.
Biologia a fost compromisa. Invatamantul a devenit vasalul religiei. Urmeaza fizica, geografia, logica (deja cenzurata de biserica).

Mi-am pierdut speranta pentru aceasta tara. Faceti ce vreti din ea. Daca vreti teocratie asa sa fie!

Oricum Romania fost lovita de echivalentul intelectual al unei bombe atomice.

"In an hour of darkness a blind man is the best guide. In an age of insanity look to a madman to show the way." - faceti-va de cap, este vremea voastra!

Am pierdut prea multa vreme pe acest forum inutil de crestini veniti aici doar sa se mangaie unii pe altii in timp ce isi soptesc minciuni dulci in urechi.

Multumesc si adio.

bogdan81 05.04.2013 19:38:48

Carmol,

Daca tot vorbesti de logica, iti dau eu o problema de logica elementara. Stii pariul lui Pascal?

iuliu46 05.04.2013 19:57:04

Citat:

În prealabil postat de Dumitru73 (Post 513867)
e ziua pacalelilor cumva?

Nu, e adevarat dar stirea e de acum 200 de ani. :4:

DragosP 05.04.2013 21:08:33

Citat:

În prealabil postat de Carmol (Post 513870)
Multumesc si adio.

Domnul să fie cu tine!

RalucaG 05.04.2013 22:46:05

A existat omul preistoric. E sigur. El a inventat focul. Daca nu era asa, nu se mai facea filmul ala, familia Croods. L-am vazut eu, are si link pe net, in curand si pe dvd. Ce oameni rai.

bin000 05.04.2013 23:32:49

Citat:

În prealabil postat de Carmol (Post 513732)
"The vast majority of the scientific community and academia supports evolutionary theory as the only explanation that can fully account for observations in the fields of biology, paleontology, molecular biology, genetics, anthropology, and others." ~link sus

Nu ti-a trecut prin cap ca "The vast majority of the scientific community " poate sustine ceva nu neaparat pentru ca e adevarat ,ci PENTRU CA LE FOLOSESTE INTERESELOR LOR? Ca un exemplu:ar fi si culmea ca o comunitate de bogatasi sa voteze(fara sa fie obligati de un for superior lor) o lege prin care sa se deposedeze ei insisi de averile lor...:21: Nici oamenii de stiinta nu vor sa renunte la iluzia lor ca sunt cei mai inteligenti din univers.Daca ar accepta un for superior lor(Dumnezeu) ar fi cei mai inteligenti din ...parcare(ceea ce si sunt):41: dar atentie! cu conditia sa nu fie nici un crestin in acea parcare.

Citat:

Ceva ce reiese din dovezi nu poate fi combatut cu non-dovezi, cu credinta!
Adu O SINGURA DOVADA a evolutionismului care sa nu contina cel putin o credinta(presupunere imposibil de dovedit) in interpretarea ei "stiintifica".

t4ilgunn3r 06.04.2013 01:08:07

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 513844)
Hai nu mă-nnebuni! Nea Nicu? :44:

Ai un link de împărtășit cu noi?

L-am gasit eu: http://www.princeton.edu/eeb/


Ora este GMT +3. Ora este acum 20:17:01.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.