Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Religia Islamica (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5032)
-   -   Baiat crestin-fata musulmana-iubire interzisa (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=18105)

Corinusha 21.09.2015 14:04:53

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 601252)
Singuril motiv pentru care te bag în seamă este a combate prostiile pe care le debitezi, mi-am pierdut speranța că te vei îndrepta curând.
Auzi la ea, Eva e (încă!) fecioară neprihănită.

Și da, te bagi în seamă aiurea, musiul care a deschis topicul a zis că ar fi copil de preot, nu viitor preot. Știi tu, bancurile cu Ivan de la radio Erevan.


Mai omule, nu am zis ca convertirea lui ar fi alegerea potrivita. Citeste si tu TOT ce scriu daca tot te iei de postarile mele. Pana la urma si asta e o optiune, like it or not. Ca nu e cea corecta, asta e alta poveste; dar optiunea exista; nu a disparut in neant doar pentru ca tie nu iti convine; e optiunea gresita, dar e exact problema initiatorului topicului care optiune o alege. Dar cum tie iti place sa te legi de tot ce poti, o vei face in continuare; si se pare ca si eu iti voi raspunde in continuare pe masura;

Cine te-a pus sa ai sperante in ceea ce priveste indreptarea mea? Nu te-a rugat nimeni.


Daca cine a deschis topicul e baiat de preot, nu cum am inteleseu, viitor preot, cu ce chimba datele problemei? Fiind fiu de preot inseamna ca stie ce condamna si ce nu Biserica; inseamna ca stie cre optiuni sunt acceptate si care nu de ortodoxie. Ce mare lucru?!

Dalian, multumesc, desi inca nu-s sigura daca ai zis-o la misto sau pe bune.

AlinB 21.09.2015 14:12:58

Ca de obicei arunca unul un pietroi de problema si primeste raspunsuri complet pe langa, care nu le-a cerut, nu il intereseaza dar sunt destui care sar sa arate ca ei stiu ce e bine si ce e rau.
In dreptul altora.

DragosP 21.09.2015 14:30:25

Citat:

În prealabil postat de Corinusha (Post 601260)
Mai omule, nu am zis ca convertirea lui ar fi alegerea potrivita.

Și atunci de ce ai mai zis-o, micuță Eva?

Corinusha 22.09.2015 08:44:09

Pentru ca optiunea EXISTA! Greu de inteles...

/Am terminat cu off topicul.

DragosP 22.09.2015 10:16:02

Da, dar există și opțiunea să n-o gândești, să n-o spui și evident, să n-o faci.

Grand Moff Hadrianus 22.09.2015 11:10:51

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 601340)
Da, dar există și opțiunea să n-o gândești, să n-o spui și evident, să n-o faci.

Politia gandirii, Dragosele?

DragosP 22.09.2015 11:21:52

Poți spune și așa.
Da' mai poți spune și că, de ex, deși există opțiunea de a ne înjura ca la ușa cortului, de cele mai multe ori n-o facem, deși poate ar mai detensiona ceva spirite.

Nu mi-ai răspuns, "apostaziat dar viu" pot folosi sau revendici copirait?

Grand Moff Hadrianus 22.09.2015 14:04:18

Citat:

În prealabil postat de DragosP (Post 601342)
Poți spune și așa.
Da' mai poți spune și că, de ex, deși există opțiunea de a ne înjura ca la ușa cortului, de cele mai multe ori n-o facem, deși poate ar mai detensiona ceva spirite.

Nu mi-ai răspuns, "apostaziat dar viu" pot folosi sau revendici copirait?

Pai e logic ca o poti spune/scrie/da mai departe si tu. Insa nu vad de ce unul din evlaviosii de baza ai forumului ar cita asa o expresie de "ptiu drace, duca-se pe pustii, ce ti-e si cu apostatii astia"... :24::24::24:

DragosP 22.09.2015 14:32:44

Eu fiind unul dintre "evlavioșii de bază ai forumului"? Suntem pierduți!:63:

Igor_Paslusnik 08.04.2016 14:49:23

În Pakistan, musulmanii din islam, ucid peste 1000 de femei anual, pentru... onoare...

Documentar HBO, "A girl in the river", despre o supraviețuitoare care a scăpat ucigașilor ei din Pakistan.

Fapte reale :

Premiera 7 martie 2016: https://www.youtube.com/watch?v=Gk2OcKVu8qU

P.S.:
Frate "Mihai 321" ai două unice variante, dacă iubești pe Hristos și ți la mântuirea ta: o aduci pe fata aceea la Cale, Adevăr și Viață, la Lumină, în creștinismul cel fără erezie, ortodox, ori o lași în nebunia minții ei.

Dumnezeu să-ți ajute și ție și tuturor aflați în aceași dificultate ca tine.


Ora este GMT +3. Ora este acum 22:09:10.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.