Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   este nevoie de ajutorul vostru. (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13733)

iulyaan 04.09.2011 21:28:43

este nevoie de ajutorul vostru.
 
www.rosiamontana.net
aici aveti ocazia de a salva ce se mai poate salva dintr-un imens bazin istoric,aflat in pragul distrugerii din cauza unor ignoranti,cu interese dintre cele mai meschine.doamne ajuta

iulyaan 13.09.2011 22:49:12

haideti fratilor......sunteti mii in acest mediu virtul si doar 104 persoane au intrat?nu va pasa de aceasta distrugere lenta a culturii din Romania?

Soaree 13.09.2011 22:57:30

Eu ma indoiesc de modalitatea aceasta de a salva ceva. Voturile noastre sunt egale cu zero in fata deciziilor care au pregatit si argumente. Traim vremuri derutante.

iulyaan 13.09.2011 23:00:18

dar macar putem incerca?de ce trebuie sa fim atat de negativisti?hai sa incercam.....daca tu semnez,mai semneaza altii 10,apoi in o suta si tot asa

Adanna 13.09.2011 23:06:18

Am semnat.

Theodor_de_Mopsuestia 13.09.2011 23:33:37

Daca noi romanii am avea sange in vene...
 
...in loc de sos de tomate, am dinamita periodic santierul, daca totusi s-ar face, si ne-am salva onoarea. E insa mai comoda varianta mioritica, nu e asa? Chiar nu ati inteles ca gunoaiele care ne conduc sunt imune la petitii si altele de felul acesta, si stiu doar de frica? Deocamdata le e frica doar de stapanii lor din gradele mari ale lojilor. Sa le aratam ca trebuie sa le fie frica si de noi, astia, "cobaii pentru experiment"...si sa le fie frica de noi mai mult decat de cutare nenorocit de Venerabil, ca sa inclinam balanta in favoarea noastra...

iulyaan 13.09.2011 23:48:45

foaarte frumos

Soaree 14.09.2011 00:13:13

Citat:

În prealabil postat de iulyaan (Post 399896)
dar macar putem incerca?de ce trebuie sa fim atat de negativisti?hai sa incercam.....daca tu semnez,mai semneaza altii 10,apoi in o suta si tot asa

De semnat, am semnat. Imi expuneam doar parerea cu privire la valoarea semnaturii... fara a fi negativist, ci doar realist. Bafta!

Soaree 14.09.2011 00:14:56

Citat:

În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia (Post 399910)
...in loc de sos de tomate, am dinamita periodic santierul, daca totusi s-ar face, si ne-am salva onoarea. E insa mai comoda varianta mioritica, nu e asa? Chiar nu ati inteles ca gunoaiele care ne conduc sunt imune la petitii si altele de felul acesta, si stiu doar de frica? Deocamdata le e frica doar de stapanii lor din gradele mari ale lojilor. Sa le aratam ca trebuie sa le fie frica si de noi, astia, "cobaii pentru experiment"...si sa le fie frica de noi mai mult decat de cutare nenorocit de Venerabil, ca sa inclinam balanta in favoarea noastra...

si cum bagi frica in ei ? Printr-o petitie pe net? Lasa-ma sa nu visez!

heaven 14.09.2011 07:54:47

Eu am semnat petitia pentru Rosia Montana cu mult inainte sa fie postat subiectul aici.Acum nu stiu daca e aceasi petitie sau alta pe acelasi subiect.
S-au mai organizat flashmoburi din ceea ce stiu,insa mai bine ar fi un miting in toata regula.


Ora este GMT +3. Ora este acum 21:47:21.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.