Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Stiri, actualitati, anunturi (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=504)
-   -   Am intrat in ultima zi a anului 2010! (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=11678)

Melissa 31.12.2010 01:31:01

Am intrat in ultima zi a anului 2010!
 
Nu stiu cum ar face crestinii o urare "ca la carte".O s-o fac in felul meu:
Va doresc tuturor de pe acest forum,indiferent de orientarile sau dezorientarile religioase, sa aveti parte in Anul Nou ce curand bate la usa,de tot ceea ce va doriti ,sa va vedeti visele devenind realitate,sa fiti sanatosi,voiosi si sa aveti parte numai de zile senine !
La multi ani !

cristiboss56 31.12.2010 01:39:28

Citat:

În prealabil postat de Melissa (Post 317922)
Nu stiu cum ar face crestinii o urare "ca la carte".O s-o fac in felul meu:
Va doresc tuturor de pe acest forum,indiferent de orientarile sau dezorientarile religioase, sa aveti parte in Anul Nou ce curand bate la usa,de tot ceea ce va doriti ,sa va vedeti visele devenind realitate,sa fiti sanatosi,voiosi si sa aveti parte numai de zile senine !
La multi ani !

Nu trebuie o urare ca la carte, important că ai simțit să o faci , și asta vine din sufletul tău , pentru noi toți . Îți mulțumim , și fie ca 2011 să ne găsească mai buni, mai înțelegători , mai iertători și să ne aducă multe roade de folos spre mântuirea noastră . La mulți ani !

Melissa 31.12.2010 01:48:26

Citat:

În prealabil postat de cristiboss56 (Post 317925)
Nu trebuie o urare ca la carte, important că ai simțit să o faci , și asta vine din sufletul tău , pentru noi toți . Îți mulțumim , și fie ca 2011 să ne găsească mai buni, mai înțelegători , mai iertători și să ne aducă multe roade de folos spre mântuirea noastră . La mulți ani !

Doamne ajuta! :-)

Scotsman 31.12.2010 12:14:07

Un An Nou Fericit!
 
http://www.codrosu.ro/wp-content/upl...ani_2010-4.jpg


,,Cititor de vreme buna, sa-ti urez pe nai si struna, lautar si de condei, ce-i mai bine din ce vrei. Sa-ti traiasca toti ai tai, de prin munti si de prin vai, de prin targuri, de prin sate risipite, prin bucate semanate, secerate tarii tale-mbelsugate. Jignitele fie-ti pline cat si zilele senine.

Deie-ti anul buna ploaie, tarle lungi de oi balaie si frumosi ca soarele, cautand ogoarele. Fie-ti dragule copiii struguri albi, ciorchini de vie, fetele ca piersica. Sa-ti traiasca vitele, cele cu copitele cat si potcovitele. Si sa aibi vitei cati vrei, nascuti multi, tot cate trei, si femeia ta din casa fie-ti zvelta si frumoasa, ca vlastarii pomului, bucuria omului.

Si copii cu ochi caprii si frumosi ca soarele pazindu-ti ogoarele. Baietii ca mugurii, fetele ca strugurii. Piersicile sa le cada in camase, din livada. O urare pentru voi, cititori de slove noi. Anul care, iata-l, vine sa v-aduca numai bine." (Tudor Arghezi)

Hartford 31.12.2010 13:30:08

An nou cu bucurii!
 
Va doresc la toti de pe acest forum si adm nostru multa sanatate,prosperitate,bucurii,rabdare,rugaciunile sa va fie auzite si implinite,sa fiti buni asa cum si Dumnezeu este cu noi,sa fiti fericiti langa cei dragi.:1::53::53::53:
LA MULTI ANI!2011

glykys 31.12.2010 14:28:24

La multi ani cu bucurie, sanatate si nadejde de mantuire! Sa Ii multumim lui Dumnezeu pentru tot ce ne-a daruit in 2010 si sa Il rugam sa aiba grija de noi si in 2011!

IOLANDA 31.12.2010 14:42:34

La multi ani!!!!!sanatate,bucurii,impliniri ......iar Bunul Dumnezeu sa aiba grija de sufletele noastre pe calea spre mantuire.......Doamne Ajuta!!!!!!!!

camy_d 31.12.2010 15:20:19

Un an nou fericit și binecuvântat!

Qquasar 31.12.2010 16:07:41

va doresc..
 
..din toata inima mea sa aveti un an binecuvantat din toate punctele de vedere...sa fiti linistiti..sa nu va pierdeti speranta, chiar daca multi dintre noi nu stam prea bine financiar , sa fiti puternici si nu uitati sa iubiti din tot sufletul..

I.Calin 31.12.2010 16:57:46

Un an nou fericit, binecuvântat și tot ceea ce vă doriți!


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:55:15.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.