Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   DISTRUGEREA TOTALA A INDUSTRIEI ROMANESTI si TRANSFORMAREA TARII IN COLONIE [VIDEO] (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=14784)

guardian knight 20.04.2012 20:02:16

Citat:

În prealabil postat de ciprian22 (Post 440580)
Nu putem forma "statele unite ale Europei" pe motiv ca asta ar distruge tot ce-i mai sfant in noi.O Uniune Europeana da..dar nu Statele Unite ale Europei cu tot ce implica asta.Vorbea cineva mai sus despre romanul care scuipa seminte si nu are constiinta nationala.Pai acea constiinta nu are cum sa existe atat timp cat conducatorii nostri nu o au.Prin acest comportament romanii si-au aratat mereu nesolidaritatea cu cei din fruntea statului care mint frumos pana ajung acolo iar dupa-si vad de imbogatirea lor si a famigliei.Nu romanii au distrus agricultura..nu romanii au distrus industria..nici macar rechinii de afara nu au facut mare lucru.Au distrus cei care nu au avut respect decat pentru buzunarul lor desi erau pusi sa apere interesul nostru al tuturor.Toti spun aici ca romanii sunt puturosi si rauvoitori.Asta credeam si eu pana acum ceva vreme cand am avut aici in Romania un sef din Germania.Mi-a spus ca noi ca si popor suntem de laudat si ca si-a format prin prisma interlopilor care fura acolo o parere proasta si nejustificata despre noi.A spus de asemenea ca avem o atitudine prea pasiva fatza de conducatorii care ne fura si nu respecta ei in primul rand legea fapt care-i singura noastra vina..Dupa terminarea stagiului in Romania ne-a invitat sa lucram cu el in Germania razand si spunand ca acolo vom invata ce inseamna respectul care vine si de sus in jos nu numai de jos in sus si fortzat.Doamne ajuta!


Nu mi se pare ca auzind cuvantul "taran", romanii ar fi prea mandrii de el !
Din pacate,la coada vacii nu se prea inghesuie nimeni,si asta se vede in preturile nerusinat de umflate din magazine.
Toata aceasta fereala de munca si rezidenta la tara, fiind coroborata, si cu incapacitatea si dezinteresul politicienilor de a crea programe atractive pentru familiile tinere,in vederea productiei de alimente ,la tara ,creaza situatia actuala ,in care preturile alimentelor de baza sunt destul de mari !

Adriana Cluj 20.04.2012 20:44:04

Citat:

În prealabil postat de guardian knight (Post 440689)
Nu mi se pare ca auzind cuvantul "taran", romanii ar fi prea mandrii de el !
Din pacate,la coada vacii nu se prea inghesuie nimeni,si asta se vede in preturile nerusinat de umflate din magazine.
Toata aceasta fereala de munca si rezidenta la tara, fiind coroborata, si cu incapacitatea si dezinteresul politicienilor de a crea programe atractive pentru familiile tinere,in vederea productiei de alimente ,la tara ,creaza situatia actuala ,in care preturile alimentelor de baza sunt destul de mari !

Domnule, de ce esti atat de inrait impotriva taranilor? Ai trait la tara, ai muncit la tara? (dar nu in vacante....)

guardian knight 20.04.2012 20:56:10

Citat:

În prealabil postat de Adriana Cluj (Post 440696)
Domnule, de ce esti atat de inrait impotriva taranilor? Ai trait la tara, ai muncit la tara? (dar nu in vacante....)

Sensul,era tocmai invers,celui pe care il prezentati (nu stiu: din neintelegere ,sau din rea-voiinta ???)
Va rog pe viitor,sa cititi cu mai mult atentie, cele scrie de mine, si sa nu mai rastalmaciti sensul,voit sau involuntar !!!
Va multumesc !

Adriana Cluj 20.04.2012 21:12:02

Citat:

În prealabil postat de guardian knight (Post 440698)
Sensul,era tocmai invers,celui pe care il prezentati (nu stiu: din neintelegere ,sau din rea-voiinta ???)
Va rog pe viitor,sa cititi cu mai mult atentie, cele scrie de mine, si sa nu mai rastalmaciti sensul,voit sau involuntar !!!
Va multumesc !

Cu placere.
Nu e reavointa.
E o mare nedumerire, avand in vedere unele postari...
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ad.php?t=14555

AlinB 21.04.2012 00:21:09

Citat:

În prealabil postat de guardian knight (Post 440342)
Singura noastra sansa este formarea Statelor Unite ale Europei,dupa modelul SUA,si asta cat mai grabnic cu putiinta !!!

Da, ca America o duce bine foarte..
Mai informeaza-te ca o cam iei cu politica pe aratura.

DragosP 21.04.2012 08:44:11

E de mult pe arătură.

guardian knight 21.04.2012 18:54:02

observatie !!!
 
...macar eu ar , in timp ce voi stati pe margine...si va uitati,fara sa faceti (propuneti ) nimica viabil si coerent !!!

Adriana Cluj 21.04.2012 20:05:43

A ara e totuna cu a sapa?
La modul figurativ, evident.......

AlinB 23.04.2012 00:41:08

Citat:

În prealabil postat de guardian knight (Post 440833)
...macar eu ar , in timp ce voi stati pe margine...si va uitati,fara sa faceti (propuneti ) nimica viabil si coerent !!!

Ari?
Dai cu batzul prin praf.

Propuneri sunt daca citesti cu atentie.
Daca nu poti sa le intelegi, e partea a doua.

Raoul 23.04.2012 01:19:21

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 440726)
Da, ca America o duce bine foarte..
Mai informeaza-te ca o cam iei cu politica pe aratura.

Nu o duc bine comparativ cu cine? Cu noi? Cred ca vorbesti prostii... Daca ajungi sa afirmi ca si cei din SUA o duc mai rau ca romanii (si implicit Romania),atunci cel care o ia pe aratura esti tu. No offence!


Ora este GMT +3. Ora este acum 15:38:00.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.