Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Minciuna si viclenia (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12282)

maria40 21.02.2011 15:51:45

Minciuna si viclenia
 
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.

o nestiutoare_ 21.02.2011 15:53:26

Citat:

În prealabil postat de maria40 (Post 340278)
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.

Doamne,iarta-i pe ei si pe noi, cu toata nevrednicia noastra!

El cel de azi sunt eu cel de maine...

Just_Me 21.02.2011 16:30:59

Citat:

În prealabil postat de maria40 (Post 340278)
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.

Cred ca ai gresit forumu'

maria40 21.02.2011 17:02:10

Citat:

În prealabil postat de Just_Me (Post 340304)
Cred ca ai gresit forumu'

Nu cred!!!

dianagroza 21.02.2011 17:03:34

Citat:

În prealabil postat de maria40 (Post 340278)
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.

Imi pare rau sa va zic, dar faceti precum fariseul...
Va cereti osanda?

padrevicentiu 21.02.2011 17:11:28

Citat:

În prealabil postat de dianagroza (Post 340327)
Imi pare rau sa va zic, dar faceti precum fariseul...
Va cereti osanda?

Right,asa cum a zis Diana...acum faci ca fariseul dar sa te intreb ceva:cu ce suntem noi mai presus de animale?faptul ca avem liber arbitrul,daca omul vrea sa fie mincinos si viclean asta e partea a doua...nu trebuie sa te exteriorizezi aici pe forum doar ca ai avut de a face recent cu asemenea persoane.Si eu intalnesc foarte multi dar stii ce zic?"Doamne binecuvinteaza-i"nu e spre lauda ci spre exemplu ca sa intelegi ce este ortodoxia adica iubirea lui Hristos impartasita tuturor si crestini si pacatosi.Acum semeni mai degraba cu fiul cel mare din pilda fiului risipitor care ii cere socoteala lui Dumnezeu pentru asemenea lucuri.Cum poti sa spui asa ceva?

o nestiutoare_ 21.02.2011 17:13:31

pentru maria40
 
Am o nelamurire...care este scopul acestui thread??

camy_d 21.02.2011 17:13:38

Citat:

În prealabil postat de maria40 (Post 340278)
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.

Dacă e să-i exterminăm pe mincinoși, n-ar mai supraviețui nimeni. :21:

Îl citez pe Iisus, ”Acela care e fără de păcat, să arunce primul piatra.” Dacă ești desăvârșită, du-te să-i exterminezi pe mincinoși și vicleni.

padrevicentiu 21.02.2011 17:23:08

Citat:

În prealabil postat de o nestiutoare_ (Post 340334)
Am o nelamurire...care este scopul acestui thread??

Scopul acestiu thread este unul de a stresa oamenii de la treburi importante ca sa ii explice domnisoarei ca treaba nu sta asa.

maria40 21.02.2011 17:30:29

Citat:

În prealabil postat de padrevicentiu (Post 340348)
Scopul acestiu thread este unul de a stresa oamenii de la treburi importante ca sa ii explice domnisoarei ca treaba nu sta asa.

Da, aveti dreptate. Iertati-ma, ca v-am facut sa va intrerupeti de la treburile dvs.
Ma duc si eu la ale mele treburi......sa-mi termin declaratiile ca am scadenta la ele.


Ora este GMT +3. Ora este acum 04:15:01.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.