Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Intrebari despre actele biometrice (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=10432)

AlinB 31.10.2013 13:03:55

Citat:

În prealabil postat de antoniap (Post 539060)
Asa, Aline, combate cu toata forta, ca sa-i intimidezi pe cei care nu-si doresc acte cu cip. Mama lor de inapoiati si de infractori!

Cip in telefon da, cip in calculator da, cip in portofel ba.
Cata selectivitate dar na..te pui cu gusturile omului?

Problema apare cand incepe sa redefineasca ortodoxia dupa moftul lui.

Si timidate n-am vazut niciodata la un cipofob ba chiar dimpotriva..

Parascheva16 31.10.2013 13:20:11

Citat:

În prealabil postat de AlinB (Post 539066)
Cip in telefon da, cip in calculator da, cip in portofel ba.
Cata selectivitate dar na..te pui cu gusturile omului?

Problema apare cand incepe sa redefineasca ortodoxia dupa moftul lui.

Si timidate n-am vazut niciodata la un cipofob ba chiar dimpotriva..

Totusi, se pot folosi argumente legate de drepturile si libertatea omului.

AlinB 31.10.2013 15:27:27

Oh, sper ca nu alea de genul "ma amprenteza la un deget inseamna ca sunt un infractor".

antoniap 31.10.2013 17:20:39

Citat:

În prealabil postat de eliza-georgiana (Post 539063)
hai, Antonia, trebuie să recunoști că totuși Alin și-a mai reevaluat părerea... are alt aer acum! de exemplu, nu ne mai trimite în pădure :)))
sincer, eu chiar sunt surprinsă (plăcut) de postările lui din ultimul timp, regret doar că eu n-am timp să stau mai mult pe aici!
dar oamenii încep să se trezească!
privind la vremurile în care trăim e o minune răbdarea lui Dumnezeu cu noi!!
O zi liniștită vă doresc :)

Nu sunt suparata pe el, insa nu sunt de acord cu unele dintre opiniile lui, mai ales cele referitoare la actele biometrice. Nu mai insist sa-l conving.

Si eu ma bucur ca din ce in ce mai multi oameni incep sa se trezeasca. Iar dorinta unora de a se renunta deja la bani mi se pare absurda. Cipul presupune control total, iar controlul total este un atu al lui Dumnezeu. De aceea, am fost avertizati prin profetiile apocaliptice ( capitolelel 13, 14, si 15), sa nu ne insemnam cu semnul fiarei, care, iata permite acest lucru.

antoniap 31.10.2013 17:45:07

<<Există un regim de teroare din partea Fanarului și s-a optat pentru tăcere cu privire la subiectele trădării credinței, despre care însă în trecut Sfântul Munte vorbea cu fermitate? Sfânta Chinotită nu dorește să intre în conflict cu Patriarhia Ecumenică pe temele credinței?

Patria ni s-a pustiit, ni s-a jefuit și a fost distrusă de către puternicii politici. Consideră Chinotita Sfântului Munte că se cuvine ca și Ortodoxia să fie adusă în aceeași situație de către diriguitorii Fanarului, dar și de către mulți mitropoliți ai Bisericii Greciei?

Credem că Sfântul Munte este dator să ”spargă” tăcerea și să îi ”scuture” atât pe puternicii politici, cât și pe Patriarhul Ecumenic care a făcut concesii recunoscând ca valide ereziile creștine. Dacă Sfântul Munte nu o va face, atunci vom ajunge în scurt timp să strigăm: ”Căzut-a și Ortodoxia!”.>>

Sursa: http://graiulortodox.wordpress.com/2...hia-ecumenica/

Barsaumas 31.10.2013 19:13:31

Citat:

În prealabil postat de antoniap (Post 539083)
<<Există un regim de teroare din partea Fanarului și s-a optat pentru tăcere cu privire la subiectele trădării credinței, despre care însă în trecut Sfântul Munte vorbea cu fermitate? Sfânta Chinotită nu dorește să intre în conflict cu Patriarhia Ecumenică pe temele credinței?

Patria ni s-a pustiit, ni s-a jefuit și a fost distrusă de către puternicii politici. Consideră Chinotita Sfântului Munte că se cuvine ca și Ortodoxia să fie adusă în aceeași situație de către diriguitorii Fanarului, dar și de către mulți mitropoliți ai Bisericii Greciei?

Credem că Sfântul Munte este dator să ”spargă” tăcerea și să îi ”scuture” atât pe puternicii politici, cât și pe Patriarhul Ecumenic care a făcut concesii recunoscând ca valide ereziile creștine. Dacă Sfântul Munte nu o va face, atunci vom ajunge în scurt timp să strigăm: ”Căzut-a și Ortodoxia!”.>>

Sursa: http://graiulortodox.wordpress.com/2...hia-ecumenica/

Eh, tipic pentru "ortodoxia de blog" greceasca: extremista, sonora, dar fara rod in fapte. Cind clericii greci isi vor cere iertare pentru rolul lor in nimicirea si deznationalizarea arominilor, atunici mai vorbim. Pina atunci, sunt doar una din nenumaratele haite ideologice mult-latratoare ale planetei. Doar gura e de astia!

Yasmina 31.10.2013 19:23:37

Citat:

În prealabil postat de Barsaumas (Post 539092)
Eh, tipic pentru "ortodoxia de blog" greceasca: extremista, sonora, dar fara rod in fapte.

Magistral post,mare adevar !!!

antoniap 31.10.2013 19:30:46

Citat:

În prealabil postat de Barsaumas (Post 539092)
Eh, tipic pentru "ortodoxia de blog" greceasca: extremista, sonora, dar fara rod in fapte.

Eu nu cred ca nu e vorba doar despre o ,,ortodoxie de blog'' greceasca. Exista si sarbi si romani si rusi care gandesc la fel. Pana la urma, trebuie sa existe cineva care sa mai spuna si adevarul, indiferent care e pretul.

In privinta roadelor, stim ca marturisirea adevarului este o fapta placuta lui Dumnezeu. Este milostenie duhovniceasca sa-ti ajuti aproapele sa se fereasca de inselaciunile necuratului.

antoniap 31.10.2013 19:43:47

Citat:

În prealabil postat de Yasmina (Post 539097)
Magistral post,mare adevar !!!

E bine sa urmam magistrala spre Hristos, nu spre satana.

antoniap 31.10.2013 19:50:50

Citat:

În prealabil postat de Barsaumas (Post 539092)
Pina atunci, sunt doar una din nenumaratele haite ideologice mult-latratoare ale planetei. Doar gura e de astia!

Vorbeste asa despre pastorii confesiunii tale, nu despre ortodocsii curajosi care demasca vicleniile necuratului.

Sectantii de pe acest forum se simt complexati ca e cineva mai vocal decat ei? Ce-ati vrea sa faca? Ei sa taca si sa va lase pe voi sa ne spuneti cum poate fi urmat Hristos?


Ora este GMT +3. Ora este acum 01:14:59.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.