Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   Multumire lui Dumnezeu (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5129)

adventure 18.12.2008 10:39:43

Multumire lui Dumnezeu
 
Am deschis acest subiect pentru ca eu vreau astazi sa-i multumesc lui Dumnezeu, iar daca mai mult de jumatate din zi mi-o petrec in fata calculatorului simt nevoia ca si aceste multumiri sa plece nu numai din sufletul meu ci si pe cale virtuala; si poate vor mai fi si altii care s-o faca in acest fel.
Multumesc Doamne pentru tot ceea ce mi-ai dat, pentru copilul meu pe care-l aperi de tot ce e rau, pentru ca suntem sanatosi, pentru ca avem de lucru si avem un acoperis deasupra capului, multumesc Doamne pentru iubirea din sufletul meu care imi ilumineaza viata si-Ti multumesc pentru ca mi-ai trimis barbatul minunat care-mi e tovaras. Te rog, Doamne, ai grija de noi si in continuare! Faca-se voia Ta, Doamne!

dorinastoica14 18.12.2008 17:39:31

Postasem un text cu multumiri aduse lui Dumnezeu pentru toate.Dar am uitat ceva.Uitasem sa multumesc pentru lumina.Pentru toata lumina si pentru curentul electric! Si.....acesta s-a intrerupt si mi-am dat seama cat de mult depindem de acesta.Asadar aduc multumire lui Dumnezeu ca avem curent electric si putem folosi toate mijloacele pe care cu ajutorul Lui mintea omeneasca le-a facut si ni le-a dat in folosinta.

MarinaAlca 19.12.2008 02:03:21

Citat:

În prealabil postat de adventure (Post 104851)
Am deschis acest subiect pentru ca eu vreau astazi sa-i multumesc lui Dumnezeu, iar daca mai mult de jumatate din zi mi-o petrec in fata calculatorului simt nevoia ca si aceste multumiri sa plece nu numai din sufletul meu ci si pe cale virtuala; si poate vor mai fi si altii care s-o faca in acest fel.
Multumesc Doamne pentru tot ceea ce mi-ai dat, pentru copilul meu pe care-l aperi de tot ce e rau, pentru ca suntem sanatosi, pentru ca avem de lucru si avem un acoperis deasupra capului, multumesc Doamne pentru iubirea din sufletul meu care imi ilumineaza viata si-Ti multumesc pentru ca mi-ai trimis barbatul minunat care-mi e tovaras. Te rog, Doamne, ai grija de noi si in continuare! Faca-se voia Ta, Doamne!

Postarea ta mi-a bucurat mult sufletul. Dumnezeu sa te ocroteasca pururea pe tine si familia ta!

dorinastoica14 22.05.2009 18:21:16

Îți mulțumesc Doamne
 
[SIZE=3]Îți mulțumesc Doamne pentru ziua de mâine,[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru codrul de pâine,[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru stropii de ploaie,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru fructe,pentru păsări și flori,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru soarele care răsare în zori[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru cerul cu licăr de stele,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru toate zilele vieții mele.[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru firul de apă,izvorât din fântână,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru harul cu care porți a mea mână[/SIZE]
[SIZE=3]Pe arcuș de vioară,pe pânză pe piatră,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru viersul ce curge din mine spre cer,[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru omul blajin și sincer,[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru pruncul ce se va naște.[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru-că ai înviat în noaptea de Paște.[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru haina pe care o port,[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru tot ce mă doare și totuși supotrt.[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru cântecul de păsărele,[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru suspinul încercărilor mele.[/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3]Am atâte lucruri pentru care să-ți mulțumesc![/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc Doamne că eu încă trăiesc[SIZE=1].(D.S)[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]

eulaura 23.05.2009 00:18:41

cititi acatistul de multumire...sau mai numit si de slava Lui Dumnezeu...cuvintele sunt minunate si magaietoare de suflet:) sau mai bine, ascultati-l cantat de marian moise... e minunat, te incarca de pozitivism:) daca nu il gasiti, vi-l dau eu.:)

cristiboss56 23.05.2009 21:31:27

Rugăciune de mulțumire pentru binefacerile primite de la Dumnezeu
 
Doamne , Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Dumnezeule a toată milostivirea și îndurarea, Care ai nemăsurată milă, nespusă și neajunsă iubire de oameni, căzând acum către a Ta slavă, cu frică și cu cutremur , aduc Ție mulțumire pentru binefacerile de care m-ai învrednicit pe mine nevrednicul robul Tău.
Te slăvesc , Te laud , Te cânt ca pe un Domn, Stăpân și Făcător de bine. Și iarăși căzând înaintea Ta, îți mulțumesc și cu smerenie mă rog nemăsuratei și negrăitei Tale milostiviri, ca și de acum înainte să-mi dăruiești faceri de bine, ca să sporesc în dragostea de Tine și de aproapele meu. Izbăvește-mă de tot răul și necazul. Dăruiește-mi liniște și mă învrednicește ca în toate zilele vieții mele totdeauna mulțumire să-Ți aduc și să grăiesc și să cânt cele preabune Tatălui și Fiului și Sfântului Duh , acum și pururea și în vecii vecilor. Amin ! +

dorinastoica14 24.05.2009 20:09:05

Citat:

În prealabil postat de eulaura (Post 140321)
cititi acatistul de multumire...sau mai numit si de slava Lui Dumnezeu...cuvintele sunt minunate si magaietoare de suflet:) sau mai bine, ascultati-l cantat de marian moise... e minunat, te incarca de pozitivism:) daca nu il gasiti, vi-l dau eu.:)

Într-adevăr Laura este minunat acatistul "Slavă și mulțumire lui Dumnezeu pentru toate" dar,uneori simți nevoia să mulțumești lui Dumnezeu cu propriile cuvine .

cristiboss56 24.05.2009 23:39:03

Să se umple gurile noastre de lauda Ta, Doamne , ca să lăudăm mărirea Ta, că ne-ai învrednicit pe noi a ne împărtăși cu sfintele, preacuratele și de viață făcătoarele Tale Taine.
Întărește-ne pe noi întru sfințenia Ta ; toată ziua să ne învățăm dreptatea Ta. Aliluia, aliluia, aliluia.

mihnea45 07.06.2009 14:11:40

Citat:

În prealabil postat de dorinastoica14 (Post 140237)
[SIZE=3]Îți mulțumesc Doamne pentru ziua de mâine,[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru codrul de pâine,[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru stropii de ploaie,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru fructe,pentru păsări și flori,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru soarele care răsare în zori[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru cerul cu licăr de stele,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru toate zilele vieții mele.[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru firul de apă,izvorât din fântână,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru harul cu care porți a mea mână[/SIZE]
[SIZE=3]Pe arcuș de vioară,pe pânză pe piatră,[/SIZE]
[SIZE=3]Pentru viersul ce curge din mine spre cer,[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru omul blajin și sincer,[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru pruncul ce se va naște.[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru-că ai înviat în noaptea de Paște.[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru haina pe care o port,[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru tot ce mă doare și totuși supotrt.[/SIZE]
[SIZE=3]Mulțumesc pentru cântecul de păsărele,[/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc pentru suspinul încercărilor mele.[/SIZE]

[SIZE=3]Am atâte lucruri pentru care să-ți mulțumesc![/SIZE]
[SIZE=3]Îți mulțumesc Doamne că eu încă trăiesc[SIZE=1].(D.S)[/SIZE][/SIZE]

Foarte graitoare de la sine aceste multumiri si in acelasi timp frumos alcatuite Iti multumesc Doamne ca dintr-un fir de praf,mi-ai dat mie suflu.Purtandu-mi pasii pe acest pamant nu pot sa nu ma minunez de lucrarile Tale Doamne si cat de frumos sunt ele alcatuite,de as sta in loc sa privesc nu m-as satura ,iara multumire pentru toate cele ce ni le daruiesti Doamne,de ti-am aduce in acelasi timp cu bataile inimi zi de zi,nu ar fi de ajuns pentru binecuvantarile revarstate peste noi din negraita-Ti slava.Slava Tie Doamne!

tigerAvalo9 07.06.2009 14:34:18

Multumesc Doamne ca sunt sanatos si VIU!


Ora este GMT +3. Ora este acum 04:03:24.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.