Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Reguli generale de utilizare a forumului (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=502)
-   -   Viteza forumului (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=15056)

sophia 03.06.2012 16:29:23

Viteza forumului
 
Si la voi merge asa greu forumul? Dureaza f.mult incarcarea paginii.
Pagina ca atare dureaza si ea de multe ori mult pana se incarca, se mai si blocheaza.
Dar forumul este de o vreme catastrofa.

mihai07 03.06.2012 17:49:35

Citat:

Īn prealabil postat de sophia (Post 449860)
Si la voi merge asa greu forumul? Dureaza f.mult incarcarea paginii.
Pagina ca atare dureaza si ea de multe ori mult pana se incarca, se mai si blocheaza.
Dar forumul este de o vreme catastrofa.

La mine merge foarte bine.
Sa nu ai probleme cu viteza internetului. Daca te conectezi prin provider gen rds, incearca sa dai disable si apoi enable la placa de retea, dupa care te conectezi iar la internet.
O problema mai poate fi si sistemul de operare, fie virusat fie ca n-a fost reinstalat de multa vreme.
Curata ci cookie-urile din browser. La opera de exemplu te duci la Unele...Preferinte.....Alegi eticheta Avansat.....Cookie-uri....Gestionare cookie-uri.
Probleme de genul asta am avut si eu din cauzele enumerate mai sus.

cristiboss56 10.07.2012 22:26:01

Citat:

Īn prealabil postat de sophia (Post 449860)
Si la voi merge asa greu forumul? Dureaza f.mult incarcarea paginii.
Pagina ca atare dureaza si ea de multe ori mult pana se incarca, se mai si blocheaza.
Dar forumul este de o vreme catastrofa.

Cu foarte mici exceptii , viteza de conectare este excelenta , chiar mult mai buna decat multe , multe alte siteuri . Cred ca calculatorul tau are "mici" probleme . . . !
Spui :"Dar forumul este de o vreme catastrofa"
Tot "calculatorul" e de vina . . .:40:

sophia 02.08.2012 13:57:29

Nu Cristi, nu este calculatorul meu. Pentru ca alte site-uri functioneaza bine.

Uite acum de ex. merge f.incet forumul. Si incerc pe doua browsere si este la fel.
Se vede jos undeva cum scrie ca se asteapta transferul de date de la nu stiu ce server.
Se pare ca paginile romanesti de internet folosesc cam acelasi server si cu ele sunt probleme.
Altele imi functioneaza bine.
Bine, nici aici viteza nu este grozava, cabluri vechi, etc.
Dar cum am spus unele pagini romanesti.
Am sa notez cum il cheama pe serverul respectiv.

Simply_me 02.08.2012 14:03:02

Citat:

Īn prealabil postat de sophia (Post 462783)
Nu Cristi, nu este calculatorul meu. Pentru ca alte site-uri functioneaza bine.

Uite acum de ex. merge f.incet forumul. Si incerc pe doua browsere si este la fel.
Se vede jos undeva cum scrie ca se asteapta transferul de date de la nu stiu ce server.
Se pare ca paginile romanesti de internet folosesc cam acelasi server si cu ele sunt probleme.
Altele imi functioneaza bine.
Bine, nici aici viteza nu este grozava, cabluri vechi, etc.
Dar cum am spus unele pagini romanesti.
Am sa notez cum il cheama pe serverul respectiv.

Ai incercat o stergere de cahe&cookies poate si un update la flash player.Incearca, eu una n-am probleme se incarca f repede.


Ora este GMT +3. Ora este acum 22:59:45.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.