Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Rugati-va (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13671)

Hartford 28.08.2011 16:45:41

Sa fii binecuvatata Dorina cu toata casa ta, stam in casa,bate vint, cad crengi sper sa nu cada copaci din gradina,apa multa pustiu pe strazi, vesti rele la tv ce se intimpla in alte state si NY,sper si Mirela sa fie bine.Deocamdata avem curent.

tabitha 28.08.2011 17:12:57

Multumim pentru gandurile bune si rugaciunile pe care le-ati facut pentru noi.
Ma bucur Vassy ca esti bine.! la mine a intrat doar ceva apa in casa, dar in rest nothing major. Acum vad ca a stat ploaia asa ca ma gandesc sa ma duc la biserica, chiar daca e un pic cam tarziu.. Doamne ajuta!

Hartford 28.08.2011 18:54:55

Citat:

În prealabil postat de mirela.t (Post 394463)
Multumim pentru gandurile bune si rugaciunile pe care le-ati facut pentru noi.
Ma bucur Vassy ca esti bine.! la mine a intrat doar ceva apa in casa, dar in rest nothing major. Acum vad ca a stat ploaia asa ca ma gandesc sa ma duc la biserica, chiar daca e un pic cam tarziu.. Doamne ajuta!

La noi in stat totul a fost cancelat nici o biserica nu a fost deschisa astazi,masuri de precautie pot fi fire electrice rupte si copaci pe strazi care pot ingreuna circulatia.

dorinastoica14 28.08.2011 20:58:54

Citat:

În prealabil postat de Hartford (Post 394489)
La noi in stat totul a fost cancelat nici o biserica nu a fost deschisa astazi,masuri de precautie pot fi fire electrice rupte si copaci pe strazi care pot ingreuna circulatia.

Floricele tale nu au suferit ? cred că le-ai pus la adăpost căci sunt în ghivece. Așteptăm vești mai bune.

cristiboss56 28.08.2011 21:11:37

Pentru toti romanasii nostri din SUA , si pentru toti cei de acolo , un gand bun si o ruga catre Dumnezeu pentru sufletele tuturor celor aflati in primejdie !
Doamne miluieste , Doamne miluieste , Doamne miluieste !+

Hartford 28.08.2011 22:21:35

Cu grija lui Dumnezeu a Maicii sale si toti Sfintilor am scapat cu bine, asa fel sa intimplat ca nici nu a mai ajuns pina la mine. Floricele da sigur le-am pus la adapost,multumim dragii nostri pentru rugaciunile voastre si grija voastra pentru noi. Va imbratisam cu drag de aici de departe.
Mila Domnului cu noi cu toti.

Yasmina 28.08.2011 22:51:50

Chiar daca am vazut topicul mai tarziu,ma bucur ca lucrurile nu au luat proportii serios negative si ca voi,precum si toti cei din zona sunteti bine,teferi.

In fiecare dimineata cand ma trezesc,ma bucur ca inca sunt in viata si mai pot lucra la schimbarea mea,moartea ma ingrozeste ca si examenul pt care nu am invatat-inainte nu-mi era frica de moarte!

tabitha 03.09.2011 18:53:07

multumim
 
Doamne ajuta!
Sper totusi sa nu vina pana aici. E in premiera cand aud de Katia.

tabitha 29.10.2012 19:33:04

Doamne ajută!
 
În statul New York, New Jersey și în Connecticut |(unde este Vassy) asteptăm să lovească un alt uragan, Sandy se numește. Sper să trecem cu bine peste zilele acestea de încercare din partea stihiilor naturii. Ultimul uragan pe care l-am avut aici - uraganul Irene - a ajuns la noi doar ca o furtună tropicală. Cel de anul ăsta însă se pare că va fi mai puternic. Doamne ajută!

Hartford 29.10.2012 20:53:25

Doamne ajuta
 
Citat:

În prealabil postat de mirela.t (Post 479091)
În statul New York, New Jersey și în Connecticut |(unde este Vassy) asteptăm să lovească un alt uragan, Sandy se numește. Sper să trecem cu bine peste zilele acestea de încercare din partea stihiilor naturii. Ultimul uragan pe care l-am avut aici - uraganul Irene - a ajuns la noi doar ca o furtună tropicală. Cel de anul ăsta însă se pare că va fi mai puternic. Doamne ajută!

Mirela ne rugam sa trecem cu bine,aici in CT se anunta la noapte vint mai puternic dar se pare ca iar a luat alta intorsatura dupa cum spun la stiri. Tu cum esti la NY?
Doamne Iisuse Hristoase indeparteaza de la noi toate primejdiile.


Ora este GMT +3. Ora este acum 09:44:35.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.