Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Va rog, un gand bun. (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=8021)

VelvetSky 05.01.2010 23:05:53

Va rog, un gand bun.
 
Buna seara. De mult timp citesc acest forum, deocamdata nu am timpul necesar, insa cat de curand o sa incerc sa fiu si eu activ. Pana atunci, am o mare rugaminte. Dar mai intai, vreau sa va felicit, forumul e foarte constructiv, de mare ajutor, ce bine ca exista asa ceva pe internet. sunteti o raza de lumina pentru cititori.

Rugamintea: Daca puteti, indreptati un gand bun catre Adrian, iar daca aveti timp,spuneti o rugaciune, cititi un acatist, treceti pe un pomelnic sau ziceti un scurt ''Doamne ajuta'', trece printr-un moment dificil din viata, care s-ar putea sa aiba un deznodamant vineri. Deocamdata nu intru in detalii, deci va rog sa nu le cereti, fiindca nu m-as simti bine, stiind ca nu pot acorda raspunsuri la eventualele intrebari, desi cer domniilor voastre ajutor. O sa revin eu la momentul potrivit, probabil saptamana viitoare. Precizez ca am indraznit sa cer asa ceva, inspirat fiind de alte persoane care au facut la fel inaintea mea, mi s-a umplut sufletul de bucurie cand am vazut ca rugamintile sunt primite cu caldura. Multumesc mult. Toate cele bune. Doamne ajuta!

geo.nektarios 05.01.2010 23:26:31

Citat:

Īn prealabil postat de VelvetSky (Post 197425)
Buna seara. De mult timp citesc acest forum, deocamdata nu am timpul necesar, insa cat de curand o sa incerc sa fiu si eu activ. Pana atunci, am o mare rugaminte. Dar mai intai, vreau sa va felicit, forumul e foarte constructiv, de mare ajutor, ce bine ca exista asa ceva pe internet. sunteti o raza de lumina pentru cititori.

Rugamintea: Daca puteti, indreptati un gand bun catre Adrian, iar daca aveti timp,spuneti o rugaciune, cititi un acatist, treceti pe un pomelnic sau ziceti un scurt ''Doamne ajuta'', trece printr-un moment dificil din viata, care s-ar putea sa aiba un deznodamant vineri. Deocamdata nu intru in detalii, deci va rog sa nu le cereti, fiindca nu m-as simti bine, stiind ca nu pot acorda raspunsuri la eventualele intrebari, desi cer domniilor voastre ajutor. O sa revin eu la momentul potrivit, probabil saptamana viitoare. Precizez ca am indraznit sa cer asa ceva, inspirat fiind de alte persoane care au facut la fel inaintea mea, mi s-a umplut sufletul de bucurie cand am vazut ca rugamintile sunt primite cu caldura. Multumesc mult. Toate cele bune. Doamne ajuta!

Aveti nadejde la Maica Domnului si la Sf.Nectarie din Eghina ca totul va fi bine! Fi-ti cu CREDINTA MARE in Dumnezeu, caci „Tot cel ce va cere cu credinta de la Tatal, in numele Meu, se va da lui!”

cristiboss56 05.01.2010 23:32:47

Citat:

Īn prealabil postat de VelvetSky (Post 197425)
Buna seara. De mult timp citesc acest forum, deocamdata nu am timpul necesar, insa cat de curand o sa incerc sa fiu si eu activ. Pana atunci, am o mare rugaminte. Dar mai intai, vreau sa va felicit, forumul e foarte constructiv, de mare ajutor, ce bine ca exista asa ceva pe internet. sunteti o raza de lumina pentru cititori.

Rugamintea: Daca puteti, indreptati un gand bun catre Adrian, iar daca aveti timp,spuneti o rugaciune, cititi un acatist, treceti pe un pomelnic sau ziceti un scurt ''Doamne ajuta'', trece printr-un moment dificil din viata, care s-ar putea sa aiba un deznodamant vineri. Deocamdata nu intru in detalii, deci va rog sa nu le cereti, fiindca nu m-as simti bine, stiind ca nu pot acorda raspunsuri la eventualele intrebari, desi cer domniilor voastre ajutor. O sa revin eu la momentul potrivit, probabil saptamana viitoare. Precizez ca am indraznit sa cer asa ceva, inspirat fiind de alte persoane care au facut la fel inaintea mea, mi s-a umplut sufletul de bucurie cand am vazut ca rugamintile sunt primite cu caldura. Multumesc mult. Toate cele bune. Doamne ajuta!

Cu mare drag ! Pe langa Bogdan , care la fel are nevoie de ajutor , il voi pomeni si pe Adrian ,pentru ca Domnul sa-i randuiasca toate cele de trebuinta si sa-l intareasca si sa-l ocroteasca oriunde ar fi , pe cale , pe apa , acasa , la slujba sau la scoala ! Doamne ajuta !:63:

beliver 05.01.2010 23:33:45

Un gand bun este faptul ca tu te gandesti la Adrian si vrei sa-l ajuti.Ma bucur sa vad asta,dar vreau sa te rog sa nu fii ingrijorat,ca sa nu-i transmiti si lui aceasta ingrijorare.Sa vezi in incercarea aceasta ceea ce este de vazut,anume ca Dumnezeu il incearca pentru ca-l iubeste,si sa ai credinta ca totul va fi bine,indiferent de rezultat.Dumnezeu sa va binecuvanteze pe amandoi,si sa va dea putere.Ma alatur rugaciunilor voastre.Doamne ajuta!

Hartford 06.01.2010 05:11:12

Imparate cel preavesnic, Mangaietorule cel adevarat, Hristoase curateste pe Adrian de toata intinaciunea si necazul precum ai curatit pe cei zece leprosi si il ajuta pe el precum ai ajutat sufletul cel iubitor de argint al lui Zaheu vamesul, ca sa-ti cinte tie cu umilinta Aliluia.

eucred 06.01.2010 05:54:14

Doamne ajuta pe toata lumea:63:.Amin!

umilul 06.01.2010 08:23:16

Domnul sa ne ajute la toti, ca dragostea lui e mare si atotcuprinzatoare. Iar lui Adrian multa sanatate, bucurii si impliniri. Un sincer la multi ani pentru toata lumea de pe forum. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!

alexaa 06.01.2010 12:17:20

Doamne ajuta!
 
Doamne Iisuse Hristoase Mantuitorule, miluieste te rog pe Adrian!

windorin 06.01.2010 12:44:02

Adrian sa ia Aghiasma Mare pana vineri !

Si sa faca rugaciune. Alaturi de cele putine rugaciuni de pe aici, se va milostivi spre el Domnul.


Ora este GMT +3. Ora este acum 14:59:42.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.