Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Umanitare (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5050)
-   -   Rugaciune pentru mine (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=12933)

T E O L O G U L 25.05.2011 20:39:12

Rugaciune pentru mine
 
Hristos a înviat !

Dragilor,

Pentru mine a sosit ziua cea mare. Ziua in care voi sustine examenele de admitere la seminarul teologic. Pe 1 iunie voi fi dus la fisa medicala; pe 2 iunie voi sustine probele de muzica7&dictie, intonarea gamei DO major&verificarea ritmului muzical; pe 3 iunie voi da proba scrisa la relogie, iar pe 4 iunie se vor afisa rezultatele. Rugamintea mea la dvs este sa ma pomeniti si pe mine nevrednicul si pacatosul in rugaciunile domniilor voastre. Va multumesc, pe data de 4 iunie va voi spune ce am facut, ce rezultat am obtinut.
Sfanta Treime sa ne aibe de grija!

Nume de botez: Marius-Petrișor

glykys 25.05.2011 20:58:26

Sa-ti ajute Bunul Dumnezeu sa devii un preot bun si sa ai dragoste fata de credinciosi!

eu-cristina83 25.05.2011 21:15:37

Dumnezeu si Maicuta Domnului sa iti ajute la examene! O sa te pomenesc in rugaciunile mele.

alinutza109 25.05.2011 22:53:46

O sa te pomenim la rugaciune si stiu ca Maicuta Domnului te va ajuta sa iei examenele cu bine. .Doamnul fie cu tine.Domane Ajuta!

Melissa 25.05.2011 23:06:39

Sa te ajute bunul Dumnezeu si Maica Domnului in toate zilele tale, iar in ziua de 4 iunie, sa simti bucuria reusitei, datorata IUBIRII si ajutorului ce ti-au venit de la EI, cu precadere in zilele de examene!

SUCCES !

ana ana 26.05.2011 11:40:25

mult succes!
 
sa iti ajute Dumnezeu sa iei toate examenele!

mihaila_alin 26.05.2011 18:45:27

Doamne binecuvinteaza
 
si indura-te de robului tau marius petrisor,teologul sa treaca cu bine incercarile, ce cu Marea Ta purtare de grije,o sa le aiba in perioada urmatoare,ca voios si cu izbinda sa laude preacinstitul si de mare cuvinta numele tau al Tatalui si al Fiului si al Sfintului Duh si acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.

Hartford 26.05.2011 19:19:01

succes
 
Doamne Iisuse Hristoase ajuta pe robul tau Marius Petrisor lumineaza-i mintea sa stie la exam si sa treaca cu bine sa se bucure da Marirea Ta Doamne.

T E O L O G U L 31.05.2011 10:31:57

Mîine voi susține prima probă.
Vă rog să mă pomeniți și pe mine în rugăciunile frăților vostre, ca mila Lui Dumnezeu să mă însoțească pe acest drum binecuvîntat. Pînă sîmbătă nu voi mai intra pe acestă minunată comunitate, așa că vă urez numai bine, iar mila Lui Dumnezeu, a Maicii Domnului și a tuturor sfintilor să fie cu noi.
Hristos a înviat !


***

Iar pentru joi, cînd întreaga creștinătate sărbătorește Înălțarea Domnului, vă doresc să fiți mereu cu luare aminte la învățăturile Domnului și Mîntuitorului nostru Iisus Hristos, iar la cinzecime Dumnezeu Duhul Sfînt să coboare și în inimile noastre, cele rănite de mulțimea păcatelor.
Hristos s-a înălțat !

silvia55 31.05.2011 14:32:44

...
 
Marius,pe durata examenelor am sa-ti fiu alaturi prin rugaciune....nu-ti urez reusita ci ma rog Bunului Dumnezeu pentru reusita ta,ca astfel acest vis,Doamne ce vis frumos!....sa devina realitate.Doamne ajuta!


Ora este GMT +3. Ora este acum 06:50:13.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.