Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Generalitati (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=503)
-   -   Ce parere aveti despre antropozofi ??????? (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=1027)

ARHANGHELUL 12.12.2006 18:47:34

Dar despre Rudolf Steiner??????? E buna explicatia lui despre facerea lumii?

ancah 12.12.2006 19:09:46

Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Dar despre Rudolf Steiner??????? E buna explicatia lui despre facerea lumii?

Da, e buna, cu conditia ca Rudolf Steiner sa fi fost martor ocular la facerea lumii.

sovidiu 12.12.2006 19:48:39

Scuze ca n-am citit despre acesta, dar ce anume sustzine in cartea domniei sale aceasta persoana semita (evreu), asha mi se pare dupa nume... ca nu-s convins ca despre ce afirmi dumneata este vorba... ce anume ai intzeles ca povesteshte si sustine? adica pe ce te bazezi, ce vrei sa spui?

ARHANGHELUL 19.12.2006 16:32:08

Citat:

În prealabil postat de ancah
Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Dar despre Rudolf Steiner??????? E buna explicatia lui despre facerea lumii?

Da, e buna, cu conditia ca Rudolf Steiner sa fi fost martor ocular la facerea lumii.

Dar Moise a fost???????

ARHANGHELUL 05.01.2007 14:04:16

Citat:

În prealabil postat de sovidiu
Scuze ca n-am citit despre acesta, dar ce anume sustzine in cartea domniei sale aceasta persoana semita (evreu), asha mi se pare dupa nume... ca nu-s convins ca despre ce afirmi dumneata este vorba... ce anume ai intzeles ca povesteshte si sustine? adica pe ce te bazezi, ce vrei sa spui?

Pe faptul ca vede in alte planuri si le explica.

Negroponte 06.01.2007 00:09:04

:)Rudolf Steiner a fost un eretic german care sustinea spiritismul(vrajitoria)reancarnarea si alte rataciri.Moise a fost vas ales al lui Dumnezeu si drept al Vechiului Testament.

ARHANGHELUL 06.01.2007 13:46:14

Citat:

În prealabil postat de Negroponte
:)Rudolf Steiner a fost un eretic german care sustinea spiritismul(vrajitoria)reancarnarea si alte rataciri.Moise a fost vas ales al lui Dumnezeu si drept al Vechiului Testament.

Ai citit macar o carte scrisa de omul asta, sa vezi ce fel vorbeste despre Domnul Nostru HRISTOS,daca nai citit atunci abtinete.
Ce intelegi tu prin spiritism???????
Alt om nu mai are voe sa fie ales ca vas pentru DUMNEZEU ca sa explice creatia???????
Poti sami spui cati eretici au fost declarati de Biserica si dupa un timp sa revenit asupra acestei greseli???????
Iar cu reancarnarea nu a demonstrat nimeni ca nu exista, sau stii tu pe cineva care a aratat contrariul???????

alexandra28 07.01.2007 14:26:56

Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Citat:

În prealabil postat de ancah
Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Dar despre Rudolf Steiner??????? E buna explicatia lui despre facerea lumii?

Da, e buna, cu conditia ca Rudolf Steiner sa fi fost martor ocular la facerea lumii.

Dar Moise a fost???????

moise a fost profetul lui dumnezeu si a adus cuvantul lui dumnezeu.nu-l poti compara cu rudolf steiner

ARHANGHELUL 07.01.2007 15:58:23

Citat:

În prealabil postat de alexandra28
Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Citat:

În prealabil postat de ancah
Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Dar despre Rudolf Steiner??????? E buna explicatia lui despre facerea lumii?

Da, e buna, cu conditia ca Rudolf Steiner sa fi fost martor ocular la facerea lumii.

Dar Moise a fost???????

moise a fost profetul lui dumnezeu si a adus cuvantul lui dumnezeu.nu-l poti compara cu rudolf steiner

Eu nu lam comparat am spus doar un fapt.
Printro intrebare.

ancah 07.01.2007 17:40:50

Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Citat:

În prealabil postat de ancah
Citat:

În prealabil postat de ARHANGHELUL
Dar despre Rudolf Steiner??????? E buna explicatia lui despre facerea lumii?

Da, e buna, cu conditia ca Rudolf Steiner sa fi fost martor ocular la facerea lumii.

Dar Moise a fost???????

A scris Moise despre facerea lumii?


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:24:11.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.