Forum Crestin Ortodox

Forum Crestin Ortodox (http://www.crestinortodox.ro/forum/index.php)
-   Rugaciuni (http://www.crestinortodox.ro/forum/forumdisplay.php?f=5048)
-   -   Multumire lui Dumnezeu (http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=5129)

Rodica50 01.06.2010 15:24:13

Doamne, iti multumesc pentru ca existi in viata mea, iti multumesc sincer si fierbinte, cu tot sufletul si din toata inima mea pentru tot ce ai facut pentru mine , pentru toate ale Tale pe care nu Le-ai ascuns, ci cu darnicie mi le-ai aratat. Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu, Numele cel Sfant al Lui, Binecuvantat esti, Doamne!
Doamne, ramai in mine, Tu, vesnica Iubire!

husand 02.06.2010 08:39:55

Psalmul 102
1. Binecuvintează, suflete al meu, pe Domnul și toate cele dinlăuntrul meu, numele cel sfânt al Lui.
2. Binecuvintează, suflete al meu, pe Domnul și nu uita toate răsplătirile Lui.
3. Pe Cel ce curățește toate fărădelegile tale, pe Cel ce vindecă toate bolile tale;
4. Pe Cel ce izbăvește din stricăciune viața ta, pe Cel ce te încununează cu milă și cu îndurări;
5. Pe Cel ce umple de bunătăți pofta ta; înnoi-se-vor ca ale vulturului tinerețile tale.
6. Cel ce face milostenie, Domnul, și judecată tuturor celor ce li se face strâmbătate.
7. Cunoscute a făcut căile Sale lui Moise, fiilor lui Israel voile Sale.
8. Îndurat și milostiv este Domnul, îndelung-răbdător și mult-milostiv.
9. Nu până în sfârșit se va iuți, nici în veac se va mânia.
10. Nu după păcatele noastre a făcut nouă, nici după fărădelegile noastre a răsplătit nouă,
11. Ci cât este departe cerul de pământ, atât este de mare mila Lui, spre cei ce se tem de El.
12. Pe cât sunt de departe răsăriturile de la apusuri, depărtat-a de la noi fărădelegile noastre.
13. În ce chip miluiește tatăl pe fii, așa a miluit Domnul pe cei ce se tem de El;
14. Că El a cunoscut zidirea noastră, adusu-și-a aminte că țărână suntem.
15. Omul ca iarba, zilele lui ca floarea câmpului; așa va înflori.
16. Că vânt a trecut peste el și nu va mai fi și nu se va mai cunoaște încă locul său.
17. Iar mila Domnului din veac în veac spre cei ce se tem de Dânsul,
18. Și dreptatea Lui spre fiii fiilor, spre cei ce păzesc legământul Lui
19. Și își aduc aminte de poruncile Lui, ca să le facă pe ele. Domnul în cer a gătit scaunul Său și împărăția Lui peste toți stăpânește.
20. Binecuvântați pe Domnul toți îngerii Lui, cei tari la vârtute, care faceți cuvântul Lui și auziți glasul cuvintelor Lui.
21. Binecuvântați pe Domnul toate puterile Lui, slugile Lui, care faceți voia Lui.
22. Binecuvântați pe Domnul toate lucrurile Lui; în tot locul stăpânirii Lui, binecuvintează suflete al meu pe Domnul.

cherub 02.06.2010 20:02:06

si eu Ii MULTUMESC LUI DUMNEZEU pentru toate!
 
Si eu Ii MULTUMESC lui DUMNEZEU Cel in Preasfanta Treime preamarit, cat si Preasfintei Fecioare Maria, Maica Lui Hristos-Dumnezeu, dar si tuturor Sfintilor si ingerilor/puterilor ceresti, pt. tot ajutorul primit, pt. toate binefacerile si pt. toata purtarea de grija!... Ii multumesc lui Dumnezeu-Preasfintei Treimi, pt. toate darurile revarsate in viatza mea prin Preasfanta Fecioara Nascatoare de Dumnezeu si prin Sfintii Sai!... Ii multumesc lui Dumnezeu-Preasfintei Treimi, de asemenea, pt. puterea Sa nemarginita si Harul Sau sfintitor, pt. raspunsurile la rugaciunile mele, pt. interventiile binefacatoare si vindecatoare de-a lungul existentei mele si pt. tot ceea ce am. Ii multumesc lui Dumnezeu pt. tot!... si, in primul rand, fiindca m-a rabdat si ma rabda atata!... :25: Fie Numele Domnului binecuvantat, de acum si pana-n veac!...

'Praise God, from Whom all blessings flow...
Thank You for the food we eat,/Thank You for the world so sweet,
Thank You for the birds that sing,/Thank You God for everything. Amen.'
'For food in a world where many walk in hunger,/For friends in a world where many walk alone,
For faith in a world where many walk in fear,/We give You thanks, O, Lord. Amen.'


Ora este GMT +3. Ora este acum 16:29:03.

Rulează cu: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.